Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan teszitek túl magatokat...

Hogyan teszitek túl magatokat azon ha baleset történik a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gondolom mi anyák hiába féltjük óvjuk a gyereket de mégis baleset történik magunkat okoljuk. Én biztosan.

Kislányom 3 éves múlt, kicsit mindketten betegek vagyunk, de kimentünk játszani az udvarra , motorozott a teraszon. Mellette voltam egy méterre amikor elesett. Ömlött a szájából a vér, együtt sírtam vele és nem tudom de én rosszul vagyok a vér látványától is, eltelt pár perc mire erőt tudtam venni magamon hogy megnézem mi történt a szájával. Hála Istenkének a jobbik rossz, csak a szája tört be és nem a foga.

Annyira utálom magam, hogy azóta is csak sírni tudnék hogy hogy lehetek ekkora .zar ember.

Mondjuk tény hogy mostanában elég depis vagyok de ez rátesz egy lapáttal hogy erre sem vagyok képes.

Illetve ehhez kapcsolódoan feltennék egy kérdést, hogyan lehet megmagyarázni egy gyereknek hogy ne másszon asztalra, ne bukfencezzen a kanapén, ne vegyen éles tárgyakat a kezébe, ne rohanjon...stb

Az én kislányom nagyon eleven, egyedül nevelem ami duplán nehéz, mindennap minden órájában azt lesem mit csinál.. rászólok szépen, csúnyán, még is fegyelmezetlen. Úgy érzem a nevelésem is egy nagy rakás semmi. Erre sem voltam képes...


2020. aug. 25. 22:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj a bajhoz pl asztalra mászni, nekem pl 5 éves volt a lányom mikor szaladt a szobában, elesett, rá a könyökére, el is tört, épphogy megúszta a műtétet (már ott volt értünk a nővér aki felkísért volna a kórterembe amikor mégegyszer ránézett a röntgenre az orvos...)


Amit #3 ír valóban rosszul hangzik! Pl akkor már ott a láncfűrész, az is veszélyes, ahhoz is tegye oda a kezét hogy érezze?


Biztos szar szülő vagyok, de annyira nem vág földhöz ha baleset éri őket, ha meg tudtam volna előzni akkor rossz, de amúgy ez van, nem vagyok az az őrlődős fajta

2020. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Hű de megbántam már, hogy barmit is írtam. Igen. Láncfűrész. Sőt. Lökjétek be a kocsi alá. Ki tudjátok vajon meg jobban forgatni ezt?!
2020. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Lányok! Ne bántsuk meg egymást, leírhatjuk a tapasztalatokat, aztán megfogadjuk vagy sem. Mindenki eldönti maga. A 2# válaszhoz annyit fűznék hozzá hogy egy pszichológus ajánlása ez, ahogy az anyuka írta!
2020. aug. 25. 23:09
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Én "eltortem" a kislanyom labat konkrétan. A trambulinban ugraltunk,felbukott a labamban, ennyi volt az egész. Sirt nagyon de eszembe sem jutott hogy eltort volna a laba. De miutan mar orak ota sirt, en is el kezdtem,mert gyanakodtam, hoyg eltort a laba. Masfel eves volt, szoval mondani sem tudta, hogy tenyleg a laba faj-e vagy más. Bevittem a korhazba, kiderult,hogy tényleg eltort. Magamat hibaztattam nagyon sokaig, nagyon megviselt. Azota viszont ilyen kis esesknel egyaltalan nem borulok ki ugy mint elotte. Szerintem tokre megerősített ez az eset.

Szuper anya vagy, hidd el, a kislanyodnak te vagy a minden! Teljesen megertem egyébként h szarul erzed magad, de nem a te hibad, elofordul ilyen.

2020. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%

Három éves a lányom, ha eltaknyol, már méterekről látom, hogy mennyire komoly. Ha nem az, mondom neki, hogy álljon fel, menjen tovább, de ilyenkor nem is akad ki, csinálja magától is. Ha komolyabb, pl púp, vagy egyéb zúzódás van, viszem a fekete nadálytő krémet, bekenem, egy ölelés, aztán mondom neki, hogy játszon tovább. Ha ki is akad, kb fél perc és nem is érdekli többé. Neki is volt már véres a szája egy eséstől, gyorsan megnéztem, mennyire komoly, kitisztítottam, amennyire tudtam, aztán ennyi volt, hamar begyógyult, orvost nem igényelt.


Amúgy nem értem, miért kell ezt túlpörögni. Elesik, felkel. Komolyan elképzelem, ahogy ilyen kicsiként megsérülök, erre az egyetlen személy, aki segíthetne nekem, odajön bömbölni, mint egy nagyra nőtt csecsemő. Minimum azt hinném, hogy valami világvége közeleg, mert elzuhantam. Szedd össze magad, nézd meg gyorsan, mennyire komoly, és ne drámázd túl, mert csak ráteszel egy lapáttal. A gyerekek ilyenek, esnek-kelnek, ez a tanulási folyamat része.

2020. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%
Leírtam ,hogy egy phaszság szerintem ,nem tudom miért veszed ennyire magadra ,nem áll szándékomban megbántani.Ez kb 1 kalap alatt van a pálinkás kenyérrel ,mákos teával,hagyjuk sírni és társai.Nem ,nem ,nem. Ha kicsit szúrod meg mennyire hiteles ,hogy már pedig az fájni fog neki?És még egyszer :) nem "bántok senkit " ,csak nem értem.
2020. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Wonderwomen ***** válasza:
Egyáltalán nem pörgöm túl, mivel bölcsiben dolgozom, már egy fél pillantásból tudom, kb. mennyire nagy a baj. Tök higgadt tudok maradni, nem bírom a saját vérem, de ilyen helyzetben nem zavar. Majd belejössz. Tudom, könnyű mondani, de ne sírj együtt a gyerekkel, csak megijeszted és rosszabb lesz a helyzet.
2020. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
En os magyonnehezen viselem. A komolyabbak beleegnek az agyamban es mint egy film,idonkent visszaporog. Ha jon a baj,neha lefagyok,a nagy szaladt a hinta fele es ledermedtem. Nem tudtam mozdulni,csak nezni,hogy uristen,baj lesz. En ettol felek azota is. A kicsi meg fel evesen kifordult a babakocsibol,fejjel elore,nem kotottrm be egyszer, labat fogtam meg epp. Azon is emesztem magam,mi lett volna ha...
2020. aug. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Engem megvisel.

Másfél éves a lányom, de egy tornádó! Iszonyatos!

1 hónap alatt 2x esett el úgy, hogy a szája vagy az orra vérzett (mindkétszer itthon a padlón) tegnap pedig lecsúcsott a játszótéri padról, de beakadt a popsija és arccal tompított az esést. Ezek mind tizedmásodperc alatt történtek.

Mi lesz még később!?

Nálunk annyival rosszabb, hogy a nagymama minden ilyen eset után azt sulykolja belénk, hogy mi hibáztunk, mert nem tanítjuk meg a gyereknek hogyan kell nyugodtan sétálni, játszani.

Ugyanitt praktikákat keresek nagyon vehemes, hebricske, pörgős gyerek neveléséhez. 😁

2020. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha a gyereket éri baleset, akkor miért kell magadat sajnálni meg hergelni? Főleg ha sírsz előtte, szerintem attól jobban megijed.
2020. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!