Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy csúnya gyerekünk...

Félek, hogy csúnya gyerekünk lesz. Jogosan érzem magam emiatt rossz embernek?

Figyelt kérdés
Kiskoromban rengeteget csúffoltak a külsőm miatt. Göndör, rövid hajam volt emiatt állandóan gólyafészeknek neveztek, plusz szemölcsös volt az egész arcom és hatalmas homlokom van, ufónak is gyakran gúnyoltak. Senki sem akart velem barátkozni, mert taszítóan csúnya voltam.Ovitól egészen általános 7-8.osztályig mindenhol én voltam a csúnya kislány, a bátyám letagadta a barátai előtt,hogy a húga vagyok, mert szégyelt engem. Most 26 éves vagyok, a hajam hosszú, egyenes (keratin miatt) szép az arcom (igaz, smink segít rajta), és az edzésnek köszönhetően csinos vagyok. Már senki se mondaná meg rólam, hogy anno milyen rút voltam, de attól még a genetikám ez és sajnos rettegek attól, hogy kislányom lesz és ő is ezen megy majd keresztül. Néha látok gyönyörű szép kisbabákat, de biztos vagyok benne, hogy az enyém nem lesz az. A férjem sokkal helyesebb pasi, mint amilyen nő én vagyok "turbózás" nélkül. Ha szerencsém van rá fog ütni a gyerekünk, de ezt előre nem lehet ugye tudni. Bűntudatom van, amiért ilyen gondolataim vannak, hisz annak kellene a legfontosabbak lennie, hogy egészséges legyen, de nálam a kinézete okoz aggódalmat. Jogosan érzem magam emiatt rosszul vagy más is félt ettől?
2020. aug. 27. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%
Tanulj anyád hibájából és ha a te hajadat örökli, növeszd meg neki. A göndör haj nagyon tré tud lenni röviden. Ráadásul egy jó fazonnal lehet az arcformával is játszani. Nem vagy ettől rossz ember és valóban van rá esély, hogy rad hasonlítson, de van annak a gyereknek apja is így valószínű tőle is örököl ezt-azt. Kar ezen aggódni. Lesz, amilyen lesz.
2020. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg alacsony voltam, és most is alacsony vagyok, engem törpének csúfoltak, és tudod mit?Lesz@rom az egészet.🤫🙃

Komolyra fordítva a szót, azt tudod, hogy azért az nagyon ritka, hogy a gyerek az egyik szülő kiköpött "klónja" legyen. Általában keverednek a gének, és mint ismeretes, a szépet a csúnyától csak egy hajszál választja el.De mint előttem írták, ne azt akard (elsősorban), hogy szép legyen, hanem készítsd fel az életre, tanítsd meg rá, hogy jól reagálja le az esetleges bántásokat, kudarcokat, mert az úgyis lesz.Vagy ezért, vagy azért.

2020. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak meg kellett volna tanulni a szüleidnek kezelni a göndör hajat ahelyett, hogy rövidre vágják.

Ugyanez volt unokatesómmal is.

Göndör haja van, kislány korában levágatták neki állig érőre, amitől úgy nézett ki, mint Soma Mamagésa. Végig csúfolták általánosban. Később megtanulta kezelni, megtalálta a megfelelő fazont, így sokkal szebb a haja.

Sok szülő nem foglalkozik ezzel. Azt teszik, ami szerintük praktikus, de ez nem feltétlen sül el jól

2020. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, mint az utolsó válaszoló.

Ne azt emeld ki a gyerekednél, ami "csúnya" , hanem ami szép.

Magaddal is azt csináltad. Mindenből a legjobbat kell kihozni.

Olyan hajat kell vágatni, ami jól áll neki. Járjon sportolni, hogy csinos legyen az alakja. Figyelj oda, hogy csinosan öltözzön. Ilyen "apróság" is sokat számít .


És mindenképpen tanítsd meg neki, hogyan fogadja el magát. Az meg, hogy neked mit kellett átélned, ráér később is elmesélned, nehogy együttérzésből ő is rosszul érezze magát.

2020. aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Bizony, van Facebookon göndör hajas csoport, sokszor szülők is kérnék tanácsot a gyerekeiknek. Nagyon szép, akár 1-2 éves forma kisgyereknek is lehet előnyös göndör frizurát csinálni.

A szemölcsöket lehet kezelni - bár sajnos én is tapasztaltam, hogy nem mindig válik be... De ez nem hiszem, hogy örökletes lenne.

A homokkal pedig vissza kanyarodunk a hajhoz. Egy frufru csodákra képes😉

2020. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gólya fészek xDD
2020. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
lett gyereked,kérdező?
2021. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!