Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van, aki már előre...

Más is van, aki már előre aggódik a teherbeesés miatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem aktuális a gyerekvállalás, de kb. másfél-két év múlva igen. PCOS-em van, amit korábban próbáltam ezer meg egy dologgal kezelni (metformin, diéta, d-vitamin, inofolic stb), gyakorlatilag eredmény nélkül. Mivel mindenféle próbálkozás ellenére is évi 1, max 2 ovulációm és menzeszem volt, fogamzásgátlót kezdtem szedni, hogy legalább méhtestrákom ne legyen a folyamatos ellensúlyozatlan ösztrogénhatás miatt.

A környezetemben azt látom, hogy mindenkinek marha egyszerű a teherbe esés. Gondolnak egyet, hogy legyen gyerek, és max 3 hónap után meg is van, sokszor még annyi idő sem kell. Barátnőmék is most kezdtek próbálkozni, és már pozi a tesztje. Félre értés ne essék, nagyon örülök neki természetesen.


De közben ha arra gondolok, hogy velünk mi lesz, görcsbe ugrik a gyomrom. Már előttem van a folyamatos gyógyszerszedés, orvoshoz jarkálás, UH-ok, diétázás, felszabadult szex helyett időzített aktusok, inszem, lombik...még nem is aktuális, de már előre félek.


A másik dolog, hogy marhára félek, hogy rá fog menni az egyébként tökéletes kapcsolatom. Úgy érzem, hogy szeretnék babát, de csak és kizárólag a jelenlegi párommal. Ha vele nem lehetne, le tudnék róla mondani, a párom fontosabb. Legalábbis most úgy érzem. De attól félek, hogy neki esetleg fontosabb az, hogy legyen gyereke, mint az, hogy feltétlenül tőlem legyen.


Van/volt valaki ilyen helyzetben? Hogy lehet ezen túllépni és nem aggodalmaskodni már előre?


2020. júl. 21. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy olvastam a soraidat, egyre jobban azt gondolom, hogy ilyen felfogással ne akarj gyereket, amíg nem változtatsz a hozzáállásodon :(

"Jelenlegi" párod? Ez is milyen már

2020. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk nem aktuális a gyerek vállalás még évekig, nem is félek előre DE! közel se biztos hogy lehet gyerekünk, így ha oda kerülnénk szerintem egyből frusztrálna/szomorítana a dolog.
2020. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted mégis mi a baj a felfogásommal? Bocs, de ezzel a kommenttel semmit nem segítettél.

És mi bajod azzal, hogy jelenlegi párom? Ezzel azt akartam kifejezni, hogy a korábbi kapcsolataimban sosem éreztem ezt. Nem véletlenül írtam le, hogy nekem ő fontosabb, mint a gyerek. Mert nem csak úgy gyereket akarok, hanem VELE akarok gyereket.

2020. júl. 21. 12:02
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez a szó azt sugallja, hogy lesz következő a jelenlegi után. (szerintem)


En azt mondanam, hogy a paroddal beszelj errol, o tudna megnyugtatni teged.

2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feleslegesen ne aggódj előre. Viszont kezeltesd ki magad, hogy ha oda kutatók már ne álljon fent a problémád, inkább járj utana és menj el több dokihoz is, mint hogy csak elnyomd a tuneteidet a fogamzásgátlóval, szerintem ez rossz megoldás.
2020. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, lehet, hogy ez a tanács sem fog segíteni, de én hasonló cipőben jártam, ovuláció szökőévente egyszer, 160 g CH diéta, sport, D-vitamin, Mercformin annyi volt, mint halottnak a csók. Elhatároztuk, hogy gyereket szeretnénk. Először hőmérőztem, ovu-teszt, praktikák stb, aztán fél év alatt belehülyültem. Szexeltünk, élveztük, nem figyelgettem semmit. Igaz 2 év után, de terhes lettem. Nagyon sok PCOS-sel küzdő ismerősöm esett teherbe spontán. Az is tény, hogy bőven 30 alatt vagyok, lehet ezért is voltam lazább. A PCOS mellett nehezebb teherbe esni, de abszolút nem lehetetlen. Ha te mindent megteszel, ne aggódj, főleg ne előre. Élvezzétek a gondtalan együttléteket majd! 😊
2020. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Kutatók" helyett juttok
2020. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egészségügyis vagyok, pcos-ből írtam a szakdogám, higgyétek el, mindent megpróbáltam. Szart sem ért. Tehát a "kezeltesd magad most, hogy majd később ne legyen gond" nem működik.
2020. júl. 21. 12:33
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Hát ezt meg olvasni is rossz, hallottad már azt a mondast, hogy aki előre aggódik, az kétszer szenved? Minek parazol előre rá, ha lehet nem is így lesz? Most idegesited itt magad, meg panikolsz, és lehet elsőre össze is jön. 🤷
2020. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire voltál kitartó a mindent kipróbáltam közben? Én több mint egy évig csináltam a 3 kezelést mire valóban eredménye lett.Nem pár hónap után másra váltani mondván nem működik vagy ezt azt hozzá tenni a dologhoz vagy épp elvenni.Hanem kitartóan csinálni.Ha jól értem a soraid, most sem tartod a diétát(abból következtetve, hogy látod magad előtt a gyógyszer szedést,diétát).A gyógyszer még jobban el fogja baxni azt ami még működött.(ez a saját tapasztalatom).IR nincs? Pajzsmirigy?
2020. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!