Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alaptalanul félek? Ki volt...

Alaptalanul félek? Ki volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem voltak jó szüleim, sohasem voltan szorosabb kapcsolatban velük, a barátaimnak sokkal több mimdent mondtam el a dolgaimról mint a szüleimnek, velük sohasem lehetett komolyan beszélni, sohasem beszéltem velük komolyabb dolgokról.

Talán éppen ebből kifolyólag már tizenévesen is csak gyerek nélkül tudtam elképzelni a felnőtt koromat, és ez most 25 éves koromra sem változott. A párom nehezen, de elfogadta a döntésemet. Úgy érzem nem lennék én sem jó szülő, nem nekem való az apaság a gyereknevelés.

Volt már valaki ilyen helyzetben? És későbbre megváltozott a gondolata erről vagy nem? Kíváncsi lennék véleményekre, történetekre.



2020. aug. 31. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon fiatal vagy még. Változhat...
2020. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 10 éve kb hogy így gondolom. Nemhiszem hogy valaha is fog bár nem tudom.
2020. aug. 31. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs gond, hogy te nem akarsz gyereket, sokan vannak így, de a pároddal komoly gond lesz pár éven belül, ha "ketyegni kezd". Mert ha nehezen fogadta el a döntést, ahogy írod, akkor ő szeretne, szeretett volna.

Csúnyán hangzik, de készülj arra is, hogy nem ti lesztek az örökkön-örökké.

2020. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen ha véletlenül összejönne nagyon örülnék neki, de akkor is félnék.
2020. aug. 31. 22:49
 5/6 1Léna ***** válasza:
5%

A félelem nem segít.

Ha már van arra rálátásod, hogy mit tartasz rossznak a szüleidtől látottakban az tartalmazza azt a lehetőséget is, hogy Te másképpen csináld.

Nem lenne ez így, ha nem ők és nem így neveltek volna.

Ha szereted a párodat, aki szeretne gyereket, akkor bizonyítsd be neki, hogy szereted, azzal, hogy Őt boldoggá teszed!

A közös gyermekvállalás egy szerelmi kapcsolat kiteljesedése. Vágy arra hogy az akit szeretek az tovább éljen a gyermekünkben.

Te és a párod, kettő egyedi, megismételhetetlen személyként alkalmasak vagytok a gyermeknevelésre. Ez belénk van kódolva. Nem lesztek tökéletes szülők, mert olyan nincs, de közösen, folyamatosan tanulva a gyermek igényeiből, személyiségéből képessé váltok akár több gyermek felnevelésére is.

Most egy szempár néz Rád szerelemmel, ha gyermeked van ez a számukkal sokszorozódik.🙂

2020. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg példa van arra amikor valakinek rossz volt a gyerekkora, de ő nagyon emberi, és szeretetteljes volt a gyermekeivel.

Aztán valamikor egy picit belecsúszunk a rossz mintákban, de tudatosan, ésszel ki lehet válogatni a múltunkból azt ami hasznos volt,és azt megtartjuk, ami pedig romboló volt azt kidobjuk. Előszöris a mintáink mellett is van választásunk- ez nagyon fontos. Te nem vagy a szüleid, te egy másik ember vagy. És szeretettel nevelheted fel a gyerekeiket. Sok sikert!

(ha egy nő gyereket szeretne az nagyon kemény ha nem lehet.)

2020. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!