Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy 2 gyerek a "jobb"?

Egy vagy 2 gyerek a "jobb"?

Figyelt kérdés
Egyel vagy kettővel jobb/könnyebb az élet?
2020. aug. 12. 11:20
A kérdező szavazást indított:
1
2
44 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Kettővel. Nekünk egy van és érezzük a tesó hiányát.
2020. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan,hogy jobb.

Feltudsz nevelni 2 gyereket? Ha nem tudsz felnevelni egy 2. gyereket,akkor egy gyerek a jobb neked.

Ha feltudsz nevelni egy 2. gyereket is,akkor nyugodtan vállalhatsz mégegy gyerkőcöt.

2020. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél más, van akinél az volna a jobb, ha egy sem lenne. Mas anya meg 6-7 gyerekkel is simán elbírna, annyira erre a szerepre született. Anyagilag meg neked kell tudnod.


Én 2 gyerekkel mondom, hogy nem jelentősen több a dolog kettővel, mint eggyel. Ha egy tányér ételt kirakok, akkor nem nagy dolog még egyet. Nyilván ez kicsit túlzás. De amit egynek megcsinálok akkor az már tényleg semmi általában a másiknak is. Nagy különbség nem az 1 és 2 gyerekes élet között van, hanem a gyerek nelküli és a gyerekes élet között.

2020. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

#2-essel tudok egyetérteni

Nálunk például nem anyagi háttere volt, hanem hogy az egyszem gyerek állandóan beteg volt. Nagyszülők 200km-re, annyira sok szabink nem volt. Rengeteg időt vett el az, hogy kórházba mentünk pl rendszeres fülgyulladással, mellette 2 sportra is vinni kellett és akkor még egy számla se volt befizetve.

Így egy gyerek is sok volt, engem sokszor bent tartottak és este 9-re értem haza, míg a férjem inkább 7-re ment dolgozni, hogyha 3-kor végez, akkor tudjon rohanni 4-re/4:30-ra a bölcsibe-oviba-suliba és lehessen menni haza vagy rögtön edzésre.

Tudtuk, hogy ez két gyerek mellett nem fog menni, így nem vállaltunk be másikat. (Mikor már jobban lett volna idő, nekem is más munkám volt, akkor meg nem szerettük volna, hogy nagy korkülönbség van a két testvér közt. Néha rossz volt, hogy nem volt testvér, de végül nem bántuk meg. Most egyetemista a lányunk.)

2020. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. 😅 Ha ez a 2 lehetőség van, akkor 2. 😊
2020. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi az hogy jobb, könnyebb? A kettő nem ugyanaz.

Egy gyerekkel ezerszer könnyebb, hisz 2 szülőre jut 1. Könnyebb a logisztika, több a szabadidő, egyszerűbb elindulni akár nyaralni is. Több pénz marad.

2 gyerekkel sokkal nehezebb, de izgalmasabb is. Biztos nincs "holtidő" vagy csend, unalom 😂 Van helyette folytonos alapzaj, és üresebb a tárcánk.

2020. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Szüleimnek, anyósoméknak, tesóimnak és nekem is legalább kettő gyerekkel könnyebb, mint eggyel. Ameddig egy gyerek volt, folyton a szülőnek kellett őt szórakoztatnia, a tesóval / tesókkal viszont olyan jól eljátszik a gyerek, ameddig megfőz az ember. Nagyszülők szerint négy gyerekkel volt a legjobb.
2020. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem amíg kicsik eggyel könyebb. Utána hogy már ovisok kisiskolások, kettővel. Pl a szülő nem nagyon fog tudni lekötni egy 12 evest. Abban a korban jobb, ha van teso, vagy érdemes elvinni pl nyaralásra egy unokatesot is.
2020. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván eggyel könnyebb. Legalábbis amióta a barátnőmnek kettő van, egyebet sem hallok, komoly hadművelet náluk a családi élet szervezése, azt látom. Nem is erti, az eggyel miért érezte nehéznek az életet stb.

Én sem értem, amikor az egy gyerekem egész nap velem akar játszani...

2020. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!