Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék édesapa lenni, de...

Szeretnék édesapa lenni, de nem szeretnék párkapcsolatot, sem feleséget, mer párkapcsolatra alkalmatlan vagyok. Nagyon magamnak való férfi vagyok. Hogyan lehetne ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Kérlek titeket ne ítéljetek el.

Szóval, szeretnék édesapa lenni de nem szeretnék párkapcsolatot még pedig azért mert alkalmatlan vagyok rá. Talán a gyerek nevelésre is. Szóval olyan nőt szeretnék aki külön ingatlanban neveli a gyerekemet. Természetesen egzisztenciális anyagilag segíteném őket és hétvégenként lehetne nálam a gyerek is.

Az a baj onnan tudom hogy alkalmatlan lennék a párkapcsolatra meg arra hogy a gyerekem velem éljen életvitel szerűen mert tisztában vagyok a gyarlosagaimmal, jelem hibáimmal. Meg próbáltam megannyiszor változtatni magamon de elbuktam. Lusta vagyok a magán életben de nem a munkában. Hiú vagyok ami nem feltétlenül egészséges. Szeretem a változatosságot. Stb...

Szeretném a gyerekemet ez fix és amit tudnék megadnék neki és az édesanyjának de nem lenne egészséges ha a gyerekem velem élne nem szeretnék neki rossz példát mutatni. Nem értem miért lettem ilyen a szüleim nem ilyenek. Dolgosak szorlagmasak rendszeréről a magán életben is. Példa értéküek.


Jó genetikám van magas vagyok vállas gyerek 10/7 férfi a külvilág szerint. Femcafe lap rangsorolasa alapján. Tanult nyelveket beszélő stb...


Mielőtt azt gondoljátok hogy elkényeztetett vagyok de ez nem igaz.


Szegény de rendkívül szerető példaértékű családban nőttem fel csak valamiért elfuserált lettem.



2020. máj. 2. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Keresni kell egy nőt aki vállal veled így gyereket, nem hiszem, hogy lehetetlen, főleg ha van pénzed.
2020. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire magadnakvaló vagy, nem biztos, hogy egy gyerek jó ötlet lenne... Szerintem próbálj magaddal kezdeni valamit először, szakember, stb. Majd utána.
2020. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekvállalásra is alkalmatlan vagy. És tudod, hogy miért? Mert egy gyereknek az a legjobb, ha rendes családban nő fel. Az egy dolog, hogy házasságok, kapcsolatok mennek tönkre és elválnak a szülők útjai, de eleve így nem lehet és nem is szabad nekikezdeni. Ha alkalmas lennél apának, akkor alkalmas lennél egy komoly kapcsolatra is.

Nem lehet egy gyereket csak azért vállalni, hogy elmondhasd magadról, hogy apa vagy. Egy gyerekkel foglalkozni kell és nem csak anyagilag megadni neki mindent. Egy gyereknek ugyanúgy a mindennapjaiban szüksége van az apjára is. Ezt így nem lehet, hogy a gyereknevelés minden nehezét áthárítod a gyerek anyjára, te meg a "bulis dolgokban" veszel részt.

Egyetlen épeszű nő sem fog neked gyereket szülni így. Aki igen, az meg sajnos alkalmatlan anyának.

2020. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#2 megpróbáltam hidd el nem ment. Emberileg nincs velem gond illetve a lelki és szellemi állapotom is jó.

#3 abban igazad van hogy a gyereknek szerető szülőre van szüksége de attól még ugyanúgy szeretném én is és az anyja is. Hiába szereti egy pár a gyerekét úgy hogy együtt élnek miközben egymást nem és veszekednek stb, amivel csak a légkört mergezik a családban.

A gyerekem semmiben nem szenvedne hiányt. Éppen ezáltal magamtól akarnám megóvni amikor még itt lenne nálam arra az időre összekapnam magam csak az a baj hogy az összekapást nem tudom allandositani

2020. máj. 2. 18:08
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, pont arról van szó, hogy az egy dolog, hogy a szülők szétmennek, az meg egy másik, hogy eleve soha együtt sem voltak, soha nem is szerették egymást, csak "gyerekcsinálásra" kellett az anyuka. Amíg képes vagy így gyereket "csinálni", addig tényleg nem vagy apának való. Ha eleve csonka családba szánod a gyereked.

És ha veszekedés van, akkor mi van? Lesz szülő-gyerek közti veszekedés is. Úgyhogy ha ettől is meg akarod kímélni a gyereket, akkor tényleg nem kell megszülessen...

Nem minden kapcsolat olyan, mint amit leírsz ám. Rengeteg szülő együtt tud maradni és normálisan tudják nevelni a gyereküket. A viták pedig az életünk részei. Ezeket is meg kell tanulni kezelni.

2020. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy gyereknek nem egy újabb játék kell vagy egy nyaralás, hanem fizikai, lelki kapcsolat. Ez pedig lehet majd az édesanyja párjával fogja átélni. Mert gondolom azt azért megengeded majd a kiszemelt anyukának, hogy társat találjon maga mellé.
2020. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#1 szerinted hol lehetne ilyen nőket megismerni vagy ilyen nőkkel ismerkedni?
2020. máj. 2. 18:16
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Szakembernél is voltál?
2020. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%

A gyerek nem egy ketreces kisállat, akit akkor veszel elő, ha rád tör a szerethetnék, és csak azért nem fog szeretni, mert az apja vagy. Ismerni sem fog, ha nem veszel részt az életében, ahogy te sem fogod őt ismerni. Tele van persze az ország ilyen apákkal, akik büszkén mesélik, kiért dolgoznak, de hazamenni utálnak, mert érzelmeket kifejezni fárasztó és bonyolult. De ez nem jó. A lányok-fiúk azt látják, hogy egy családba nem kell férfi, aztán az oviban és iskolában is csupa frusztrált nő veszi körül őket, sehol egy normális férfipélda. És sajnos ez a sok sérült ember újratermeli magát.

Ha te már tisztában vagy a korlátaiddal, de zavar, inkább próbálj javítani rajta. Lehet pont annyira szuper volt a családod, hogy úgy érzed, nem érhetsz fel hozzájuk, és olyan magasra raktad a mércét, hogy ne is kelljen megpróbálni. Van ilyen. Járjál pszichológushoz, pár hónap alatt kideríti. Biztos van, aki online rendel. Utána lehetne normális kapcsolatod akár.

2020. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#6 természetesen igen amennyiben a csak társa akar lenni a gyerekem anyjának és nem apja a gyerekeknek illetve sem a gyerekem anyját és legfőképpen a sem a gyerekemet nem bántja.


Másfelől ha egy nő aki mondjuk végig bulizza a huszas harmincas éveit és kezd eljárni a biológiai órája és elmegy sperma bankba hogy aztán egyedül nevelje a gyerekét stb... az miért nem elítélendő, az mennyivel másabb helyzet mint amit én szeretnék


Ismétlem itt a gyereknek lenne édesapja és lehet hogy sokkal boldogabb életet élne mint ha együtt lennék az anyukájával.

Másfelől egy családban vagy egy rosszul működő kapcsolatban ahol van gyerek is mindig a gyereken csattan az ostor az miben jobb?


Harmadrészt én segítséget kértem és nem kioktatast!


#7 nem voltam még szakembernel és nem is tervezek.

2020. máj. 2. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!