Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szülés után...

Mit tegyek, ha szülés után eligénytelenedtem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az én hibám, és az én fejemmel van valami, de próbálok változtatni, viszont ez nem ösztönszerűen jön, mint ahogyan normális lenne. Én alapjáraton igényes voltam, adtam magamra, sose hagytam el magam, de fiam születése után egy igénytelen p. lettem, és ezeket az igénytelen p.-kat mindig lenéztem és megszóltam, de most én is olyan lettem.

Nem mosok hajat, csak akkor, amikor már rendesen ragad a zsírtól a fejem, mert hát ki látja azt, ugye? Nem vágom le a körmömet, alá megy a kosz, meg csúnya is, és mindig halogatom, hogy majd ekkor meg akkor levágom. Nem borotválom a lábam, és képes vagyok úgy kimenni az utcára. Nem mosok fogat, mindig csak akkor jut eszembe, amikor már az ágyban vagyok és fekszek, de utána nincs erőm kikecmeregni az ágyból, és mindig megígérem magamnak, hogy majd holnap, majd holnap. Aztán holnap is ugyanez lesz.

Engem zavar, hogy ilyen vagyok, mert régen azért igényes voltam, most meg egy anyamalac vagyok. Talán 2 észérvet tudok erre felfogni: az egyik a gyerek, a masik a kényelem. NEM A GYEREKET OKOLOM, ezzel azt akarom mondani, hogy amikor a gyereknek szüksége van rám, akkor én ott vagyok. Amikor a gyerek éppen alszik, akkor nyilván elkényelmesedek, sorozatot nézek meg alszok. És valamiért mindig kimegy a fejemből az igényesség.

Az én fejemben kellene rendet tenni, de hogyan? Hogyan tudom azt elérni, hogy ne legyek ilyen "lusta", és az igényesség ne eltervezett legyen, hanem ösztönös?


2020. aug. 6. 13:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet, hogy szülés utáni depressziód van valamilyen formában?
2020. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

A fogmosás és a körömvágás nem igényesség, egyszerűen alap higiénia.

Nagyjából azzal indul a nap.

Ha zavar van megoldás.

Moss fogat, vágd le a körmöd és borotváld le a hónaljkutyádat meg a lábadat.

A lustaság ellen mégis milyen megoldást vársz?

2020. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Napi troll kérdés. Jelentve, kitaláció!
2020. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom. Én nem azért mosok hajat meg vágok körmöt, borotválok lábat, mert mások látják, hanem azért mert nekem teljesen más a közérzetem ha ezek rendben vannak. Akkor is ha csak otthon ülök.
2020. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Vigyel rendszert az eletedbe. Állíts be telefonos a figyelmeztetőket. Pl a férjed 5-kor ér haza akkor szerdán és szombaton 6-kor hajmosás, borotválkozás, koromvágás.

A fogmosásra nem tudok mit mondani, mert en meg akkor se tudtam anélkül elaludni, ha atomreazegre ittam magam és éjjel 3x hánytam. Mert akkor 3x mostam fogat. Szoval az passz. De esetleg azt is beállíthatod minden este 10-re figyelmeztetőre.

2020. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg megpróbálni valami rendszert vinni az életedbe? Amikor az apja is ott van a gyereknek mondjuk, még reggel ébredéskor vagy este elalvás előtt, akkor elintézni a fogmosást, hajmosást, borotválkozást, kicsit összeszedni magad. Ez nem igényesség kérdése szerintem, fogat mosni kb kevesebb ideig tart, mint elmenni nagyvécézni, és azt meg gyanítom nem halogatod napokig, szóval max a kettőt egyszerre is tudod csinálni, ha nagyon nincs más megoldás. Zuhanyzás közben meg gyorsan lekapni a szőrt sem egy nagy idő, és hát ha már zuhanyozni elmész, akkor akár már a borotvát is kézbe veheted...

Amúgy jól mondja az első, milyen tippeket vársz tőlünk, hogy segítsünk, ha te magad nem tudod rávenni magad ezekre a dolgokra?

2020. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem se törj írói babérokra.
2020. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

"NEM A GYEREKET OKOLOM, ezzel azt akarom mondani, hogy amikor a gyereknek szüksége van rám, akkor én ott vagyok. "


És ha azt mondanád, várj egy kicsit, most levágom a körmöm? 5 perc alatt készen van és meg is reszelted.


Fogmosás mindig zuhanyzás előtt. Nem is értem ezt hogy lehet elfelejteni. Hajmosást is le lehet tudni zuhanyzás közben. Ugye azért zuhanyzol esténként?


Ezek annyira beépültek a napi rutinba, hogy szinte gondolkodás nélkül csinálja az ember.


Amit még tehetsz, addig nem kapcsolod be a tévét, amíg nem rendezed el magad. Megmosod a hajad és megszárad magától a tv előtt.

Amikor a gyereked körmét vágod, megcsinálod a sajátodat is.

Elmész kozmetikushoz és gyantáztatsz, bár a borotválás sem több 2-3 percnél.


A férjed vagy párod mit szól?

2020. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Minden akaraterő kérdése. A gyerek nem igényel minden percben. Amikor alszik pl. délután, szépen megígéred, hogy mindent megcsinálsz amit szeretnél. Kijelölsz egy napot a héten (vagy kettőt), amikor hajat mosol és borotválkozol, egy óra elég rá bőven. Addig apuka is nyugodtan aktivizáhatja magát. Nem, nem troll a kérdező, legalábbis ha ki is találta, ennek ellenére sokan szenvednek igénytelenségben, lustaságban.
2020. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Alakítsd ki a saját rendszered. Én kismama vagyok, de már most igyekszem rendszerezni a hetem. Zuhany alatt heti 3x hajmosás, kozben arcom kulon lemosoval lemosom, majd lemosom a hajam. Ezutan balzsam, mig az hat, leborotvalkozok, megmosom intim cuccal odalent, majd leoblitem a hajam. Kb 5-7 perces folyamat az egesz. Legvegen fogmosás, dezodor es most kenem magam bio oillal minden este. Lefekves elott meg arckremet rakok. Ha kimozdulok rakok egy alap sminket pl BB szinezett krem, spiral, egy kis pirosito, egy kis szajbalzsam. Gyors smink nalam kb 5-7 perces folyamat. Sarok reszeles, korom apolas, esetleg tisztito pakolas arcra heti 1x max 2 hetente.
2020. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!