Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyereket...

Szerintetek hány gyereket lehet felnevelni ép pszichével, úgy, hogy mindkét szülő 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Eddig hármat szerettem volna, vagyis szívem szerint akár négyet is, de most, hogy nem rég született egy gyerekem, úgy érzem, lehet jobb lenne csak kettő, mert idegösszeomlás nélkül szerintem képtelenség összehangolni három gyerek menedzselését 8 óra munka mellett. És itt egyáltalán nem a gyerekkel van a baj, még GYED-en vagyok, de ha már fél 8-kor indulni kell dolgozni/iskolába/óvodába, akkor szerintem 3 gyerekkel ez nem annyira kivitelezhető. Ha sikerülne 6 órás munkát találni, amit heti 4x lehetne itthoról végezni, akkor talán beleférne a 3 gyerek, ez is egy célom, hogy majd találjak ilyen munkát, de jelenleg én a 2 gyerekre szavazok. Ti hogy látjátok?
2020. júl. 13. 11:06
A kérdező szavazást indított:
0
1
2
3
4
5
5+
66 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem három gyerek menedzselése sem nehezebb, mint kettőé.

Ha egy már sulis, kettő ovis. Ha kettő sulis egy ovis. Majd mindhárom sulis. Iskolákban is vannak foglalkozások, tehát nem kell őket vinni. Úszásra a két nagyobb járhat egy csoportba, a kisebb kulon vagy fordítva. Sokszor egymás után vannak a csoportok órái.

Tehát logisztikai szempontból mindegy.

Ha mondjuk eleven gyerekeket dob a gép, akkor nehéz. Ha nyugodt és nem ön-, és közveszélyes, akkor hárommal is lehet nyugodtabb mindennapok, mint egy gyerekkel.

Neked kell megalátnod, hogy mennyit bírsz, illetve bírtok a gyerekek apjával.

2020. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem pont annyi az ideális, amennyit az anya lelki alkata elbír 🙂 mi hárman voltunk és több háromgyermekes családnál van az, hogy a harmadik jóval kisebb, mint a másik kettő. Nalunk 10 év van köztem és az öcsém között. Másik jellemző, hogy a sokgyerekes családok gyerekei sokkal jobban önállóságra vannak nevelve, mert muszáj. Soha nem volt nálunk az, hogy kergetett volna anyám a felkelés, öltözködés, reggeli, indulás témakörrel. Megvolt a menetrend, amúgy is busszal jártunk. Nem volt teketória. X óra y perckor mindenki táskával a hatan, cipővel a lábán sorakozott az ajtónál. (Óvodás korunkban is egyedül öltöztünk, ettünk, mostunk fogat, mindent kikészített anya este, reggel meg hajrá) Egy gyerekkel, főleg az elsővel, persze ez ilyen utopisztikus dolognak tűnik, de ahogy jön a rutin, nem lesz az azért. Persze hozzáteszem, anyám nem volt szív bajod. Ha valaki nem ette meg a reggelit, az így járt, ha nem jutott idő a fésülködésre, egy gyors copf a buszon, aztán hajrá. Szerintem ez attól függ, az anya mennyire tudja rugalmasan kezelni az életet. Egy kontroll mániás ne akarjon sok gyereket mert ő megőrül, a gyerekeinek meg elég vacak gyerekkora lesz.
2020. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőnél nem vállalnék többet, de az én szüleim hármat vállaltak így, mindketten felelősségteljes beosztásban dolgoztak (egészségügy), ráadásul másik településről ingáztunk mindannyian. Nekik sikerült, de láttam, hogy mi az ára, én maradnék a két gyereknél és nem laknék másik településen, mint ahol dolgozunk és az iskola/óvoda van.
2020. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ismeretségi körömben azt látom, hogy 3 gyereket jellemzően még mindkét fél teljes munkaideje mellett tudnak vállalni. Az ennél nagyobb családokban jellemzően az anya már csak félállásban van (ha dolgozik egyáltalán), de ez alól is ismerek kivételt.
2020. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

1!


Vagy egy bölcsis, egy ovis és egy sulis....

2020. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a nagyobb korkülönbség vált be. Így nem bolondulok be három picivel, azt nem bírnám.

5 és 6 év után érkeztek a tesók. Így mire a két kicsit kell menedzselni, a nagy már egész önálló.

Három gyerek van. Anyagi megfontolásból nem lesz több.

2020. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Fulltime dolgozok, a gyerekeket leadjuk 8kor es 18:30ra erek ertuk zarasra a napkozibe.


Az osszes baratnom ezt mar 4oraban intezi, en most varandosan dontottem el hogy az egesz csalad erdekeben legalabb 6orara kell lemennem, mert en is faradok, oket is csak este es hetvegen latom, 3 gyerekkel ezt mar fizikailag sem fogom birni.

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekünk három van, ég és föld a kettő és a három, nekem pont itt, a 2 és 3 között van a határ, a "simán megcsinálok mindent és élem az életem a gyerekek mellett is" és az "azt se tudom, hol áll a fejem, minden összeomlik, semmire se vagyok képes a gyerekek mellett" állapotok között. De nálunk még csak most lett 2 éves a legkisebb, nem jár közösségbe, úgyhogy abban bízom, idővel azért jobb lesz. De dolgozni csak részmunkaidőben fogok, ez fix, 6 órás állás a maximum, amit elvállalnék. Épp ezért gondolkodunk inkább saját vállalkozásban közösen a férjemmel, pláne mivel egy a szakmánk. Persze amilyen hülyék vagyunk, tuti, hogy pár év, és vágyni fogunk egy negyedikre is...
2020. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő van, és nem menne több gyerekkel. De én 30 felett szültem az elsőt, nagy korkülönbség így nem játszik. 2 mellé is kell bébiszitter mert én helyben nem kapok munkát, túl speciális amit csinàlok.
2020. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül a gyerekek száma döntő.

1 gyerekkel 8 órában dolgoztam, reggel leadtuk a bölcsiben, délután elhoztuk, 9 órát volt bent összesen, szerette, jól elvolt.

Aztán legközelebb már 3 gyerek után mentem vissza dolgozni, 1 iskolás, 2 ovis. 1 évig voltam 8 órában, és nem működött. Mivel 6-ra értem haza, muszáj volt anyósomnak elhoznia őket délután, majd utána elment velük különórára. Mire hazaértem, már nem volt kedvük mesélni, hogy mi történt velük, nem ismertem a különtanárt, és anyósom is kezdett fáradni.

Kerestem 6 órás munkát, ráadásul utazás nélkül, és így mindenki boldog.

De mondom, nem a gyerekek száma, hanem a életkoruk, az igényeik változtak inkább.

2020. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!