Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők mivel tudják elősegít...

A szülők mivel tudják elősegíteni, hogy jó testvérek legyenek a gyerekek? Főleg nagyobb gyerekekre gondolok.

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Fogalmam sincs...


A nővérem és köztem 3 év van, de megtudnánk ölni egymást nem is tartjuk a kapcsolatot.



A fiam 17 volt mikr megszületett a lányom. Előttünk azt mutatták, utálják egy mást. Aztán kiderült, a fiam nagyon babusgatja, félti, óvja...


Szerintem valahogy maguktól találják meg a közös hangot

2020. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a "Testvérek féltékenység nélkül" címû könyvet. Sok jó ötletet ad, hogyan lehet enyhíteni a testvérek között meglevô feszültséget, illetve ami talán még fontosabb, hogyan lehet elkerülni a feszültségkeltést.
2020. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
4 és 1.5 évesek a gyerekeink és eddig nagyon szeretik egymást. De ilyen kicsiként még mi is szerettük egymást a tesómmal, aztán viszont katasztrófa lett a kapcsolatunk. Jó lenne ezt elkerülni.
2020. aug. 7. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

5 testvérem van. Kicsiként még a nagyobb tesóimmal is elvoltunk, aztán ilyen semmilyen lett a kapcsolatunk, és inkább az öcsémmel játszottunk együtt. Most felnőttként a legnagyobb bátyámmal jövök ki, a másik bátyámmal nem beszélünk (ilyen semmilyen kapcsolat). A nővérem rühel a férjem miatt (aminek az egész család nem tudja az okát... mondjuk ő mindenkit utál). Az öcsém amint betöltötte a 19 kilencet valahogy megjött az esze és imádunk együtt lógni.

Ezek sajnos személyiségtől is függenek. Amíg kicsik tudod alakítani a kapcsolatukat, de ez egy idő után rajtuk múlik.

Ettől függetlenül én bármelyik tesómért tűzbe mennék (akár utál akár nem).

2020. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs időm hosszabban írni, úgyhogy röviden csak ennyit.


A kistestvér születésekor a nagytestvér trónfosztott lesz, megszűnik addigi egyetlen gyerek mivolta. Ráadásul a másik gyerek sokkal intenzívebb jelenlétet igényel anyjától.

Tehát az ebből eredő frusztrációt kezelni kell. Mindenképpen legyen minden nap olyan időszak, amikor anya CSAK VELE (a nagyobbikkal) foglalkozik. Továbbá a nagytestvérrel apa időnként csináljon külön programokat, hogy érezhesse, hogy ezt csak ő kapja, mert ő már nagy, nem kicsi.

Továbbá nem kell erőltetni a testvéri szeretetet. Sőt, engedni kell, hogy kifejezze adott esetben rossz érzését, féltékenységét kistestvére iránt (természetesen bántani ne engedd, de jó esetben ezt nem is akarja).

Nem kell erőltetni, hogy segítsen a kisbaba körül, de ha akar, örülj neki, dicsérd meg érte.

Amikor a kicsi kúszni-mászni kezd, oldd meg, hogy amit a nagyobbik épít-készít, azt olyan helyre lehessen tenni, hogy a kicsi ne tudja tönkre tenni. Ha van külön szobájuk, akkor ez könnyen megoldható.

Ne várd el, hogy okvetlenül minden játékát, könyvét odaadja a nagy a kicsinek, ha az kéri. Egyrészt mert neki is joga van a személyes holmijaihoz, másrészt mert jogos és érthető, ha attól tart, hogy a kicsi tönkreteszi a játékát, meggyűri a kedvenc meséskönyvét stb. Ez különösen nehéz, mert a kicsinek alapból mindig az lesz az érdekes, amit a nagy csinál, amivel a nagy játszik.

Később vita vagy veszekedés, vagy verekedés esetén soha ne azzal kezdd, hogy "te vagy a nagyobb, neked lehetne több eszed", de ne is úgy, hogy a kicsinek sosem lehet igaza a nagyobbal szemben.


Na, nem is lett olyan rövid. :-)

2020. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ne erőltesd őket egymásra, plusz ne felejtsd el megdicsérni a nagyobbat is. a fél életemet azzal töltöttem, hogy egy lüke kölyök dedós játékaihoz kellett asszisztálnom, mert ha van egy négy évvel fiatalabb öcsém, akkor biztos sokat tudok vele kezdeni... plusz mindenki leszrta, hogy már egyedül elolvasok egy egész könyvet (7 évesen), hiszen attól volt odáig a rokonság, hogy az öcsém felült a kismotorra és hajtotta magát előre (ami valljuk be szintén nem rossz teljesítmény, de elolvasni egy könyvet kicsit nehzebb)

kis kitekintés: mikor a nagy írni tanul, a kicsinél az lesz a nagy szám, hogy bőgés nélkül hajlandó bemenni a csoportszobába, mikor a nagy ötöst kap a szorzótáblára, te a kicsi első girbegurba c betűjétől leszel oda, mikor a nagy felvételizik gimnáziumba, a kicsi először mehet be a felsősök folyosórészére... tehát tök másut vannak korban és fejlettségben, közös téma elvétve, közös érdeklődés még kevesebb... ne várd el hogy legjobb barátok legyenek, egy évtizeden át közük nem lesz a másikhoz.

2020. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb testvéri viszony úgy mérgesedik el, ha a szülő valamelyik partjára áll.

Sose legyél bíró a vitájukban és egyforma elbírálást kapjanak. Pl. ha a rosszul tanuló testvér kap jutalmat, ha jó jegyet hoz haza, akkor a jó tanuló is kapjon. Nem a jó tanuló hibája, hogy ő jól tanul.

2020. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne tegyetek különbséget köztük, egyformán szeressétek mindkettőt, egyformán kapjanak mindent, ne legyen olyan, hogy az egyiknek szabad, a másiknak nem, ne legyen kivételezés. Nálunk ezzel rontotta el anyám. Pl ha egyszerre voltunk betegek a testvéremmel, engem elzavart iskolába már csütörtökön, de a testvéremet otthon tartotta, mert arra a két napra már minek menjen. A testvérem este 10-kor is ehetett krumplipürét, virslit, tojást, én még napközben sem, mert nehogy azt képzeljem, hogy 2 db tojásért, virsliért össze fog koszolni egy edényt, ha a testvérem kér, akkor ehetek, ha nem akkor nem. Sok ilyet fel tudnék sorolni. Ilyeneket, és ehhez hasonlóakat ne csinálj.
2020. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy testvérek, még nem kötelező jól kijönniük. Főleg, ha teljesen más a személyiségük. Én nem örültem volna, kistesónak, szerencsére nem is lett. Ki nem állhatom, ha rajtam lóg valaki egész nap. Egy hozzám hasonló embernek csak nyűg a testvér.
2020. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Olyan párt választanak, akinek a felmenőivel a saját szüleik jól kijönnek.

És akkor, ha az egyik gyerekük az egyik nagymamára, a másik meg a másik nagypapára üt, akkor a gyerekeik is jól kijönnek egymással.

Különben csak lutri.

2020. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!