Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy pár hetes/hónapos kislányn...

Egy pár hetes/hónapos kislánynak minek fülbevaló?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát kirobbantani, kérlek normálisan válaszoljatok és ne kötekedjetek se velem, se egymással.


Csak érdekel, hogy mi az oka, ki miért csináltatott fülbevalót egy ilyen pici gyereknek. Olvastam, hogy van aki 2-3 napos korában lövette ki a baba fülét, míg más azt hogy akár már a szülőágyon megtette volna ha lett volna lehetősége.

Én is nő vagyok, bár gyerekem még nincs de engem nem mozgat meg a fülbevaló. Van nekem is több is, néha beteszem, néha nem. Ha lesz kislányom, nem gondolom hogy ki fogom lövetni a fülét baba korában. Majd ha szeretné megengedem.


Szóval? Ti miért döntöttetek úgy? :)



2020. júl. 4. 16:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Nàlunk a kórhàzba is pàr naposan csinàljàk. Nem volt senki aki nem lövette a lànyànak amikor bent voltam. Nos nem tudom miért alakult anno ez ki, de bennem fel sem merült hogy ne legyen fülbevalója.
2020. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Azért csinálják, hogy minnél hamarabb meglegyen és ne kelljen később bajlódni vele. Mi nem csináltattunk.
2020. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Semminek. Anyuka-apuka fél, hogy nélküle fiúnak hiszik az ő édes csöppét.

Nem lövettük ki.

2020. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Sokkal könnyebb egy újszülöttnek kilövetni a fülét, mint egy 5-10 éves gyereknek, aki már teljesen tudatánál van, visít-ordít, fáj neki a beavatkozás.
2020. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Abban a kórházban, ahol én szültem, nem volt ilyenre lehetőség. És úgy tudom, egyre több helyen nem divat már ez. Amúgy azt értem, hogy azért lövetik ki, mert ha nagyobb lesz, ne szenvedjen vele. Nekem gyerekkoromban újra kellett lyukasztani, mert sokáig nem hordtam, nem szerettem és benőtt. Nem volt olyan fájdalmas, de lehet csak nekem volt már akkor magas a fájdalom küszöböm. Szóval ennek csak akkor van értelme, ha nincs kivéve a füléből a fülbevaló.
2020. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Ugyanazért, amiért néha teszek hajpántot rá vagy szoknyába öltöztetem. A társadalmunkban ezek kapcsolódnak a kislány fogalmához. És még nem tud ellenkezni.
2020. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%
Én pont úgy gondoltam, mint te, tehát én nem lövettem ki. Elhatároztam, hogy ez az ő döntése kell, hogy legyen, ha gyerekkorában bármikor akar (kb. úgy 5-6 éves kor után), akkor megkaphatja. Hétévesen akart, jól átgondolta, lett neki. Nem volt semmi gond vele, csak a szokásos fertőtlenítés, stb. Büszkén csinálta, és örült, hogy az ő döntése. Annak idején nekem sem szúratták ki a szüleim, és én hálás voltam érte, pedig akkor tényleg szinte kötelező volt. Én pl. úgy döntöttem, hogy nem lesz kiszúratva, és nincs is a mai napig sem.
2020. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Olyan hülyeség ez hogy ne emlékezzen rá, meg ne később fájjon meg lánynak kell meg ilyenek! És ha ő nem akarna, mert mondjuk nem tetszik neki? A lyuk ott marad...

Én pl nem hordok fülbevalót, de a köldök piercing tetszett és csináltattam magamnak anno, akkor a lányomnak is kellett volna mikor még baba volt, hogy biztos akar majd és előbb túl legyen rajta?

2020. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Szerencse hogy írta a kérdező a normàlis hangnemet, erre van aki itt pattog.

Mindenki úgy tesz ahogy akar.

A lyuk idővel beforr, de ha nem az szinte még sem làtszik.

Nem értem a szoknya, hajgumi, kis viràgok, pillangók miért nem okoznak ilyen felhàborodàst. Azt sem tudja megmondani hogy tetszik e neki.

2020. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
Mikor én megszülettem a kórházban lyukasztották ki. Rögtön bele fülbevaló ne forrjon be. 2 honapja szültem, kórházban a vírus miatt nem volt. Azóta mondjuk el is felejtettem. Vannak weboldalak, milyen fülbevalót ajánlanak stb...
2020. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!