Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves kisfiam elkapta a...

2 éves kisfiam elkapta a fejtetűt húgomtól. A hedrin jó tetű irtó szer ?

Figyelt kérdés
Húgom Balatonon nyaralt egy hetet, tetvesen jött haza. Kisfiamnak ma néztem a hajat ( sok haja van és tiszta göndör ), találtam neki 2 db serkét, ami pukkant. Ezután néztem neki 15-20 percig, de nem találtam többet, se serket, se tetűt ( azt nem volt benne amúgy sem). Ezután le fújtam neki herdrinnel. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy le kell vágni a haját, ha mégis lesz neki benne ezután is. 😭 az enyémet is le fujtam a biztonság kedvéért.
2020. aug. 22. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért a hajvágásnál már vannak kifinomultabb módszerek is. Meg egy fiúnál ettől amúgy se kéne Dunának menni.
2020. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell levágni a haját!

Lányomnak szőke, göndör vastagszálú haja van, ami sejhaj alá ér.

Tavaly előtt három hetet otthon volt tetűvel, mert az ovi egy petricsésze :) és addig nem mehetett, amíg találtunk benne serkét...

Nézz utána neten mi a teendő tetűfertőzés esetén (párnák, plüssállatok fertőtlenítése, ami nem mosható, azt tedd a fagyasztóba...stb) illetve kérj patikában sampont.

2020. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!