Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, örülnétek a gyerkőcne...

Anyukák, örülnétek a gyerkőcnek ilyen ajándéknak?

Figyelt kérdés

Keresztelőre vagyunk hivatalosak, rokon, 3 hónapos kislány babához. A szülők anyagilag nincsenek nagyon eleresztve, sosem vettek/vehettek a mi gyerekünknek drága ajándékot. Ezt NEM azért írom, mert ha ők se vesznek mi se veszünk drágát, csak azért, mert nem szeretnénk őket kellemetlen helyzetbe hozni. Az én kisfiam egy aranyos bodyt kapott tőlük és egy ezüst karkötőt (nagyobbat). Nem akarom, hogy rosszul érezzék magukat, de szívesen vennék valamit. Nálunk egyébként keresztelőre aranyékszer a szokás, illetve a keresztszülőtől egy biblia. Na de, aranyat nem szeretnék, a fent említett helyzet miatt... most jött az ötlet, hogy kaphatna egy neves láncot (névcolié) ezüstből. Ez sem a legolcsóbb dolog, de mégsem egy aranylánc ára, viszont egyedi, maradandó, és mindig tudni fogja, honnan származik. Szerintetek? (ha valaki nem tudja mire gondolok, a "Carrie"-lánc pl. ilyen)



Kérlek ne azzal gyertek, hogy a keresztelő nem erről szól stb. Nyilván. De ez a kérdés most erről szól, erre szeretnék választ kapni



2020. júl. 4. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

10!


Keresztelőre hagyományosan ékszert, ezüst étkészletet és Bibliát szokás ajándékozni. Ékszer a maradandóság és az érték miatt, ezüst étkészlet a könnyű élet miatt, Biblia a vallás miatt. Nem ostobaság, inkább a te gondolkodásod az, ugyanis nem kell az ékszert hordani, nem kell az ezüst kanállal enni, az értéke a lényeg, nem a funkcioja

2020. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

11.


Mert mindenki kùtba ugrik, neked is bele kell igaz?


Szerintem semmi értelme egy ilen dolognak ennyi.


Tartsad a szekrényben nyugodtan a kanalat...meg az egyéb vackot, sok értelme van 👍


Gratulàlok!

2020. júl. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

12!

Huh, de értelmes egy emberke vagy... Keresztelőről volt szó, maradandó ajándékról és hagyományról. Váló igaz, ennek felfogásához kell egy kis értelem, ami ugye nem mindenkinek adatott meg.

2020. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Hű, te aztán visszavágtál! ;)


A keresztség szentsége a lényeg, nem az ajàndék értéke... hanem a keresztség kegyelmének kibontakoztatásáról a személy fejlődésében. Itt van a hitoktatás sajátos helye.


Màr akinek ez fontos.


A többi meg csak làtszat, meg az értelmetlen ki, ha én nem ajàndékok értékéről szól, mint pl neked is.


Mindegy!


Kérdező! Bocs az offért!

2020. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
9%

14!


Khm, erto olvasás? A kérdés a keresztelő ajándékról szolt. Neked amúgy se fontos a vallasi hatter, lévén a 2 éves gyerekednek gondolkozol a keresztelőn.

Amúgy az érték nem csak anyagiakat jelent, de ezt neked valószínűleg hiába magyarázom. Puszi

2020. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%

Te aztán távolról belelátsz mindenkibe igaz?


Akkor mesélek...


Igen, most gondolkozunk a keresztelőn, a mi papunkkal, csalàddal. Mivel 1 naposan a kórházban, csak mi kereszteltük meg, mert nem tudtuk meddig marad velünk.


Azóta, 5 műtéten van túl... Fél éve van kint a kórhàzból...majd jött a covid...


De ìtélkezz csak.


A kérdésre vàlaszoltam, én nem örülnék, mert haszontalannak és értelmetlennek tarton az efféle ajàndékot egy keresztelõre...

egyébként sem ez a lényege, szerintem.


De te kezdtél kötekedni!


Remélem, szebb lett tõle a napod!

2020. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%

"40/45cm-s láncra gondoltunk...


4-5évesen ez már hordható méret"

Még felnőttként se hordok 45 centiset, óriási. 5 éves (106 cm) lányomnak kb. a köldökéig lógna. Tényleg hordható méret 😂

Nem, nem örülnék. Teljesen felesleges.

Ha mindenképpen ékszer, akkor pici fülbevaló, pici (nem neves) medál és aranyból. Ezüstre sokan érzékenyek. Hogy ti azt kaptatok tőlük, engem nem érdekelne az ajándékozásnál.

2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, szerintem te már eldöntötted.. Ha te ezt tartod jónak, azt add. Ahány ház, annyi szokás. Az én véleményem az, hogy gyerek láncot gyerek korban nem kell hordjon, maximum bizsut. Főleg, hogy anyagilag nincsenek jó helyzetben. Kicsit furcsa lenne, ha szegénység van vagy spórolás, de a nagycsoportos vagy iskolás nyakában ezüstlánc fityeg. De mivel nálatok a lánc jönne be, akkor adjál azt.
2020. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi, végülis fülbevalót vettünk.
2020. júl. 5. 16:52
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
Ti jobban jártatok a bodyval.
2020. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!