Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Home office 9 hónapos gyerek...

Home office 9 hónapos gyerek mellett működhet? Bevállalnád, ha anyagilag megérné?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki otthonról dolgozik baba mellett? Megoldható?

Visszavárnak dolgozni, otthonról is lehetne, ügyfelekkel kellene egyeztessen telefonon. Ti bevállalnátok?



2020. aug. 18. 13:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
28%

Derjaderja,

látod, te akkor még véletlenül se gondolj (majd) otthoni munkavégzésre, hisz valamit anélkül is szarul csinálsz. Mert a gyereknek kellene előbb lennie a sorban, nem a házimunkának. A házimunkát kell redukálni, nem a gyerekkel való foglalkozást, mert most a gyerekért vagy otthon.

2020. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Derjaderja ***** válasza:
55%

Van munkám, azt alvasidőben csinálom.

Most itt arra gondoltam, amikor osztatlan figyelemmel vagy a gyerekkel. Tehát nem teregetsz, nem eteted, nem leszeded éppen az asztalát, nem autót vezetsz, miközben hátul ül, hanem ülsz vele és játszol.

Én amúgy nem hiszek ebben a "gyerek minden előtt dologban" feltétlenül, neki is az a jó, ha van egy ive a napnak, amibe beleszokik, ahol anyának vannak teendői, amibe segíthet vagy játszhat mellette vagy egyedül stb. Szerintem később visszaüt ha mindig csak ő van a középpontban.

Plusz nem tudom, hogy csinàljsk mások, ha nincs segítség és minden 100x lassabb a gyerek miatt. Pl letereget amíg kiteregetsz.

2020. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Derjaderja ***** válasza:
35%

Meg vkinek a részmunka se szellemi hanem pl ruhát javít, ami közben énekel a gyerekkel meg beszélget.

Vagy az árából tud ebédet rendeltetni.

Mindegy, értem a szempontokat meg el is fogadom, csak a fogalmazas volt furcsa abban a mondatban.

2020. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Derjaderja, nem kértél kéretlen tanácsot, de kevesebbet gyakorizz és akkor több időd lesz rá! ;)
2020. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Derjaderja ***** válasza:
Na ez full jogos, de nehéz megállni, mert nincs semmi más társaságom. Másrészt nem hiszem, hohy ezen múlik.
2020. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Derjaderja ***** válasza:

Meg sajnos az is van, hogy nagyon rosszul bírom a meleget (3. Trimeszterben vagyok), és nagyok sokszor le kell üljek 1-1 percre (kitakarízottam a fürdőket, mostam, teregettem, főztem, elpakoltam 2 kosár ruhát (ez egy csomó lepcsőzés is), sétáltam-játszottam a gyerekkel, megreggeliztettem, pelenkázora emeltem, kisikáltam a pelenkáit, elpakoltam a konyhát, felmostam a pincét - eddig ma, szoval nem vagyok lusta szerintem); és nyilvàn ez a leghozzáférhetőbb par perces dolog. A gyerek meg ma pl tök jól eljátszik egyedül, másik helyiségben, mikozben én hol itt, hol ott vagyok.

De amúgy tényleg bocs, nem akartam sokat pofazni.

További szép napot Mindenkinek.

2020. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!