Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem értem, segítene vki?!

Nem értem, segítene vki?!

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy az annyira várt babák után, jönnek itt a panaszok, hogy Mmiért nem alussza végig az éjszakákat pedig 6 hónapos már?" " Miért nem alszik napközben egy óránál többet?" és a kedvencem "2 éves és hisztizik, de miért?"...stb.

Miért? Mert icipici baba, akinek jóformán kb. 1 éves koráig alakul a napirendje, mert 2 éves és a dackorszakban van.

ÉS még mielőtt vki azt írná, hogy mit hablagyolok, még gyerekem sincs, meg ha van biztos 2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat és sosem hisztizik; akkor leírom, hogy van egy gyöngyszemem, 8 hónapos koráig éjjel 3szor , majd 2szer kelt, és tegnap is extra nyügis volt.

De ez van. Vállaltam. Ők kisgyerekek, nem kis felnőttek.

Nálam is szakad a cérna néha(közel sem vagyok tökéletes), de próbálom megérteni; hogy pl. miért lehet hogy nyugtalanul alszik, vagy nem alszik el csak este 10 kor?

Bocsi, hogy kicsit kifakadtam, de anyák vagyunk, ezt vállaltuk. Nemde?


2010. aug. 4. 08:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
49%
Ha kérdést is lehetne felpontozni,én felpontoználak!! ☺☺☺☺
2010. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vállaltuk, de azért segítséget, együttérzsét kérhetünk egymástól, nemde,
2010. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
64%

most akkor jön a "fikázzuk egymást szuperanyuk vs őszinte, kevésbé okos anyuk" című fejezet?

Örülj neki, hogy te ilyen szuper vagy, hagyd másoknak, hogy eszmecserét folytassanak ok?

2010. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kérdéseket kétféle anyuka teszi fel azontúl,hogy mindenki vállalta.. és nem tudta.. mert sok mindent nem tudunk mikor babát tervezünk valljuk be.

Az egyik anyuka nagyon fáradt ő maga is nyűgös és várja, hogy mikor pihenhet picit.

A másik anyuka az aki nem bánja ha ez van.. de szeretné tudni,hogy jól van-e ez így.. nincs -e valami baj. Vagyis kicsit aggódik.

Mindekk9inek kell a megerősítés a biztatás.

Ezzel semmi gond szerintem.

És is sokszor tettem fel és teszem fel a mai napig a hasonló kérdéseim magamnak.

2010. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert mindenki törekszik a jóra, a jobbra.

Egyértelmű, hogy mindenkinek jobb, ha a baba alszik éjszaka, tehát erre törekszik (természetesen nem mindenáron). Miért baj ez?

Ha a 2 éves gyerkőcöd hanyatt vágja magát egy bolt közepén hisztizve, akkor törekszel arra, hogy megoldd a helyzetet mindamellett, hogy tudod, mindez a korral jár. Én spec sajnálom őt ilyenkor és meg is értem micsoda feszültségek vannak egy ekkora törpében, hisz itt ez a nagy világ, amihez alkalmazkodni kell, de ettől még ki kell mászni ebből a szituációból és meg kell tenni mindent normál keretek között, hogy ez legközelebb ne forduljon elő. Nem hiszem, hogy az ő érdeke mást diktálna.


Mindenkinek a babája a legfontosabb és a kérdésekkel a célja, hogy az ő életét jobbá tegye. Adódik egy próbléma, egy helyzet, amin lehet javítani és a többiektől tanácsot kér, hátha a tapasztaltabbak tudnak segíteni. Mi a gond ezzel?

2010. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm "Nyco"! :)

Igen, segítséget én is kérek, hogy pl. Mikor változik ténylegesen a szemszín? vagy Mikor jött ki az első fogacska?

Nameg ez a fogzás is , jut eszembe....60 féle homeopátiás meg egyéb készítmény van. Ott a vibrocul kúp is pl. ami a modern máktea- ha leírjuk, ha nem. Aztán kenőcsök, gélek, kúpok...A fogzás nem rémálom, én is itt pánikoltam olvasva a kommnenteket egy egy fogas kérdésre. Amikor jött a fog, már készültem, hogy nekem természetes, hogy a gyerekkel szenvedek. A párom nyomta be a kúpot a popójába, hogy mostmár elég. 15 perc múlva kidőlt, mint a zsák.Plusz a dentinox is nagyon jó, azt napközben is lehet simán.

2010. aug. 4. 08:59
 7/39 anonim ***** válasza:
38%
Nem az a lényeg, hogy együtt szenvedek-e a gyerekkel, hanem, hogy a gyerek szenved... Na ennyit az önzetlenségedről :S
2010. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Engem a "Titeket is kikészít, hogy nem alszik a gyereketek"? kérdés szokott leginkább felhúzni. Tegnap is volt egy hasonló.

A dackosrzak meg egy olyan dolog, amit más anyukák megértenek. Mellettem is volt egy 2 év körüli kis-csaj az egyik bevásárlóközpontban, rágót akart, de nem kapott, ezért "őrjöngeni" kezdett. Anyuka szépen, higgadtan elmagyarázta miért nem szabad, elhúzta onnan. Bömbölt a gyerek még jó ideig, de senki nem emelte fel a fejét, hogy hűűű micsoda egy anya!

Ez nem a szuperanyaságról szól. Minden anya szuperanya a maga módján, ős ismeri a gyerekét, ő van vele. De nekünk ez a feladatunk.

2010. aug. 4. 09:06
 9/39 anonim ***** válasza:
73%
A Te gyermeked egy típusú gyermek. Nem tudhatod, mi vár rátok, a 2. esetleg 3. gyermeknél. Ne ítélj, hogy ne ítéltess.
2010. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon okos vagy, na, ezt akarod hallani/olvasni?
2010. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!