Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan teszitek túl magatokat...

Hogyan teszitek túl magatokat azon ha baleset történik a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gondolom mi anyák hiába féltjük óvjuk a gyereket de mégis baleset történik magunkat okoljuk. Én biztosan.

Kislányom 3 éves múlt, kicsit mindketten betegek vagyunk, de kimentünk játszani az udvarra , motorozott a teraszon. Mellette voltam egy méterre amikor elesett. Ömlött a szájából a vér, együtt sírtam vele és nem tudom de én rosszul vagyok a vér látványától is, eltelt pár perc mire erőt tudtam venni magamon hogy megnézem mi történt a szájával. Hála Istenkének a jobbik rossz, csak a szája tört be és nem a foga.

Annyira utálom magam, hogy azóta is csak sírni tudnék hogy hogy lehetek ekkora .zar ember.

Mondjuk tény hogy mostanában elég depis vagyok de ez rátesz egy lapáttal hogy erre sem vagyok képes.

Illetve ehhez kapcsolódoan feltennék egy kérdést, hogyan lehet megmagyarázni egy gyereknek hogy ne másszon asztalra, ne bukfencezzen a kanapén, ne vegyen éles tárgyakat a kezébe, ne rohanjon...stb

Az én kislányom nagyon eleven, egyedül nevelem ami duplán nehéz, mindennap minden órájában azt lesem mit csinál.. rászólok szépen, csúnyán, még is fegyelmezetlen. Úgy érzem a nevelésem is egy nagy rakás semmi. Erre sem voltam képes...


2020. aug. 25. 22:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg! :)

Egyedül neveltem a lányom és a fiam is. Ha a lány nem is, de a fiú olyan volt mint a gumi. Ugrált, máyzott, lógott, csúszott.

De kicsi. Elesik, adsz neki "gyógypuszit" lekezeled a sebet és rohan tovább.

Tudom borzalmas! A fiamnak is volt egy ilyen, ő a lépcsőn esett fel. Én se vagyok oda a vérért.

Aztán bekerült oviba, suliba...


A fiam azóta kitalálta, hogy motorozik, felnőtt, így nincs is bele szolásom. 2 balesete volt eddig, az egyiknél teljesen össze törte az arcát.


Lendülj túl rajza :) óvd, féltsd, de ne feledd. Gyerek, lesz még ilyen balesete

2020. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom. Biztos szar anya vagyok, de ha nem történik nagy baj, akkor nem idegesítem magam rajta. Igaz nekem 6 hónapos a fiam meg csak, szóval nála pár buksi beveres volt csak eddig, ahogy kúszik a lakásban. De hat ha beveri, hat felveszem, megpuszilgatom, mondok 3 mondokat neki és már el is felejti, kacag. Azt gondolom nem lehet és nem is kell mindentől óvni őket. Meg kell tanulniuk esni is. Illetve a fiamnak azt is meg kellett, ha a határa gurul a parkettán és nem figyel a fejere, az bizony koppan. És faj is.
2020. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%
A másik kérdésedre a válasz, amit egy pszichológus mondott amúgy, hogy a nagyon elénk gyerekeket kontrollált körülmények között kell a veszéllyel megismertetni. Pl fogod az ollót és picit beleszúrod az újjábaaa, hogy érezze, hogy hegyes. Aztan megenged neki, hogy ő is beleszúrja. Persze ott vagy vele. Érezni fogja, hogy faj, és megérti a dolgot. Nem biztos persze, hogy azonnal. Ugyanígy a meleg sütő. Ha már nem tűzforró tedd oda a kezet, hogy érezze, hogy forró aztan kapd el gyorsan a kezet és fujogasd meg neki. Aztan engedd hogy ő tegye oda. Természetesen előtte teszteld, hogy olyan legyen a hőfok, hogy csak bizonyos idő után legyen nagyon meleg, akkor úgyis elveszi. En gyerekkoromban a cserépkályhaval szorakoztam mindig így.
2020. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


3# külön köszönet ez nagyon szuperül hangzik. :) mármint átvitt értelemben!

2020. aug. 25. 22:42
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Nee! Ne hallgass a 3-asra! Egyáltalán NE!
2020. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is nagyon rosszul élem meg, ha baleset éri. Rögtön eszembe jut, hogy vajon nekem mi benne a felelősségem. De szerintem van olyan, hogy én nem tehetek róla :D
2020. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
5# miért? Mármint megkérhetlek hogy fejtsd ki. Gondolom van valami oka hogy ne..
2020. aug. 25. 22:52
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb baleseten túllendülök,egy olyan volt eddig, amikor utána meg napokkal is nagyon rosszul éreztem magam,meg egy rakás kakának.Lebucskázott a csúszda lépcsőjén, nagyon rondán esett.Ott voltam mögötte,rajta volt a kezem a hátán de annyira hirtelen történt minden, hogy már lent volt mire bármit csinálhattam volna.A mai napig nagyon rossz érzés erre gondolni.

Mi a meleget úgy tanítottuk neki, hogy a forró kavésbögrét megfoghatta mikor már nem volt olyan meleg,a többi dolgot meg folyamatosan fújom hogy miért nem szabad.De szerintem a lányom egy fokkal nyugisabb temperamentumu mint a tiéd vagy majd ezután jönnek ezek az ötletei amiket soroltál🙄.Szintén 3 éves.Kitartást kívánok neked!

2020. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul érint ,de van ami kivédhetetlen.Viszont én nagyon sokat változtam ,ha baleset van higgadt maradok ellátom ,megvigasztalom Talán könnyebben is nyugszik meg.

Szerintem bődületes phaszság az ,hogy égessük meg ,szúrjuk meg a gyereket.Nem egy nyugodt fiam van ,de soha nem bántotta a kályhák, sem az ollót sem a kést. Magyaráztam neki ,megmutattam ,hogy bibis lesz nem szabad és vmiért nem is érdekli.

2020. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Jezusom. Nem mondtam, hogy égesd meg. Csak, hogy tapasztalhassa meg felügyelet mellett, amit folyton papolsz neki. Mint pl a kávésbögrés példa. Pont azt írtam, hogy ne legyen nagyon forró, amihez hozzáérhet, de érezze, hogy miről beszélsz. Mindegy. Mindenki azt csinál, amit akar, meg ami beválik.
2020. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!