Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom felvinni a babakocsit, de a szomszédok zúgolódnak?

Figyelt kérdés

Állandóan feljönnek szólni, hogy lent maradt a babakocsi és vigyem fel, bár nem tudom, hogy kit tud zavarni egy sarokba állított babakocsi, ami nincs is útban. Itt nem arról van szó, hogy azt hiszik lent felejtettem (először én is azt hittem), hanem arról, hogy zavarja őket, hogy a lépcsőházban hagyom, de nem tudom hogy miért, mert el lehet férni tőle, senkit nem zavarhat ott a sarokba.

Nyilván nem hobbiból hagyom a lépcsőházban, hanem azért, mert nem bírom egyedül felhozni és császároztak másfél hete.

A második emeleten lakunk (emelt földszint +2 emelet). Lehozni úgy tudom, hogy a bal kezemmel fogom a korlátot, a jobb kezembe fogom a babakocsi fogóját és egyesével lépkedek lefelé, ami iszonyúan fáj. (egyszer véletlenül elengedtem és neki csapódott az ablaknak). Nyilván úgy viszem le, hogy nincs benne a gyerek, nem kell megijedni. De felfelé nem tudom vinni ezzel a lépegetős módszerrel, mert ez még jobban fáj. Ha belegebedek, akkor se tudom. Van egy tárolónk, ami pincében van. Ott is az a bajom, hogy levinni még letudnám, de már felhozni nem tudom. A férjem késő estig dolgozik, az sem megoldás, ha ő hozza fel azt a retkes babakocsit, mert a vénasszonyok úgyis feljönnek pofázni, de segíteni már egyik se segítene.



2020. aug. 13. 22:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
75%
Írd ki az üzenőfala, hogy csaszar heg miatt nem tudod egyedül felvinni, türelmet kérsz 4 hét múlva már fel fogod tudni vinni.
2020. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%
Én megmondanám hogy köszönöm hogy észrevette, fel tetszik hozni? Egyébként szard le a vén ku..kat. csak arra vigyázz nehogy valamelyik kiszúrja a kerekét vagy esetleg ellopja.
2020. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
87%

És elmondtad nekik a problémádat?


Mond meg h nagyon sajnálod, de nem tudod fel le cibálni a kocsit.

Ha 20x mennek fel, 20x mond el nekik

2020. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
85%
Jó gáz egy lakóközösség... esetleg még a közös képviselőt hívhatod fel, hogy ő tudjon róla hivatalból, aztán ha mennek hozza panasznapra, akkor el tudja hajtani a vénasszonyokat.
2020. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
82%
Megmondanám, hogy ha zavar valakit legyen szíves hozza fel, te a császáros heg miatt nem tudod....legyél kicsit határozottabb és arrogánsabb mert különben látod bekóstolnak.
2020. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
19%
Nincs tároló? Elvileg minden lépcsőházban van. Szólj a közös képviselőnek, hogy ürítesse ki. Nálunk is sok limlom volt ott. Kiürítették és már csak bicikli és babakocsi tároló. Erre hívatott és nem szekrények tárolására (nálunk szekrény, gumiabroncs meg ilyenek voltak ott).
2020. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
80%

6os: ha végigolvasod, írja a kérdező, hogy a pincében van a tároló, ergo annyi erővel a lakásba is felvihetné.


valóban, muszáj kiállnod magadért... mondd el, miért nem viszed el, és vitesd fel velük, de le is ám, amikor mennél! és azt is mondd el, ha nem cipelik neked ide-oda, akkor békén is lehet hagyni akár.

2020. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk se lift se tároló nincs, szintén második emelet, mindig felhoztam a babakocsit de nem értem, hogy miért zavar az ott bárkit. Nálunk a földszinten mindenfélét tárolnak az előtérben; van kinyitható asztal amit valaki csak vendégek esetén visz be, esernyők rendszeresen kint vannak, van amelyik szomszéd a cipőit is kint hagyja az ajtó előtt de egyszer valaki egy régi hűtőt csak lecseszett az út közepére és ott volt egy hétig, senki nem szólt azért sem. Mondd meg nekik, hogy a türelmüket kéred, frissen műtöttek, nem tudod felhozni, mást nem tudsz csinálni, csak mérgükben ne tegyenek kárt benne esetleg. Úgy örülök ilyenkor, hogy normális és toleráns nálunk a lakóközösség.
2020. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
85%
8 egyébként tűzvédelmi szabályozás, hogy semmi nem lehet kint. Még amúgy növények sem. De pár hétbe amúgy senki nem fog belehalni és nem valószínű, hogy ellenőrzést is pont most tartanának.
2020. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
80%
9: hát akkor nálunk erről nem hallottak 😂 A lépcsőház maga is tele van nővényekkel amiket a mamik a házban lelkesen gondoznak.
2020. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!