Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy csúnya gyerekünk...

Félek, hogy csúnya gyerekünk lesz. Jogosan érzem magam emiatt rossz embernek?

Figyelt kérdés
Kiskoromban rengeteget csúffoltak a külsőm miatt. Göndör, rövid hajam volt emiatt állandóan gólyafészeknek neveztek, plusz szemölcsös volt az egész arcom és hatalmas homlokom van, ufónak is gyakran gúnyoltak. Senki sem akart velem barátkozni, mert taszítóan csúnya voltam.Ovitól egészen általános 7-8.osztályig mindenhol én voltam a csúnya kislány, a bátyám letagadta a barátai előtt,hogy a húga vagyok, mert szégyelt engem. Most 26 éves vagyok, a hajam hosszú, egyenes (keratin miatt) szép az arcom (igaz, smink segít rajta), és az edzésnek köszönhetően csinos vagyok. Már senki se mondaná meg rólam, hogy anno milyen rút voltam, de attól még a genetikám ez és sajnos rettegek attól, hogy kislányom lesz és ő is ezen megy majd keresztül. Néha látok gyönyörű szép kisbabákat, de biztos vagyok benne, hogy az enyém nem lesz az. A férjem sokkal helyesebb pasi, mint amilyen nő én vagyok "turbózás" nélkül. Ha szerencsém van rá fog ütni a gyerekünk, de ezt előre nem lehet ugye tudni. Bűntudatom van, amiért ilyen gondolataim vannak, hisz annak kellene a legfontosabbak lennie, hogy egészséges legyen, de nálam a kinézete okoz aggódalmat. Jogosan érzem magam emiatt rosszul vagy más is félt ettől?
2020. aug. 27. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Védekezz és menj el pszhiologushoz, utána vállalj gyereket
2020. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jártam 19 éves koromtól 23 éves koromig, már rendben van az önbecsülésem. Szépnek tartom magam, de ettől még genetikailag nem ilyen vagyok.
2020. aug. 27. 21:09
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nincs rendben. Akkor nem aggódnál ilyen hülyeségen
2020. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekként én is csúnya voltam, mindig csúfoltak.

Felnőttként meg szépségversenyen is indultam. A gyerekeim nem lettek olyan csúnya gyerekek mint én voltam. Felnőttként még ki tudja mi lesz, sokat fognak még változni :)


Ne aggódj szerintem, egyáltalán nem lesz csúnya gyereketek! :)

2020. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Hát elég nagy gond van veled, ha azt gondolod, hogy csak a külső miatt lehet valaki értékes. És ha nem olyan szép, akkor is lehet kedves, okos, szeretnivaló. De ha a saját anyja azt szugerálja valakibe, hogy ronda, hát akkor ott nem lesz rendben az önértékelése.
2020. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Félre érted, attól félek, hogy őt is csúfolni fogják és fiatal felnőttként majd pszichológusra lesz szüksége. Attól, hogy nem voltam szép engem is ugyanúgy szerettek a szüleim, mint bárki mást, de a sok verbális bántalmazás, amit a környezetemtől kaptam nyomott hagyott bennem. Ettől féltem a gyerekünket, de biztos vagyok benne, hogy nagyon szerethető gyerek/ember lesz.
2020. aug. 27. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Sztem te ezen még nem vagy túl, semmiképp se szülj még, mert tudattalanul is a gyerekbe ültetnéd át a saját problémád akaratlanul is.
2020. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha valaki lelkileg rendben van, akkor nem fogják csúfolni. Voltaképp mindenkit lehet csúfolni, aki erre a bántalmazók kénye-kedve szerint reagál.

Az én lányom gyönyörű, de mégis csúfolták, mert balkezes. Van akit azért, mert szemüveges, van akit azért, mert eláll a füle. Mindenkin találnak fogást a gonosz gyerekek, ha látják, hogy ő "jól" reagál a szekálásra. Azt kell neki megtanítani, hogy ne legyen áldozat. Ezt persze nem könnyű, de lehet ilyen könyveket is kapni, ha gondolod, nézz utána.

2020. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Régen nem volt olyan fontos a külső, főleg nem a gyerekeknél. Nyilván a te szüleid sem erőltették, hogy jobb formába hozzanak, előnyös frizurát, ruhát adjanak. Nem gáz, hogy félsz, de azt tudnod kell, hogy a gyereked a négy nagyszülő valamelyikére is fog hasonlítani, lehet rátok nem is, vagy nagyon kicsit.
2020. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen érthető az aggodalmad.

És amúgy az ember az ilyenen sose lesz teljesen túl. De ha túl lennél is aggódhatnála gyerekedért.

De nem lesz olyan külsejű mint Te, variálódnak a gének.

2020. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!