Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3éves munkaviszonyom van, a...

3éves munkaviszonyom van, a főnököm előállt h mi lenne ha közös megyegyezés alapján felbontanánk a szerződést, Baba lesz és h nem nekik kelljen utánam fizetni a járulékokat, kérdem én ha belemegyek mit veszíthetek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle képen ne menny bele és ha elfogadsz egy tanácsot: a helyedben én még fel is venném a beszélgetést legalább a telefonommal, hogy legyen valami a kezedben ha ne adj isten eldurvulna a dolog. Az ilyen főnököktől minden kitelik.
2010. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
NEEEEE! Bele ne menj!!! Húú, képzeld, én 2 hónapja szültem, és dettó ezt akarta a kedves főni kijátszani, hogy közös megegyezéssel menjek el a melóból, majd hú de jó lesz nekem! Na csakhogy én meg jóban vagyok a könyvelőnkkel aki elmondta, hogy ha ezt megteszem, nem kapok semmilyen járulékot, és ezt azért akarják amúgy ilyen szemét módon intézni a munkáltatók, mert ha te 2 év múlva vissza mész a szülési szabiról, neki ki kell fizetnie annak a 2 évnek a szabinapjait, ami elég sok pénz, és ráadásul még vissza is kell vennie dolgozni ha maradni akarsz! Eszedbe ne jusson belemenni, mert tényleg nem leszel biztosítva, és nem kapsz semmit!
2010. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

anyukák, ez annyira tipikus, sajnos nagyon sokszor előfordul, hogy a munkáltató "bepróbálkozik", és ha az anyuka nem ismeri a jogait, akkor belemegy, és aláírja a közös megegyezésest (és akkor utána már nemigen lehet megtámadni, mivel ahogy a nevében is benne van, feltételezendő, hogy mindkét fél akaratát tükrözi.) Pedig legtöbbször az anyukáknak eszük ágában sincs eljönni a munkahelyükről, miért is akarnának? Sőt, szeretnének visszatérni a babával otthon töltött évek után.

Éppen emiatt a probléma miatt született ez a cikk, olvassátok el, és osszátok meg ismerőseitekkel is, akiket érinthet. Jó, ha egy anyuka tudja, hogy milyen munkajogi védelem illeti meg!! [link]

Tudni kell, hogy ha teherbe estél, és határozatlan idejű szerződéssel dolgozol, akkor felmondási védelem illet meg, azaz rendes felmondással nem küldhetnek el, mégpedig a baba 3. születésnapjáig!!

(Ha most belemennél a közös megegyezésesbe, akkor ettől is elesnél, úgyhogy semmiképp ne tedd!)

Ezen kívül: ha van munkahelyed, akkor mehetsz táppénzre is, ha úgy alakul a terhesség alatt, hogy szükség van rá, utána szülés után kapsz TGYÁSt, majd GYED-et. De hogy pontosan mi jár neked, ahhoz olvasd el ezt: [link]

Borzasztó, hogy hányszor hallani ilyen esetről - most a munkáltató vagy nem tudja, hogy mi a jogszerű eljárás, vagy (ami rosszabb) tudja, csak éppen bepróbálkozik, mert abban bízik, hogy az anyuka úgysem tudja mit kell tennie... :((

2010. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bele ne menj!!!! Én sajnos voltam annyira buta, tájékozatlan, hogy én mondtam fel,mikor 3 éves lett a fiam és a "kedves "főnököm nem akart visszavenni.. Ja! ő ajánlotta, hogy ha aznap (előző napon járt le a GYES-em) nem megyek dolgozni (de 9 óra volt!!), akkor nem tud visszavenni... A gyerekre nem tudott senki vigyázni, én hülye meg megírtam a felmondást... Ha tisztában lettem volna a jogaimmal, nem tettem volna, az biztos!
2010. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

22:51 vagyok, csak kíváncsi vagyok végül is felmondtál-e, vagy mi történt?!

2010. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Elvetéltem...9hetesen! Sajnos! Úgy h most pihentetés és majd októbertől próbálkozunk újra!
2010. aug. 30. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!