Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért elfogult a...

Sok szülő miért elfogult a gyerekével kapcsolatban? (Pl.: a szépség relatív, de a csúnya az csúnya. Es akinek nem szép a gyereke, az miért mondja, hogy szép?)

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Fú én szoktam ezen gondolkozni, hogy vajon csak mi látjuk szépnek? Mert nyilván senki nem fogja nekünk azt mondani hogy csúnya. De pl vannak ismerőseim akiknek nem szép vagy kifejezetten csúnya a gyerekük, de ők el vannak tőle ájulva. Tényleg ennyire nem látja az ember? Mert oké hogy relatív a szépség, de pl az elálló fül meg a kancsalság kinek szép?
2020. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Most lehet gáz lesz amit írok, de én magamból indulok ki. Nyilván nekem a sajátom a legszebb (mint mindenkinek), de nekünk pl nagyon sok ismerős és ismeretlen is dicséri a gyereket, hogy szép. Ha szép babát látok én is megdicsérem, hogy milyen szép. Ha nem szép is mondok valamit, főleg ha az illető az én gyerekemre mondja, hogy szép, de max annyit hogy aranyos. Én úgy gondolom ha az enyém csúnya lenne kb mi is ilyeneket hallanánk, de azt tényleg senki nem fogja közölni a szülővel, hogy rondának látja a gyerekét. Egyébként szerintem nem vagyok elfogult, amellett hogy látom, szép pofija van a gyerekemnek látom azt is, hogy pl. sajnos hatalmas lábai vannak, vagy hogy valószínű mindig rövid (és esetleg vaskos) combjai lesznek.
2020. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert akit szeretsz, azt szépnek látod. Látod a jellegzetes formáit, de neked az a forma szép, mert szereted.
2020. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
2 El kell keserítselek. Egy ismerősömnek elálló fülű, bamba képű, kancsi gyereke van. Párszor sétáltunk együtt és akivel találkoztunk (mindegy én ismerősöm vagy övé) mind azt mondták arra a gyerekre is hogy szép. 🤷
2020. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Minden gyerekre azt mondják, hogy szép. A férjem is oda van, mikor kettesben sétálnak a gyerekkel, hogy mindenki odajön megdicsérni, akkor biztos objektíve is szép.


Neki nem akartam elvenni a kedvét, de ez még önmagában semmit nem jelent.

2020. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert szerinted mi a jó hozzáállás? Igen Petike, ronda vagy mint egy béka, na ne sírj, menj játszani a többi gyerekkel.
2020. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
#2-és vagyok. Ezért írtam, hogy én magamból indulok ki, én egy nem szép gyerekre nem használom azt a szót, hogy SZÉP és ennek szinonimáit. Azt hogy aranyos, édes igen, de a kettő NEKEM nem ugyanaz. Amúgy őszintén szólva engem az sem hat meg, ha valaki csúnyának látja a gyerekem, ízlések és pofonok, elég ha ő magával meg lesz majd elégedve.
2020. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem szép, akkor miért mondanám, hogy nem az? Mondjuk másnak nem is szoktam mondogatni, csak a gyerekemnek. Nem igazán érdekel más véleménye.
2020. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért elfogult, mert biológiailag úgy vagy kódolva. De amúgy nem mindenki látja szépnek. Ismerek olyat, aki bevallottan csúnyának látja a gyerekét. De ez se jelent semmit. Nekem alsós legcsúnyább osztalytarsambol lett a legszebb no felnőttként. Kis csontos csúf kisgyerek volt 3 szál hajjal. Felnőttként magas, karcsú, gyönyörű fényes hajjal. Az arca is kitelt, így szép lett. Meg fordítva is van, aki szép volt gyerekként aztan felnőttként csúnya. Kar ezekkel annyit foglalkozni.
2020. aug. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

A lányomnak szép arca van, de látványosan elállnak a fülei.

Babaként nem volt ennyire észrevehető, addig mindenki dícsérte. Most, hogy látszik, már kaptunk rá megjegyzést, hogy milyen kis manófülek meg hasonlók. Lehet, hogy nem sértésnek szánták, de amikor egy vadidegen nő odajött a Dm-ben ezt közölni velünk... hát nem esett jól.

Tisztában vagyok objektíven, hogy mik az előnyei, mik a hátrányai a lányom kinézetének, de attól az én szememben még gyönyörű.

2020. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!