Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy mostohaapa beleszólhat a...

Egy mostohaapa beleszólhat a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Annak a gyereknek van jobbik esetben apja meg anyja. Miért vsgy milyen jogon szólhatna bele egy mostohaapa a gyereknevelésbe?
2020. jún. 13. 02:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%

Végülis, valamilyen szinten szerintem igen. Gondolom a gyermek abban a házban él, ahol ő is, tehát mondhatja, hogy "az ő házában él" és akkor beleszólhat.

Nekem speciel beleszólt, de sosem bántam ahogyan anyukám se, teljesen olyan nevelést adott, mintha vérszerinti lenne.

2020. jún. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha mostoha apa, akkor az azt jelenti, hogy az anya ferje, ergo együtt el a gyerekkel. Bízóan beleszólhat.
2020. jún. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
A férjem is "beleszól" a lányom életében, bár nem rosszra kell gondolni, hisz nem csak számlákat fizetni van velünk a férjem.
2020. jún. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
74%
Ha egy család, akkor bezony beleszólhat. Vannak szülei? Tényleg? Akkor apu miért nincs ott, hogy beleszóljon? Ahogy 3-as írta...
2020. jún. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen.



Szerintem, bár nem leszek népszerű,

az is hibás, ahogyan most működnek a dolgok.

Régen a szomszéd a boltos és a buszsofőr is nevelte a gyerekeket..

Gondolok atra, hogy egy szemetelésért vagy csúnya beszédért rászóltak az idegen gyerekekre is.

Nost mindenki csak néz.



Egy családként èlnek, akkor nagyon is kell, hogy nevelje.

A végső döntést az anya és az ap hozza meg, viszont a mindennapo nevelésben részt kell venni támogatni a vérszerinti szūlőt.

Ehhez a szülőinek is partnernek kell lenni

2020. jún. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Na akkor neked is elmondom amit a lanyom szajaba ragtam amikor ezzel jott.


Elozmeny: apuka 2.baba szuletese elott osszekoltozott a szerelmevel, egyedul maradtam a 2 evessel es a nagy pocakommal.


2 evvel kesobb talalkoztam a parommal (mara a ferjem), aki kerte! hogy koltozzunk hozza az akkor 2 es 4 eves gyerkocokkel.

Onnantol teljes erteku apa, ugyanolyan jogokkal es "kotelezettsegekkel" mint a verszerinti apukak akik egyutt elnek a gyerekukkel.


Tehat aki felkel hozzad ejjel ha sirsz, pelenkaz,oviba, iskolaba visz, hoz, leul veled hazit irni, tarsasozni, hetvegen kirandulni visz, fizeti a kajadat, a lakbert, a benzint amit az autojaba tolt h teged elvigyen a nagy vagyadra a tengerpartra es kiall erted a tanarno elott az iskolaban vagy megved a kis hulye barataidtol akik meg akarnak verni, engedtessek mar meg hogy teljes erteku apakent radszoljon ha hisztizel, ha tombolsz vagy elmondhassa a velemenyet ha rossz jegyet hozol haza a sulibol vagy megvered a szomszed Pistiket.


Olyan nincs h o energiat, penzt es idot fektet beled, de te csak a verszerinti apadnak fogadsz szot, aki megjelenik kethetente es a veled toltott kiesett idot (amit a potapad tett meg) vidamparkkal es fagyival kompenzalja tehat o a jo fej, a masik meg csak egy bacsi aki elvegzi az apai teendoket.


Ha a 7evesem be tudta ezt latni, bizom benne h a valoszinuleg nagykoru kerdezo is felfogja h az apasag nem a sperma leadasaval kezdodik es nem is ott vegzodik. Az az apa aki a figyelmet es szeretetet neked szenteli es aktivan reszt vesz a felnevelesedben hogy ember legy.

En mondjuk abszolut tamogatom a gyerekeim kapcsolatat az apukajukkal is, ha mindket felnek van ra igenye (es van) de ne is tegyuk egy lapra a ferjemet az exemmel aki 4naponta 10percre felhivja a gyerekeit skypeon.


Az ertekrendjuket (ami szerintem jo) annak az embernek koszonhetik aki 5 eve minden estet veluk tolt es aktivan dolgozik a munkaideje utan azon h ezek ketten remek felnottekke valjanak idovel.

2020. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha semmi kozod az egeszhez, nem latsz bele a helyzetbe, miert irsz ki provokativ kerdest a temaban? Tenyleg szep dolog hogy a gyerekeim szereto csaladban nonek fel. En megyek megrihadok, te pedig oleld meg az edesapadat hogy nem hagyta el a varandos anyukadat, aki igy nem kenyszerult akaratan kivul egy ilyen szituacioba, mint en.
2020. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
6-os, benned eszméletlen sok frusztráció van. Szegény kérdezőt úgy lerohantad, mintha bántót kérdezett volna. Ha egy idegen emberrel így viselkedsz, hogy bánsz a lányoddal...
2020. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát meg mi az, hogy a lányod szájába rágod? És ha nem őt tekinti apjának, hanem az igazi apját? Ha meg olyan rossz volt a kapcsolat, akkor meg miért kellett még egy gyereket szülni? Mert gondolom nem egyik pillanatról a másikra hagyott, mert gondolt egyet és lelépett. Ez már régóta érlelődhetett benne, hogy elhagy 2 pici gyerek ellenére is. Talán el kellene gondolkozni, hogy miért.


Egyébként meg feltettem egy kérdést, elmondanád drága szájbarágós naccsasszony, hogy mi ebben a hű de provokatív? Talán nem kérdezhetem meg? Nem azt mondtam, hogy írd le az amúgy is szánalmas történetedet, hogy hogy vered a lányod fejébe azt, hogy aki nem az apja, azt tekintse apjának. És ha el van végezve az apai teendő, akkor miért kell pótapuka a kölyköknek? Szép dolog, hogy segít a párod a gyereknevelésbe, meg besegít anyagiakban, de akkor se őt tekintse már az apjának, mert te a szájába rágod. Szégyen, amit itt egyesek leművelnek. És akkor csodálkozik, hogy az igazi apja csak skype-on tartja velük a kapcsolatot... hát ne csodálkozz, ha már a 7 éves kislányodnak hülyeségeket mondasz.

2020. jún. 13. 11:29
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és ha kell, olvasd el mégegyszer a kérdést, hátha jobban megragad a fejecskédbe.
2020. jún. 13. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!