Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második gyereket is ugyanúgy...

A második gyereket is ugyanúgy lehet szeretni, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

Benne vagyunk a tesó projektben, de olyan furcsa érzés tör rám néha.

Van, amikor ránézek a gyermekemre, és azt érzem, hogy annyira szeretem, hogy ebből a szeretetből még több kell, és imádni fogom a kicsit is.

Máskor azon gondolkodom, hogy annyira szeretem, hogyan lehetséges még másvalakit is ugyanígy szeretni?

Tudom, hülyeség, de voltak másnak is ilyen gondolatai? Végül hogy alakult a tesóval?


2020. júl. 16. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Olvastam egy szép hasonlatot valahol, ami segített. Hogy ez olyan, mint a gyertyaláng. Ha meggyújtasz még egyet, az első fénye nem csökken, csak még világosabb lesz. A szereteted nem osztódik, hanem duplázódik.


Azóta hogy itt a második is, látom, hogy igaz. Több lett, nem fele.

Más, másképp szeretem az egyiket, mint a másikat, két teljesen különböző ember. Más a kapcsolatom is velük és nekik is teljesen különböző a személyiségük. Szóval ne ugyanolyat várj, semmiképp sem. De lehet szép és több, mindenképp.

2020. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Persze, ugyanugy lehet szeretni. Azazhogy ket kulon egyeniseg lesznek, mas eletkoruak is lesznek, tehat maskepp kell hozzajuk viszonyulni, hogy ugyanugy szeretve legyenek.

Arra nagyon ugyelj, hogy a nagyobbikkal is tolts kettesben idot, ill. legyen olyan helye a nagyobbiknak, ahol ugy tud jatszani, hogy a kicsi nem zavarja ot (nem rombolja le, amit epit, nem gyuri meg az ott levo mesekonyvet stb.).

2020. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira...de nem ugyanúgy..

Teljesen ms a két gyerek..

Más típusú szeretetkimutatást igényelnek

2020. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Jobban is
2020. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyira, de nem ugyanúgy. 2 külön ember mindkét fiam, máshogy szeretem őket, de ugyanannyira.
2020. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Még jobban is. Az első csak egy lány, utána szerencsére megadatott a fiú.
2020. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó ez komoly? Ha igen az szomorú....édesanyád is csak egy lány volt aki életet adott.
2020. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Annyira nyilvánvalóan troll, miért nem lehet ezt látni? Szerinted miért szól be egy teljesen lényegtelen infót egy egészen másról szóló kérdés alá, ami ráadásul nyilvánvalóan provokáció.
2020. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont a minap beszélgettünk erről a férjemmel. 6 hetes a kislányunk, 2,5 éves a kisfiúnk.

A fiam a mindenem, imádom minden tekintetben. Viszont a kislányommal teljesen más fajta lesz a kötődésünk, sokkal ösztönösebb, természetesebb, könnyebb.

Vagyis csatlakozom azok táborához akik azt mondják ugyanannyira, de nem ugyanúgy.

2020. júl. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!