Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szigorú szülők! Miért fogjátok...

Szigorú szülők! Miért fogjátok annyira rövid gyeplőn a gyerekeiteket? Miért annyira rövid a gyeplő és ez mikben nyilvánul meg? Hogy fogadjátok, amikor a gyerek közli, hogy az osztálytársainak már rég megendedték?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 07:16
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazàn szokott meghatni, hogy de xy màr mehetett ide vagy oda, vagy van neki ez vagy az.

Az az ő dolguk, az ő családjuk, az ő nevelésük.

Mi mások vagyunk, mások az értékeink, elveink. Nem kell a csordával tartani.


Vannak olyan dolgok, amiben szigorúbbak vagyunk, mint más szülő. Ez tény.


Vagy azért, mert saját tapasztalatunkból tudjuk, hogy jobb most szigorúbbnak lenni, még ha ezért meg is utál egy kicsit a gyerek. De később rá fog jönni, hogy az ő érdeke és hálás lesz érte. Ahogyan, mi is rájöttünk, hogy jobb, hogy anno valamiben szigorúbbak voltak a szüleink, mert ha akkor ők is engedtek volna a mi tini hisztijeinknek, vagy annak, hogy de hát más már csinálja, nem tartanánk ott, ahol ma tartunk.


Vagy pont azért vagyunk szigorúbbak pl. vágyott tárgyak megvásárlásában, mert velünk, nem voltak eléggé azok, egy-két esetben.

Ezzel, meg arra akarjuk ösztönözni a gyerekeket, hogy érdemelje ki, dolgozzon meg érte és becsülje meg.

2020. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Engem az ismerősi/baráti körben szigorú anyukának mondanak. De a gyerekeim tudnak viselkedni, számomra nem " túl szigorúság" az, ha nem hagyok rá hülyeséget, illetlenséget (egyszer-egyszer elnézésből sem, mert a bajok itt kezdődnek).

Ettől független, hogy olyanért rájuk szóltam, amiért más anyuka nem a sajátjára, nem lett egyik sem lelkisérült, jó kapcsolatunk van.

És hogy miért? Mert én úgy nőttem fel, hogy nekem mindent szabad, mert az "kínzás", ha valamit megtiltunk a gyereknek, mert ajjajj szegényke. Nem volt baj, ha nem tanultam, mert a szemét tanár túl sok leckét ad.

Meg is ittam a levét, elég nehéz volt a kezdet beilleszkedni a felnőtt létbe.

És nem mellesleg örülök annak is ,hogy nem az én gyerekeim voltak az "óvoda hülyegyerekei".

2020. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!