Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyereket...

Szerintetek hány gyereket lehet felnevelni ép pszichével, úgy, hogy mindkét szülő 8 órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Eddig hármat szerettem volna, vagyis szívem szerint akár négyet is, de most, hogy nem rég született egy gyerekem, úgy érzem, lehet jobb lenne csak kettő, mert idegösszeomlás nélkül szerintem képtelenség összehangolni három gyerek menedzselését 8 óra munka mellett. És itt egyáltalán nem a gyerekkel van a baj, még GYED-en vagyok, de ha már fél 8-kor indulni kell dolgozni/iskolába/óvodába, akkor szerintem 3 gyerekkel ez nem annyira kivitelezhető. Ha sikerülne 6 órás munkát találni, amit heti 4x lehetne itthoról végezni, akkor talán beleférne a 3 gyerek, ez is egy célom, hogy majd találjak ilyen munkát, de jelenleg én a 2 gyerekre szavazok. Ti hogy látjátok?
2020. júl. 13. 11:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
En a kornyezetemben azt latom, hogy 3 gyerekesek kozul csak nagyon kevesen vannak, ahol mindket szulo teljes allasban fixen dolgozik. A reszmunkaido, sajatvallalkozas inkabb ezek a jellemzoek. Ahol mindket szulo dolgozik, ott tenyleg ugyeletben vannak a gyerekek, legkorabban megy, legkesobb marad, egy rohanas, szenvedes az egesz. Persze, megoldhato, mert meg kell, ez is teny.
2020. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem amugy az ovis, kisiskolas korszak a legnehezebb. Felsoben mar kicsit konnyebb, plane, ha onjaro a gyerek. Tehat szerintem is inkabb fugg az eletkortol is.
2020. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, van, akinek 1 is túl soknak bizonyul, más meg fél kézzel elnavigál 3-at. Nekem 2 van, eü okokból biztos, hogy nem lesz több, de néha így belegondolok, hogy 3 már lehet, hogy sok lenne.
2020. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Változo, ki mit bír, ki hogyan tudja szervezni az életét.

Nekünk 5,5 év alatt született 4 gyerekünk. Nulla segítség mellett, a legkisebb gyerek 3 éves korátol félállásban, majd 8 éves korátol fogva teljes állásban dolgozom. Férjem mindvégig 8 orában dolgozott, dolgozik. Minden gyerekünk jár zenére, sportolni, van, aki cserkész, van, aki néptáncos, szoval van program bőven.

Budai agglomerácioban lakunk, Budapesten dolgozunk.

2020. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázzátok már meg hogy mi az hogy életkortól függ? Tán van aki 10 évesen születik?? Nem, végig kell csinálni.
2020. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.


igen, igazából erre gondoltam, hogy 3 gyereket 3 féle különórára kell vinni délutánonként, az meg kicsit igazságtalan, hogy a legkisebb nem járhat, mert a két nagyobb már jár. arról ne is beszéljünk, hogy így meg nem tudok minőségi időt együtt tölteni a gyerekekkel és a férjemmel.


szóval én úgy látom, 8 órás munkaidőbe max 2 gyerek fér bele, de az is csak akkor, ha közel a munkahely, legideálisabb nyilván a 6 óra lenne. aztán amikor már nem igénylik a társaságom, vissza lehet menni 8 órázni :D


még akkor beleférne, ha nagy lenne köztük a korkülönbség, de így is 28 voltam, amikor született az első, 36 évesen meg nem szeretném szülni a 3.-at, 31 lenne ideális a következőnek, és 33 a 3.nak szerintem, de ilyen életvitellel húzós a 3 gyerek. még meglátjuk, lehet mégis csak jöhet majd 3. 36 évesen :D


egyébként nem vagyok kontrollmániás, valószínűleg én is ugyanúgy járnék el, mint az egyik első válaszoló anyukája.

2020. júl. 13. 15:46
 17/24 anonim ***** válasza:
15 ez azt jelenti, hogy nem mindegy a korkülönbség. Mert ha a legnagyobb már 7-es ő valószínű már magat elnavigalja, így anyának már csak kettőt kell. Illetve mire megszületik a 3-ik, ha a legnagyobb már elég nagy, nem ugyanaz, mint egy 0-2-4 éves felállás. Ahol meg a 4 evest is oltozteted esetlegesen, de legalábbis segítesz neki stb stb.
2020. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
14es, az ugy teljesen rendben van es termeszetes, hogy a legkisebb 8 eves koratol teljes allasban dolgozol. O is mar masodikos vagy harmadikos, a tobbiek meg nagyobbak. Itt is latszik, hogy nagyon nem mindegy a kor, ahogy tobben is irtak. 3 ovis es kisiskolas mellett nem ugyanez a helyzet.
2020. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17es, igen, tehat nem tudsz teljes allasban dolgozni pl. 2,4,6 eves gyerekek mellett, de ahogy a 14es irta 8,10,12 mellett mar siman.
2020. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
19 igen. De ha alapból nagyobbak a korkülönbségek, akkor akár végig tudsz teljes munkaidőben dolgozni -nyilván a csed-GYED-et kiveve. És azért sok csalad nem engedhet meg magának rész kereset kiesést sem, illetve kis hazánkban nagyítóval lehet keresni a részmunkaidőt és azt is csak néhány esetben, főleg irodai munkakörben fogod megtalálni. De nem egy 6 órás kolléganőm volt már, aki visszakérte magat 8-ba, mert 6 oraban is 8-10 órát dolgozott de 6-ot fizettek. Szoval az ország valahogy nincs megérve erre. Még.
2020. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!