Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyász keresek várandósgon...

Nőgyógyász keresek várandósgondozás céljából. Az oldalakon feltüntetett "várandósgondozás" árak általában tartalmazzák az ultrahangot?

Figyelt kérdés
Azt hittem, a várandóagondozásba az ultrahang is beletartozik, de furcsa volt, hogy külön tüntetik fel az ultrahangot. Ma megkérdezten egy magánklinikát, náluk külön értendő. Nem értem, akkor a várándósgondozásba (ami önmagában is drága) mi tartozik? Nem az ultrahang a lényeg? Az még egyszer ugyanannyiba kerül.
2020. júl. 30. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én dokimnál csak beszélünk és uh van a terhesgondozáson. Nem turkál feleslegesen.
2020. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az ultrahang a lényeg, az sokszor csak parasztvakitás meg az élvezet a kismamának:D Igazából az a pár kötelező UH, ami a terhesgondozásban szerepel, bőven elég lenne az esetek többségében. Egy terhességmegállapítás, aztán a 12 es a 20 hetes genetika, majd 32 hét körül egy, ami a növekedési ütemet hivatott ellenőrizni. A végén meg egy tájékozódó UH.

A terhesgondozás lényege az, hogy az orvos ellenőrizze a leleteid, az anamnézis, panaszok és leletek alapján észrevegye, ha valami fokozott kockázat vagy probléma áll fenn, és azt megfelelően menedzselje. Egy problémamentes terhesség gondozása nem egy nagy was ist das. Az alapvetően problémás terhességek, illetve a magas kockázatú esetek követése a kihívás, és ennek csak egyetlen eleme az UH.

Egyébként a genetikai ultrahangos szerintem sehol nincsenek benne az árban, a rutin ultrahangok meg orvostól függnek. Van, akinél hozzá tartozik, valakinél plusz feláras.

2020. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!