Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell hogy lebarnuljon a...

Miért kell hogy lebarnuljon a gyerek bőre?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekem hófehér bőrű. Minap egy barátnőm is, anyósom is mondta, hogy többet kellene őket napoztatni. Való igaz, szándékosan kerülöm is velük az erős napsütést, mert hogy könnyen leégnek. Na erre jött a válasz, hogy előbb le kell hogy égjenek, utána fognak barnulni. Miért olyan fontos a barnaság, hogy emiatt fájdalomnak tegyek ki egy 1,5 és egy 4 éves gyereket? Van valami egészségügyi jelentősége?
2020. aug. 4. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom de ne hallgass rájuk. Az en borom is ilyen. Nincs olyan opció, hogy leegek és barnulok. Leegek, hamlok, aztan újra fehér vagyok. Ez van. Nekem a tokom tele van vele, hogy mindenben nyomják a pc baromságokat, senkinek nem lehet semmit beszólni, de a fehér bőrüeket itthon folyton alázzák, hogy hogy néznek ki, meg menjenek napra.

Ne engedd őket napra 50-es faktor alatt. Veszélyes.

2020. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Juj, dehogy kell leégniük. A napfény D vitamint termel, ezért fontos, de leégni nem szabad!
2020. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a D-vitamint összeszedik az árnyékban is, meg akkor is ha be vannak kenve. Nem kell őket grill csirkesiteni.
2020. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
🤦Nehogy elhidd! A felnőttkori bőrrák háttérben leggyakrabban gyerekkori leégés áll, amellett, hogy fájdalmas.A fehérbőrűek jellemzően nem barnulnak se leégés után, se helyett. Kend őket magas faktorszámú naptejjel, annyi, hogy a sokadik kint töltött idő után kicsivel csökkenhet a faktort, ha mindenképpen ragaszkodsz egy kis színhez.(De ne a piroshoz!) Egyébként semmi baj a fehér bőrű gyerekkel,jobb, ha egészséges.
2020. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rondának találom a barna bőrt, szerencsére a rokonaim is. Ismerősök véleménye nem izgat.
2020. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha már barnul a bőr, akkor károsodik is! Annyit nem ér semmi, hogy az egészségüket kockáztasd.
2020. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Roszul tudják a kedves rokonok. Nem kell, hogy leégjenek, sőt, nem is szabad.

A leégés tényleg növeli a felnőttkori melanóma kockázatát.

2020. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi években szerencsére kiment a divatból a napozásmánia és menő lett helyette az erős naptej, ami azért nagyon jó mert azzal hogy kifekteted a fehér bőrű gyerekeket a déli nap alá csak a leégést meg a bőrrákot segíted.


A nagyon fehér bőrű emberek jellemzően gyorsan égnek, és nem igazán barnulnak akkor sem ha hólyagosra sütik magukat. Menjenek szabad levegőre persze de maradjanak szépen árnyékban, főleg dél körül, és ha mégis tűző napra kellene menniük akkor szereld fel őket sapkával, napszemüveggel és 50+ faktoros naptejjel

2020. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekkori leégés nagyban hozzájárul a felnőttkori melanóma kialakulásához.

Én hófehér bőrű vagyok, sose napozom amugy is csak égnék de szerintem így vagyok szép.

2020. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Baromság... Ha engem egész nyáron kint hagynának is csak leégnék - lekopnék, leégnék - lekopnék és így tovább. Ilyen a bőröm... Más meg egy hétvége alatt úgy lebarnul, hogy így néz ki mint egy roma és nem ég le a bőre, hanem szép barna marad egész nyáron. Egy fehérbőrűt nem kell napoztatni, sőt... Csak árt..
2020. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!