Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy annyira...

Hogy lehet, hogy annyira nehezen éltem meg, borzalmasan éreztem magam, utólag mégis szép emlékként maradt meg?

Figyelt kérdés

Kisfiammal az első hetek, az első 2-3 hónap borzalmasan nehéz volt. Depressziós voltam, állandóan sírtam, kimerült és ingerült voltam. Az elején még megbánást is éreztem. Hogy nem kellett volna gyereket szülnöm, nem megy ez nekem, nem bírom. Annyira ki voltam készülve, hogy meg voltam róla győződve, hogy soha többet nem szülök, nem kell több gyerek, csak ezt éljük túl. Azóta több, mint 1 év telt el. Most már 14 hónapos.

Kellemes nosztaligával gondolok vissza arra az időszakra. Milyen kicsi volt, milyen cuki, milyen illatos stb stb... Arra gondolok, áh nem is volt olyan vészes, csak fáradt voltam és tapasztalatlan.

Hónapok óta fontolgatjuk a férjemmel, hogy lassan jöhet a második baba. Nagyon vágyom rá, nagyon szeretnék megint kisbabát. Szeretném újra átélni ezt a csodálatos időszakot, és szeretnék még több boldogságot és szeretet az életünkbe. Annyira boldogok vagyunk most így hárman is, hogy úgy érezzük, készen állunk még egy babára.

De időről időre azért felmerül bennem a félelem, hogy mi van, ha megint ennyire kikészülök... Ha megint ennyire rosszul fogom megélni... Ha megint megbánást fogok érezni? A korábbi miatt is gyötör a bűntudat, hogy az első hetekben nem tudtam úgy szeretni a babámat... Hogy nekem nem jött az a szerelem első látásra, ami sok anyával megtörténik a szülés után. Nekem idő kellett hozzá...


Száz szónak is egy a vége... Volt valaki hasonló érzésekkel? Végül milyen volt miután megszületett a kistesó?


2020. aug. 28. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elvileg nincs akadálya egy második gyereknek.

Viszont megérné elötte felkeresni egy jó pszichológust, aki segít neked feldolgozni a szülés utáni depressziót, az elleh kapcsolatos (alaptalan) büntudatot és félkészítene a kövektehzö terhességre-szülésre, meg hogy el tudd kerülni az újabb depressziót.

2020. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos az élményed, szerintem ez még közel sem az a kategória ami pszichológust igényelne. Az első 2-3 hónap szinte mindenkinek kemény, inkább az a ritka, ha valakinek nincsenek alatta sötét gondolatai.


Az a jó benne, hogy elmúlik. És mivel már egyszer megcsináltad, ezt előre tudod, és segíteni fog abban, hogy kibírd. Nálunk másfél év van a két gyerek között, a kisebbikkel objektíven nehezebb volt az első pár hónap, mint a nagyobbikkal (hiszen megoszlott az energiánk), de mi is edzettebbek voltunk, és tudtuk, hogy nem tart örökké. Sok sikert, erőt és boldogságot nektek.

2020. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp éltem meg. Nem fogok hazudni, a másodikat is így éltem meg (sőt, picit mélyebb is volt a gödör, mint elsőre). De lehet rá készülni, végiggondoltam, hogy talán mi segített volna elsőre, hogy jobban menjen, aztán volt, ami használt és volt, ami nem. De ahogy elsőre, úgy másodszorra is, elmúlt ez az időszak és utána nagyon-nagyon jó lett :) Annyira, hogy a harmadikon gondolkodom már. Csak az a néhány nehéz hét, hónap ne tántorítson el! Szűrd le az első időszak tanulságait, próbáld jobban csinálni, jobban ügyelni saját magadra is, és nyugodtan vágj bele! :)
2020. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna :) borzalmas volt az eleje a kisfiammal.

Most 19 hónapos, fontolgatjuk a kistesót egy ideje, sőt már szeretnénk is.

Viszont én pont emiatt nem merem bevállalni a kisfiam mellett egyszerre, mert ha ő is nehéz eset lesz akkor ajaj... Így megvárjuk hogy lassan ovis legyen és próbálkozunk. 3,5-4 év lenne a korkülönbség, annyi belefér szerintem. :)

2020. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert már nem húznak le a hormonok ezért nem latod tragikusnak amit akkor igen, plusz átestél a ló túloldalára, miszerint az idő mindent megszépít. Az igazság valahol középen lesz a második gyerekkel 🙂
2020. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!