Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy pár hetes/hónapos kislányn...

Egy pár hetes/hónapos kislánynak minek fülbevaló?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát kirobbantani, kérlek normálisan válaszoljatok és ne kötekedjetek se velem, se egymással.


Csak érdekel, hogy mi az oka, ki miért csináltatott fülbevalót egy ilyen pici gyereknek. Olvastam, hogy van aki 2-3 napos korában lövette ki a baba fülét, míg más azt hogy akár már a szülőágyon megtette volna ha lett volna lehetősége.

Én is nő vagyok, bár gyerekem még nincs de engem nem mozgat meg a fülbevaló. Van nekem is több is, néha beteszem, néha nem. Ha lesz kislányom, nem gondolom hogy ki fogom lövetni a fülét baba korában. Majd ha szeretné megengedem.


Szóval? Ti miért döntöttetek úgy? :)



2020. júl. 4. 16:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Az szokott lenni az érv, hogy legyen túl rajta, ne később fájjon neki, meg hogy lássák rajta, hogy lány. De én nem értem, attól még, hogy baba, és szavakkal nem tudja kifejezni a fájdalmát, még ugyanúgy szenved a beavatkozás során, mintha később szúrnák neki. Nekem ez egy tök barbár szokás, szerencsétlen kisbabáknak minek kell fájdalmat okozni mindjárt a kis élete legelején. Nem is biztos, hogy később akarnának fülbevalót. Nekem is óvodás koromban lett csak, mikor én akartam. Szerintem egy baba hülyén is néz ki azokkal az arany cuccokkal, amiket szegények fülébe szoktak rakni. Olyan morbid, ott egy szép kis ember kezdemény, még semmi önálló világlépe nincsen, de máris úgymond megjelölték egy ilyen hülye fülbevalóval.

Amúgy ki fog ez menni a divatból, most is már leginkább csak vidéken csinálják ezt, Budapesten alig látni fülbevalós babát, akinek van, annak is a nagyrésze roma.

2020. júl. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
58%
Vicces ez az így nem fog emlékezni a fájdalomra érv. Ezek szerint az is oké, ha valakit begináznak és megerőszakolnak, de semmi baj, hiszen úgysem fog emlékezni rá...
2020. júl. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
49%
Huhbazze, de nagy az isten állatkertje.
2020. júl. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell neki, majd csak fél-egy évesen, hogy le lehet fogni a lányt.

Egy apuka

2020. dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!