Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék keresztszülőket a...

Szeretnék keresztszülőket a kislányomnak, viszont én nem vagyok megkeresztelve. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

Enni muszáj mert meghal.


Szektához csatlakozni ráér.

2020. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a gyors válaszokat :)
2020. júl. 29. 19:12
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Református lelkész (és édesanya) vagyok.

Csak a mi felekezetünk szerint tudok válaszolni.

Először is meg kell keresni a helyi lelkészt - ha van rendes hivatal, akkor ott, hivatali időben, vagy akár vasárnapi istentisztelet előtt-után, vagy a megadott telefonszámon.

Minimum egy református szülő és egy ref. keresztszülő kell, hogy legyen. Ha a másik szülő nincs megkeresztelve, én fel szoktam ajánlani, hogy jöjjön ő is felnőtt keresztségre/konfirmációra. Ezt még senki sem utasította el eddig, és nem bánták meg. :)

Ha egyik szülő sincs megkeresztelve/konfirmálva, akkor jöjjenek mindketten.

Nem utasítunk el senkit, viszont ref. szülő és keresztszülő hiányában nem keresztelhetjük meg a gyermeket - ez így van előírva, helyes módon, mert a gyermek keresztelőjén fogadalmat kell tenni a szülőknek és keresztszülőknek arról, hogy a gyermeket hitben nevelik fel. Aki pedig nem keresztyén elvek szerint él, az ezt hogy fogadja meg?

Gondolkodjatok, ne kapkodjatok... és igen, természetesen nagy kérdés, hogy miért szeretnétek ezt a keresztelőt... :)

Sok áldást kívánok!

2020. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
13-as vagyok, még egy fontos dolog: a keresztelő INGYENES, mert az egy szentség nálunk. A lelkész nem fogadhat el érte pénzt, ne is ajánljátok fel. Adományozni lehet az egyházközség részére annak, aki akar és ezt megteheti.
2020. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha katolikus a szeretnéd keresztelő, akkor a férjének katolikus a kell lenni.

Illetve a keresztszülőnek is, valamint bérmálkozás is feltétel. De, ha nem katolikus, akkor is lehet "tanú".

2020. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
Régebben nagy divat volt a névadó ceremónia, de ma is rendeznek ilyet. Mi pont azért választottuk ezt a gyerekeinknek, mert a legtávolabb áll tőlünk mindenféle vallás, de szerettünk volna egy családi bababulit, ahol megnevezzük a "pótszülőket". Volt díszített terem, meghitt ceremónia, aláírás, emléklap, virágok, mint egy mini polgári esküvői szertartás. Nekem is így vannak "keresztszüleim" és én is így vagyok "kerianya". Ha nem a vallásosság a lényeg, szerintem ez elég jó megoldás.
2020. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

13-as válaszadó leírta a református felekezet oldalát, én leírom a katolikust:

Egyházjogilag mindenkit meg lehet keresztelni, aki még nem volt. Viszont gyermekkeresztség esetén kell egy biztosíték egy olyan ember személyében, aki vállalja a gyermek katolikus nevelését. Ezek általában a szülők. Ha a szülők nincsenek megkeresztelve (egyikük sem), akkor ez a biztosíték hiányzik. Itt jön be a képbe a keresztszülő. Keresztszülő megkeresztelt, megbérmált személy lehet, aki a katolikus hitének megfelelő életet él. Elég egy fő, mindegy hogy nő vagy férfi, ez nem függ a gyerek nemétől. Tehát, ha találtok megfelelő keresztszülőt, akkor nem lesz akadálya a keresztségnek (nagyszülő is lehet, testvér is, de nem kell az sem, hogy rokon legyen.) Illetve nem tudom, hogy a férjed meg van-e keresztelve? (Katolikus házasságkötés egyébként lehet úgy, hogy csak az egyik fél van megkeresztelve.)

Természetesen fel fogják ajánlani, hogy keresztelkedjél meg te is és a férjed is (ha még ő sem volt), hiszen valami miatt kéritek a keresztséget. Ugyanis a keresztelést mindig a szülő kéri. Más nem kérheti helyette.

2020. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!