Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, örülnétek a gyerkőcne...

Anyukák, örülnétek a gyerkőcnek ilyen ajándéknak?

Figyelt kérdés

Keresztelőre vagyunk hivatalosak, rokon, 3 hónapos kislány babához. A szülők anyagilag nincsenek nagyon eleresztve, sosem vettek/vehettek a mi gyerekünknek drága ajándékot. Ezt NEM azért írom, mert ha ők se vesznek mi se veszünk drágát, csak azért, mert nem szeretnénk őket kellemetlen helyzetbe hozni. Az én kisfiam egy aranyos bodyt kapott tőlük és egy ezüst karkötőt (nagyobbat). Nem akarom, hogy rosszul érezzék magukat, de szívesen vennék valamit. Nálunk egyébként keresztelőre aranyékszer a szokás, illetve a keresztszülőtől egy biblia. Na de, aranyat nem szeretnék, a fent említett helyzet miatt... most jött az ötlet, hogy kaphatna egy neves láncot (névcolié) ezüstből. Ez sem a legolcsóbb dolog, de mégsem egy aranylánc ára, viszont egyedi, maradandó, és mindig tudni fogja, honnan származik. Szerintetek? (ha valaki nem tudja mire gondolok, a "Carrie"-lánc pl. ilyen)



Kérlek ne azzal gyertek, hogy a keresztelő nem erről szól stb. Nyilván. De ez a kérdés most erről szól, erre szeretnék választ kapni



2020. júl. 4. 20:57
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
35 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Inkább medál formában lenne jó szerintem, mert felnőtt méretű láncot 3 hónaposnak adni nagyon korai, a baba méretűt meg nyilván nem fogja hordani most. A medál viszont átrakható másik láncra később. Egy szép dísz dobozban pont elég lehet.
2020. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Ha tényleg vallásosak vagytok, akkor jó a kereszt vagy Biblia. Ha meg csak majomkodásból lesz névadó helyett keresztelő, akkor mondegy.
2020. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenki hordja a nyakában szívesen a nevét, én is inkább medálra vagy fülbevalóra, esetleg karkötőre szavazok, ha ragaszkodtok az ékszerhez. Ötletként szerintem szép, személyes és használható is egy, akár saját kézzel hímzett borítós Biblia vagy énekeskönyv, arra lehet monogrammot is tenni. Vannak minták neten vagy a meska.hu-n biztos találsz valaki ügyeskezűt.
2020. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

nem mi leszünk a keresztszülők, a Bibliát meghagyjuk nekik :) és tőlük esélyes a kereszt formájú medál, ezért nem gondoltunk arra. 40/45cm-s láncra gondoltunk, hisz babának még úgysem teszi az ember a nyakába, e

4-5évesen ez már hordható méret, de később sem lesz túl szűk. Magában medált semmiképp sem adnánk, ahhoz nekik kellene láncot venni, az megint csak kiadás... :/ az olyan fél-ajándék nekem, adtam is meg nem is

2020. júl. 4. 21:53
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Ajándékutalványt vinnék. Számomra az összes többi, amit felsoroltál csak lom, bármennyibe is kerül.
2020. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
leírom ismét, nálunk maradandót szokás/illik adni.
2020. júl. 4. 22:14
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Én szülőként egy vékony lánc és medálnak vagy fülbevalónak örülnék, ha már ékszer. A medál valami gyerekhez illő vagy semleges dolog, nem kereszt. A neves lánccal az a baj, hogy nem mindenki szereti a nyakába akasztani a nevét. Ha ez a család olyan, akkor jó ötlet, minden más esetben azonban felesleges kiadás lenne részetekről.
2020. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén? A lányom a keresztelőjére kapott összesen legalább 15 arany vagy ezüst nyakláncot, karkötőt, fülbevalót. Egyedül a fülbevalókat használtuk. A nagynénémtől egy gyönyörű, puha plédet kapott, amit 9 éves koráig használt, és nagyon szerette. Az ékszerek valahol egy kis dobozban voltak használatlanul, egy bölcsis, ovis gyereknek minek. Tudom, hogy szokás így meg úgy, de én a használható dolgokat szeretem.
2020. júl. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Inkább egy szép fülbevalót vegyétek.hasznosabb mint nyaklánc ,mert az csak dísz lesz dobozában mert gyerek nem fogja hordani soha .
2020. júl. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Én, biztosan nem örülnék.

Egy gyereknek, főleg egy csecsemőbek semmi szüksége ékszerre.

Minek? Hogy évekig álljon a szekrényben, vagy amikor nagyobb lesz ráaggasuk (mint anno rám a szüleim) minden családi nagy összejövetelen? S szegény úgy nézzen ki, mint egy bazári majom?

Dehát ezt, az xy rokonodtól kaptad, viselned kell címszóval.

90%, hogy a gyereknek majd nem is fog tetszeni.


Szerintem hatalmas ostobaság, de ahány ház annyi szokás.


Pl. nekünk még odébb van a keresztelő. A leendő keresztszülei is fülbevalót akartak venni, mert az szokás.

Köszöntem nem...inkább ne hozzanak semmit, amúgy sem ez a lényeg.


A lányom lassan 2 éves lesz, de nem is tervezzük kilyukasztani a fülét. Egy elavult hagyománynak tartjuk.

2020. júl. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!