Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan vegyem ra...

Mit tegyek, hogyan vegyem ra az evesre?

Figyelt kérdés
2 eves kislanyom nagyon rossz evo , szuletesetol kb 1 eves koraig csak anyatejen/ tapszeren elt ( leszamitva nehany nagyon apro falat joghurtot v egyeb pures etelt.) mindent elfogad kb, kiveve a hust, de 2-3 kiskanal utan abbahagyja az evest, es teljesen mind1 hogy elotte egesz nap nem evett semmit, akkor sem hajlando tobbet fogyasztani. Szervi baja nincs, sulya magassaga normalis. 89 cm 11,5 kg. Hogyan tudnam ravenni hogy normalisan egyen? (5x probalom kinalni naponta, abbol jo ha 1x elfogad vmit, tobbi alkalommal nem keri, inni iszik legalabb vizet, gyumolcslevet).

2020. aug. 20. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Nekem a kisfiam volt ilyen nagyon rossz evő sajnos, így átérzem az aggodalmad, annyival voltunk jobb helyzetben, hogy nekünk legalább az üres tésztát megette, de semmi mást.. Nálunk az jött be, hogy elneveztük a főzelékeket, a spenót volt a Shrek főzelék, a sárgaborsó főzelék a Minion-os főzelék, amelyik kajának nem adtunk nevet, azt megoldottam úgy, hogy bár időigényesebb volt, de süti kiszúró formákkal különböző formákra “vágtam” mindent (sajt, sonka, kenyér, uborka, stb. A bundáskenyérnek, rántott husinak arcot rajzoltam, apa pedig mókás meséket kreált mellé, így a gyerek számára észrevétlenül kerültek a szájába a párolt zöldségek is, amikkel meg kellett etetni pocakot, különben sírni fog egész nap, és azt nem akarjuk mert sírni rossz érzés🙄😅 én mindenképp a kreatív oldaláról próbálnám megközelíteni a gyereket ha ennyire nem megy semmi!😊
2020. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet! Mar probalkoztam dino nuggetssel, meg olyasmivel h arcot raktam ki a talra virslibol, stb, de nem jott be :( elfogad amugy kb mindent, csak max 2-3 falatot. Semmibol nem eszik rendes mennyiseget. Nalatok mikor lett jobb?
2020. aug. 20. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Oo sajnálom:( Nekünk 1,5 évesen kezdődött, előtte kb mindent megevett, aztán úgy gondolta inkább mégsem kell semmi.Igazán jó, mikor már mindenféle trükk nélkül evett, az olyan 3 éves korában jött el, addig maradt a mesélés, és forma gyártás! Most 4 éves, már mondhatom, hogy mindent szívesen elfogad, de azért így is vannak napjaink, heteink mikor ez borul és kezdi a butáskodást :)
2020. aug. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ti szülők hogy viszonyultok az evéshez? Szoktatok,jó hangulatban,együtt fesztelenül ebédelni,vacsorázni,úgy hogy a gyerek is ott van? Az új ízeket pl gyümiket,zöldségeket,főzeléket,leveseket,mikor próbáltad előszőr és hogy fogadta?
2020. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Ha a súlya normális a magasságához (és az), akkora nagy gond nem lehet az étkezésével.

Eszik, csak nem azt és amennyit te szeretnéd, hogy egyen. Engedd el!

Akkor rugózz rajta, ha elmarad a súlya.

2020. aug. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindent szeret izre, az olyan tipikus nemszeretem dolgokat is mint a kelbimbo v a fozelekek, csak a mennyiseg nagyon keves. Csak h erzekeltessem : kis uveg mennyisegu uveges babakaja 2 nap alatt sem fogyott el. Mind1 melyik iz, mert mindenbol eszik csak keveset. Egyebkent mi egyutt eszunk eszunk minden nap az asztalnal vacsorat, napkozben pedig kettesben a lannyal is odaulok enni. Nem pontoztam le senkit!!!
2020. aug. 21. 08:39
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
De normálisan eszik.
2020. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jo akkor te nyilvan jobban tudod, utolso. Koszi
2020. aug. 21. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Jobban. A hasonló korú gyerekek többsége (+az ovis korosztály is) jellemzően csak csipeget, azaz EZ a norma, nem a zabálás. Éppen ezért a "nem evéssel" csak akkor kell foglalkozni, ha a gyerek alultáplált, beteg vagy afelé tart. A tiéd messze van attól hisz bőven jó a súlya.
2020. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
En azert a napi 2-3 teaskanal etel es a zabalas kozt erzek egy aranykozeputat es tovabbra is nyugtalanit a dolog, tartok a hianybetegsegek kialakulasatol.
2020. aug. 21. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!