Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig tarthat a szules...

Meddig tarthat a szules utanni depresszio? Szules utan 1 evvel is elojohet?

Figyelt kérdés

A kisfiunk egy eves es most koltozunk, regi helyrol eljottunk mar, de uj helyre csak 1 honap mulva tudunk menni. Ideiglenesen vagyunk egy rokonunk ures lakasaba...sok volt a sressz es mizeria koltozes miatt es most is mert az uj helyet meg kell szokni.

A felesegem nagyon megvaltozott, nem mondom eddig ndm voltak vitaink de most felem egy kedves szava nincs, masokkal normalis...itthon teljesen mas szokasokat vett fel, itthon kb csak a gyerkoc erdekli, allandoan takaritana, pedig alig van barmi cuccunk...

Engem gyakorlatilag kitenne ha lehetne :) :(


Nem volt problemamentes az egyuttelesunk ( de hol nincs) de most koltozunk kb. almai hazaba, de nagyon negvaltozott az egy honappal ezelotti onmagahoz kepest? Ez meg lehet szulesi depi?

o van otthon a gyerkoccel...felesegem idosebb 2 evvel mint en...

Szeretnek valtoztatni a helyzeten de most minden rossz amit csinalok...


2020. aug. 16. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ennek semmi köze már a szülés utáni depresszióhoz. Az a hormonváltozás miatt alakulhat ki nem sokkal a szülés után az erre hajlamosabbaknál. Es nem 1 év múlva jön elő.
2020. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek párterápiára. Valószínűleg kommunikációs hiányosságok vannak köztetek. Próbáltál már beszélni vele erről?
2020. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet van valakije.
2020. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, a szülés utáni depire inkább az jellemző, hogy érdektelen a baba iránt, stb. Persze kizárni nem lehet.


Szerintem várd meg, amíg a költözködés befejeződik, addig is vedd ki a részed a gyerek gondozásából és a háztartásból, akármilyen is a nejed, légy vele kedves, töltsetek együtt sok időt, tervezzétek a jövőt.


Kitartás!

40/F

2020. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a szülés utáni depresszióhoz. Az teljesen más.

Tudod amikor a nap 24 órájában anya vagy, és nem teheted meg, hogy nő legyél, hogy elengedd magad, hogy másokkal is kommunikálj, hogy legyen életed a gyereken kívül is, akkor ez lesz egy nőből. Hogy ez lesz az élete. Főz, mos, takarít, gyereket gondoz, olyan lesz, mint egy gép. A férje nem nőként fog rátekinteni, hisz valószínűleg ha csinos is lenne, de hová legyen az, ha örökké otthon van és teszi a dolgát, a férje akkor se venné esetleg észre. Ami természetesen nem fogja boldoggá tenni, letört lesz, fásult, depressziós. Voltak ilyen időszakok az életünkben nekünk is. És hány éve volt akkor már a szülés...

2020. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

utolso: koszi a valaszod es ertem amit mondtal, hogy jottetek ki belole vegul?

Egyebkent a ferfinek is tok ugyanaz a helyzet, dolgozok hazaerek otthon dolgozok, hetvegen keszulok kovetkezo hetre. Megcsinalom az otthoni nagyobb munkakat...

Szoval ez is egy robot...

2020. aug. 17. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor keressetek élményeket közösen. Részben gyerekestül, de ha van kire hagyni a gyereket, ketten is. Ezek építenek benneteket is és a kapcsolatotokat is.
2020. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az 5-ös válaszoló vagyok. Ez már jó pár éve volt, azóta már 6 éve dolgozom. És tudod! Sokkal könnyebb dolgozni járni, mint otthon 24 órában házvezetőnőnek és anyának lenni. Persze én vállaltam és csinálom és imádom a kisfiam, csak van összehasonlítási alapom és az egyik ok, amikor változott az életünk, az az volt, hogy újra elkezdtem dolgozni és lett életem. Ugyanúgy főzök, mosok, takarítok, foglalkozom a gyerekünkkel (csak most munka után és hétvégén!), csak mivel ugye már nagyobb, önállóbb a gyerekünk, így nem akkora szüksége rám nap, mint nap, de így akármilyen stresszes és fárasztó a munkám, hozzáteszem, hogy 11 órát vagyok távol itthonról a munkám miatt, de sokkal jobb most, mint amikor itthon voltam és "csak" gyereket neveltem.

Próbálj meg te is időd tölteni a gyereketekkel, amikor a párod tud saját magával foglalkozni, esetleg elmenni barátnőkkel, illetve ha van segítségetek, ne szégyelljetek olykor kérni és igen is rábízni a nagyszülőkre és legyen kettesben is programotok. Különben teljesen el fogtok hidegülni egymástól!

2020. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!