Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hetesen felfröccsenő...

14 hetesen felfröccsenő wc-víz mennyire veszélyes a babára? Ha gyors antibakteriális folyékonyszappanal megmostam magam. Alakulhat ki fertőzés?

Figyelt kérdés

Hallottam a hüvelyi fertőzések felszállhatnak és vetélést, koraszülést, magzatkárosodást okozhatnak.

Otthon történt. Gyorsan megmostam lent magam antibakteriális, virulicid, fungicid illat és szinezékmentes kézmosó folyékony szappannal. Hüvelybe nem mostam bele, csak a külső nemiszervet mostam meg. Tudom a hüvely flórát nem jó bántani.

Meg használok hüvelyflóra helyreállító kúpot, tejsav baktériumokat tartalmaz.

Lehet gond? Tehetek még valamit, hogy ne legyen baj?



2020. aug. 20. 17:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan már paramama ott a nyákdugó az megvédi a babát
2020. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A próféta szóljon belőled!

Sajnos hallani fertőzés miatti vetélésről. Bár nem tudom hogy jut oda be, ha ott a nyákdugó.

És okkal vagyok paramami, sajnos nem ilyen okból, de volt már egy halvaszülésem. Lehet valaki nem paramami egy ilyen után..de én igen.

2020. aug. 20. 17:31
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
A felfröccsenő wc víz is tiszta víz...persze máshogy gondol rá az ember, de gondolom az otthoni wc-t azért rendben, tisztán tartod. Nem kell ennyire parának lenni. Elég lett volna ha egy nedves törlővel megtörlöd magad. Én épp most vagyok túl egy hüvelyi fertőzésen (28 hetes terhes vagyok) antibiotikum kúrán voltam, de azóta csak tiszta vízzel mosakodok ott lent. Nem akarok semmilyen intim mosakodó gélt, semmi vegyszert a puncikám közelébe használni. 😕😕
2020. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Persze szoktam domestosozni, 1-2 naponta. De nem minden használat után. Aztán biztos akad benne azért egy néhány baci.

Alapból én se viszem túlzásba az intim mosakodást, nagyon kevés lactacyd feminat használok, azt kifejezetten nőknek tervezték oda lentre.

2020. aug. 20. 17:47
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen szinten paranoiásnak lenni, ennyi erővel ne érj semmihez mert minden tele van bacival. A baci, kosz bizonyos szintig hozzásegíti az immunrendszered a védekezésben, ezáltal a babád egészségét szolgálod. Nem azt mondom, fürödj sárban, meg egyen meg a kosz, de az hogy odacsöppent egy kis víz attól a világon semmi bajod nem lesz.
2020. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
55%
Nyákdugó szerinted miért van?
2020. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Miért van felszálló fertőzések miatti vetélés koraszülés, ha ott a nyákdugó?
2020. aug. 20. 17:58
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Uhh.. nálad nagyobb esély van a túlparázás miatti stressztől elvetélni, mint bármilyen fertőzéstől. Kicsit nyugodj le, nem fog a felfroccsenő wc víz vetélést okozni.....
2020. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Sose hallottam ilyet, hogy valaki aggódott és amiatt vetélt el. Persze biztos van olyan, hogy pl háborús övezetben akkora stressz ér egy terhes nőt hogy elvetél. A kettő azért ég és föld.

Ellenben a legtöbb orvos szerint a vetélések legfőbb oka, a genetikai rendllenesség, a fertőzések és egyéb anyai szervi prolémák pl méhtesti gondok, esetleg hormonális okok. Ezt nem én találtam ki. Orvosok mondják.

2020. aug. 20. 18:21
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

A fertőzés terhesség alatt gyakori dolog, mégse vetélnek el. Nem kell félni, én azt is kétlem, hogy elkapsz bármit, egészséges szervezet ezt kivédi, de ha elkapod sincs para. Kezelni kell és kesz. Kezeletlen, elfajult fertőzés csinálhat bajt.

.

2020. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!