Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól adtál babádnak vajas...

Mikortól adtál babádnak vajas kenyeret, májkrémes kenyeret, felvágottat, virslit, péksütit . Először? és akkor mennyi foga volt?

Figyelt kérdés
Mi 9 és fél hónaposak vagyunk. Eddig gyümis túrókrémet, tejpépet, gyümit keksszel kapott reggelire, mikor válthatom ki ezeket?
2010. aug. 1. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 10-11 hónapos korában adtam neki vajas kenyeret először. Virslit is kb akkor a jobb fajtát. Májkrémet nem adok mert nálam az a szemét kategóriába tartozik. Felvágottat nagyon ritkán kap, de már evett kb 2x. Most 12 hónapos.

Ha gondolod már kiválthatod ha szívesen eszi, ha ezek után nem adsz neki tejpépet, túrót stb akkor több tej alapú étkezést vezess be legalább egy éves koráig (tejital, joghurt, tápszer vagy anyatej, kefir) hogy azért a napi fél liter meg legyen.

2010. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 11 hónaposan adtunk a babánknak elősször vajas kenyeret, sovány felvágottat, de végül a szalámi lett a nagy kedvenc. Akkor 7 foga volt. A vajas kiflit (nem megkenve, hanem amit vajas kiflit néven árulnak) szereti a legjobban. De szerintem mi kicsit későn kezdtük, mert a kishapsi nem akart semmit megenni, ami darabos. Azóta rákapott az ízére. :)
2010. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Már 6-7 hónaposan kapott kiflit,vaja,lakváros kenyeret,stb. Akkor még csak 1 foga volt,de szépen elmajszolta. A kezébe tudta fogni.
2010. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már 4 fogunk van. És a napokban nagyon érdeklődik az ételek után, főleg ami a mi tányérunkon van. Ezért is gondoltam lassan elkezdeném "kóstoltatni".
2010. aug. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!