Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom, hogy Magyaro...

Csak én gondolom, hogy Magyarországon kevés a Csed, Gyed stb?

Figyelt kérdés
A dilemma az, hogy Ausztriában vagy Magyarországon éljünk párommal és hogy hol szüljek. Ma olvasgattam az otthoni ellátásokról, hogy mennyit lehet kapni és megrökönyödtem... Lehet ebből az alamizsnából gyereket nevelni???
2020. aug. 16. 23:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora összeget képzeltél el, de két ország támogatását az ottani megélhetések alapján kéne összevetni, ahogy az előttem hozzászólók is írták. Mert nem mindegy, hogy pl hány kg kenyér jön ki egy haviból.

Az meg megint más kérdés, hogy nem a támogatások miatt kéne gyereket vállalni. Ha már terhes vagy, akkor nyilván abban az országban lenne ésszerű szülni, ahol összességében olcsóbbra jössz ki szüléssel (nem minden országban van ez sem ingyen, jó-jó tudom, sokan magánorvost fogadnak meg hálapénzt adnak a dokinak, de arra gondolok, hogy itthon kb. 1m-et kéne fizetned, ha nem lenne tb-d), támogatással és a költéseitekkel. Magyarországon messze a legjobban vannak támogatva a nők ilyen téren.

2020. aug. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A CSED a fizetésedtől függ, szóval ha azt keveselled, akkor bizony érdemes más karrier után nézned. A GYED nem sok, valóban, de ha nagyon rászorulsz, lehet menni mellette dolgozni, és ugyanott vagy mint külföldön lennél (Ausztriáról nem tudok semmit, de Hollandiában, Franciaországban 3 hónapig lehetsz a gyerekkel).
2020. aug. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobban nézz utána, mert ha jól olvasom, nem hallottál még az extra GYED-ről. Például 1 éves korában visszamész dolgozni, és a fizetés mellé még megkapod a GYED-et is.
2020. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Te ugye csak a feszültséget jöttél kelteni...
2020. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is , mert pl az sem mindegy, hogy Ausztriában dolgoztál-e előtte, biztosítva vagy-e, stb. Ott sem úgy megy, hogy te goldolsz egyet, ott szülsz, és már dobják is a nagy pénzt.

Szóval gondold ezt át, mert mint sokan mások, te is csak az egyik oldalt látod.

2020. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A csed és a gyed is attól függ, mennyit kerestél előtte, csak az utóbbinak van felső határa. Én egyiket sem érzem kevésnek, a fizetések alacsonyak úgy alapból, de én közalkalmazottként soha nem is kerestem 3-4 százezreket, nekem nem volt nagy különbség, hogy 30 százalékkal kevesebbet kaptam két évig. A gyes, na az durván kevés, de sose jutott eszembe, hogy csak gyed-en otthon akarnék maradni, fizetés mellé plussznak viszont elmegy az az összeg.
2020. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!