Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne stresszelj...

Mit tegyek, hogy ne stresszeljek ennyire a gyereknevelésen?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, de hamarosan férjem visszamegy dolgozni és nekem is be kell szállni az éjszakázásokba. Anyósoméknál lakunk ami tovább nehezíti hogy ennyit stresszelek. Nincs külön bejárat állandóan felmászkálnak a tetőtérbe. Férjem is egyre többet szól be ha valamit nem úgy csinálok és nagyon megváltoztak a dolgok mióta hazajöttünk a kórházból. Anyós éjszakázik vele, mert engem pihentetni akarnak. Mindent megmond hogy hogy csináljam és lecsesz ha nem olyan szakszerűen oldok meg dolgokat. Hasfájós a babánk így vannak órákig tartó sírásai. Anyatejjel le kellett állnom mert anyósom szerint attól is lehet, meg mivel a kórházban már bimbóvédővel való szoptatást ajánlottak így bezavart nagyon. Simán a cicit csak a balt fogadja el de egyáltalán nem örömforrás neki az evés. Tápszerrel meg nyugodtan eszik büfizik és nem sír már sokat. A melleim viszont nagyon fájnak, kemények így folyton fejnem kell. Igazából már rettegek mikor egyedül fogok lenni a kislánnyal, hogy hogy fogom majd tudni megnyugtatni. Félek, hogy megint olyan lesz mint a kórházban hogy egész éjjel keservesen sírt meg napközben is. Nem tudom a házimunkát elvégezni pedig mosnom takarítanom is kellene már, amit férjem sose csinálna meg. Első babánk de úgy érzem egyre feszültebb, stresszesebb vagyok és hogy én ezt nem tudom csinálni. Mintha rossz döntést hoztam volna az életemben, hogy a férjemmel találkoztam anno. Olyan mintha el akarnék egy kicsit menekülni a helyzet elől és a régi életem hiányozna. Folyton sírhatnékom is van. Szerintetek rossz anya vagyok?

2020. jún. 28. 06:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Ideje lesz megtanulnod kiállni magadért és főleg a saját gyerekedért
2020. jún. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Azt ugye tudod, hogy abuzív párkapcsolatban élsz?

Nem normális ahogy bánnak veled.


Rengeteg dolgot írnék, de fél kézzel nehéz, mivel a másikban a fiam alszik, mivel hajnal 2 óta sírt, ami egyébként normális.


Ne hallgass az anyósodra, nem az anyatej miatt fáj a babád hasa, valószínűleg azért sír mert éhes, eddig gyorsabban jött bimbóvédővel, most meg küzdenie kell érte, és a melled azért fáj mert belövellt a tejed. Vehetsz ám otthonra is bimbóvédőt! Pont, hogy most kellene jó sokat mellre tedd. És nem azért mondom ezt mert szoptatás náci lennék, mi tápszerezünk.


Azért beszélt le az anyatejről az a banya, hogy ő babázhasson. Örülj inkább hogy letelik a 2 hét és végre hagynak anyának lenni.


Amit javaslok, olvass sokat a neten mi normális és mi nem, nehogy hülye indokokkal uralkodjanak rajtad. Hallgass a megérzéseidre, általában jót súgnak!

Ne hagyd, hogy átvegyék az irányítást! Emiatt abuzív ez a párkapcsolat.

2020. jún. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy rossz anya ,nagyon sokan érzik magukat kimerültnek ilyenkor a hormonok is tombolnak még benned .DE egy 2 hetes babának RÁD van szüksége. Akkor is ha sìr a te testközelséged nagyon fontos neki. Mi az ,hogy te nem foglalkozhatsz vele ?Te vagy az anyukája .Apukának fel kellene fogni, meg anyósodnak is ,inkább a házimunkában kell ,hogy besegítsenek. Én ezt biztosan nem tűrném akár milyen fáradt is vagyok ,hogy az ordító babámat az anyósom nyugtassa egy másik szobában ,ha vita árán akkor sem hagynám.Ez a 4.trimeszter ,olvass utána .Olyan pici még pár napja a pocakodban volt ne hagyd magára .Nem félni kell tőle a babák sìrnak ,így tudnak jelezni ha álmosak,éhesek vagy bármi egyéb probléma van, majd te is belerázódsz.Sürgősen leülnék a férjeddel beszélni ,mert ez nagyon nincs ìgy jól.
2020. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Ja és a pánik az első hetekben normális érzés, jobb lesz!

Én kb 2 hétig panikoltam, de elmúlt, a sírás miatt sem kesergek, a babák így kommunikálnak.


Evolúciós oka van annak amit érzel ha sír a baba.

Úgy találta ki a természet, hogy a babasírásra az emberi stressz szint megemelkedik, hogy minél gyorsabban reagálj az igényeire.

Sok sikert, menni fog!

2020. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Zárd ki az anyóst.


Igen, az elején olyan lesz, mint a kórházban. Össze kell szoknotok a babával, ez egy ilyen időszak, meg kell ismernetek egymást. De te vagy az anyja, nem az anyósod.

2020. jún. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

A gyermekágyi időszak 6 hét.

Ezalatt te megismerkedsz a babáddal, gyógyul a tested a szülés után.


Ebben az időszakban általában kell segítség az anyukának, amíg Ő megtanulja ellátni a babát addig a rokonok segíthetnek a házimunkát elvégezni.

A férjnek el kell fogadni, hogy a kisbaba ellátása mellett eleinte nem a házimunka és a főzés lesz az első, hanem hogy az anyuka kipihenje magát, ezzel is elősegítve a gyógyulást.

Én pl. örülök ha eljutok wcre, zuhanyozni, meg enni. Kisfiam csak 10 perceket van el egyedül utána vígasztalhatatlanul sír. Majd később ha már elég érett lesz az idegrendszere, ellesz tovább.

2020. jún. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Derjaderja ***** válasza:
93%

Undorító nő az anyósod. Sajnálom. Mi hétfőn jöttünk haza, szerdán már 24 órába ment dolgozni a párom. Segítseg nem volt. Sokkal jobb volt így gyorsan belerázódni.

Hagyjon már az a kígyó a babával. Inkább segítsen a hàzimunkában. Most így tàpszeres lesz? Nem tragédia, de csak az anyós hülyesége miatt?

Ne haragudj, de ha nem állítod le a nőt, örökké, mindennel ezt csinálja majd, helyetted dönt stb. Férjed mellé áll?

2020. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

nekem is be kell szállni az éjszakázásokba


Miért, amíg szoptatás, ki éjszakát ott?

2020. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Intő példa arra miért nem szulunk anyosek nyakara. Ez a gyerek az anyosode kb. Idővel majd kiraknak és kész
2020. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%
Az anyósod egy undoríto idiota. Milyen jogon mondja, hogy ne szoptass? A vilag legtermeszetesebb dolga! Nyugodtan csináld. Szoptasd mind ket cicidből. Ne foszd meg ettől őt, annyira pici még!!! Ki mondta hogy nem szereti?
2020. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!