Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy lúzer, senki férfi gyereké...

Egy lúzer, senki férfi gyerekének lehet tisztességes, normális élete?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva apa leszek. Világ életemben egy jelentéktelen lúzer voltam. A mai napig egy darab barátom sem volt, kb mindenki utál már ránézésre is. Pedig mindig kedves vagyok és segítőkész de mindegy is. Szerintem én testesítem meg azt, hogy nagybetűs senki! Még a feleségem is szégyell engem sokszor, a barátainak nem is igazán mutatott be. Munkám terén se vagyok nagy szám, tök egyedül végzek kétkezi munkát, ott se nagyon kell senkihez szólnom. Nagyon sok élettapasztalatom hiányzik. Soha nem csajoztam, egy nővel voltam együtt, soha nem voltak barátaim, soha nem voltam baráti nyaralásokon, stb. Úgy gondolom ezek kellenek egy egészséges viselkedés kialakításához.

Szerintetek ilyen hiányos élettapasztalattal lehet normális gyereket felnevelni? Nagyon félek, hogy nehogy a fiam is olyan legyen mint én, amilyen selejt vagyok. Egyébként olyan vagyok aki bocsánatot kér amiatt is mert él, tudom hol a helyem.


2020. júl. 27. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nem lehet. Ha a feleséged szégyell téged eleve xar a kapcsolatotok. Nem miattad, hanem mert rossz pár vagytok és ez a gyerek életére is kifog hatni. Miért nem húztál gumit a farkadra? Miért kellet egy ilyen kapcsolatban gyereket vallalni?
2020. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekednek te és az anyukája leszel a minden. Próbálj meg neki mindent átadni, ami tőled telik, leginkább úgyis a szeretetre lesz szüksége majd, azt pedig szerintem tudod te is, hiába érzed bénának magad. Közben pedig dolgozz magadon, hogy ezeket a negatív dolgokat ne közvetítsd felé, te magad is próbálj pozitívabban állni az életedhez és büszke lenni arra, amit eddig elértél, akkor is ha ez szerinted kevés.
2020. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
1-es őszintén.... már nem mindegy? A gyerek sajnos már jön, ebből kell kihozniuk a legtöbbet. :(
2020. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a feleséged miért akart veled lenni?
2020. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A feleségemnél régen sokat próbálkoztam de lerázott mert nem jöttem be neki. Aztán volt egy több éves kapcsolata ahol kiderült hogy bántalmazta a pasi évekig. Egyszer találkoztunk véletlenül, beszélgettünk amikor együtt voltak még, majd jött a pasi, kiugrott a kocsiból és alaposan összevert engem a nyílt utcán, kórházba is kerültem, ő meg a börtönbe (kiderült hogy feltételesen volt). Akkor járt be hozzám a kórházba és állítása szerint akkor szeretett meg engem. Nem lettünk egy pár de néhány évvel később 30 évesen újra összefutottunk és valahogy úgy alakult hogy lefeküdtünk és terhes lett. Az esküvő azután volt. Kb ennyi.
2020. júl. 27. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Atyavilág ez nagyon durva... :( ha tényleg ennyire nem jó a kapcsolatod a gyerek édesanyjával, szerintem jobb lenne elválni, már csak a gyerek érdekében is. Ennek ilyen előzményekkel semmiképpen nem lesz jó vége.
2020. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartál volna gyereket, akkor most tegyél meg mindent hogy olyan ember legyen akit többre tartanál magadnál és akit a felesége nem szégyenlene.


Ha nem akarsz gyereket keptelen leszel felnevelni,


Beszéljétek át a feleségeddel hogy az együtt maradás e a legjobb döntés, de ne felejtsd el hogy a te fiad is

És támogasd ahogy tudod.

2020. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem elsősorban a fejedben van a baj. Amin bizony lehet változtatni. Pszichológus lenne jó, de ha nincs rá keret, akkor a könyvtárból vegyél ki önfejlesztő könyveket, az nem sok pénz (a könyvtárostól kérhetsz tanácsot). Mi az akadálya, hogy mostantól törekvő ember legyél? Nincs akadálya. Csak hozzá kell kezdened.


Ha nem sportolsz, akkor ahhoz is hozzákezdhetsz. A gyaloglás, futás ingyen van. Figyelj az időbeosztásodra, ha te vezeted az életed, nem csak sodródsz, akkor mindjárt értékesebbnek fogod érezni magad. Ha kövér vagy, fogyj le. Ehhez nem kellenek drága ételek, sárgaborsófőzelékkel is lehet fogyni.


A gyereknek meg nem egy sztárra, hanem odaadó, szerető szülőkre van szüksége. Rendezned kéne a kapcsolatot a pároddal. Azért az ő fejében sincs minden rendben, ha így gondolkodik rólad. De remélhetőleg ez is változni fog, ha látja rajtad, hogy teszel az előrehaladásért.


És mi lesz a motivációd? Én úgy látom, hogy fontos neked az a gyerek. Neki akarsz majd példát mutatni. Hajrá.

2020. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!