Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy gyereknek bármit el lehet...

Egy gyereknek bármit el lehet nézni mert gyerek?! Szerintetek is alaptalanul húzom fel magamat?!

Figyelt kérdés

Nagyon mérges tudok lenni párom unokahugára aki 7 éves, pedig valszeg a szülőkre kéne de nem tudok mit tenni rohadtul idegesít a gyerek. Hogy miért?

Mert állandoan jön, kérve kéretlen a nyakába ugrik, ráköhög az emberre és aztán elkapom az aktuális betegségét -pl. rota vírus, ő lazán túl van rajta, én pedig fél nap korház menetrendszerűen abbbahagyhatatlan hányás és hasmenés miatt. Most lassan 12 hetes vagyok, és neki éppen fül gyulladása van, torokfájása, nahát, nekem is kijött. -hétvégén voltunk náluk ezt azt ünnepelni.

Alapvetően egy aranyos értelmes kislány ami tetszik, de mellette erőszakos és állandóan szerepel, nézni KELL hogy milyen ügyes -amit produkál-, el KELL viselni hogy úgy beszél olykor a szülőkkel ahogy és nézni KELL evés közben hogy finnyás. Van egy pici kutyánk aki nem viseli el ha bas_tatják -nem gyerkbarát goldenretriver típus- és abszolut s_art rá hogy mondom neki ne csesztesse mert látom a kutyán hogy már elég neki, szétdurran a feje mindjárt. Ezt amúgy alapból nem értem a szülőknél... van egy pici ygerekük, szembejönnek az utcán, és levan tojva hogy az a kutyás esetleg nem akarja simogattatni az ebét agyerkkel mert az valamiert nem kultiválja a kicsiket. A szülő azon van hogy BÁRMILYEN módon örömet szerezzen a kölkének. Mert az úgyis "csak egy kutya" ami szembe jön és többed értékű dolog hogy az eb mit gondol a kisgyerek "támadásról" lényeg hogy a szülő pillanatnyilag örömöt okozzon csemetéjének. Amúgy nem lenne gond h simizni aakarják ha a kutya is benne lenne, mert az elöző kutyánkkal nem volt ilyen probléma. De ő nem ilyen. Megyünk az utcán és már zsigerből az jut eszembe hogy na, megint egy taplo gondolkozni keptelen önző anyuuka/apuka aki majd megse kérdezi hogy "nem baj?" vagy valami hanem meglátnak minket és rögtön ráelereszti a kölkét a kutyára. Miért nekem kell kelletlenül nemet mondani? EGy pitnbult miért nem akarnak megsimogatni? JA hogy a csivava csak cuki lehet....a 7 éves hug is azt hitte hogy elemes játék kutya. A szülőknek meg a fenti pelda alapján mindegy. Csak amikor vicsorít a kutya meg lassan jön az ujj megharapás / leharapás az már nem fasza. Igaz??

Lényeg hogy azt érzem, felnőttként alá vagyok rendelve egy kölyök óhajának sohalyának akaratlanul és ez k-rvára nem tetszik és nem érzem normálisnak. El kéne viselnem a "szeszélyeit, mert még gyerek"?

Mi nem voltunk ilyenek... nem nyávogtunk nem bas.ztattuk a felnőtteket, és szószerint bármit megettünk a pacaltól a borsófőzeléken át...

Most meg olyan gyerekkultusz van sógoréknál, hogy 12 hetesen azon tűnődőm, hogy esetleg a nyalofaló unokahug elkap valami komolyabb betegséget amit majd megkapok -mert naná hogy rá kell köhögnie mindenkire, mindenkinek a nyakába ugrania egy árva szülői szó nélkül. És ez "természetes" lesz nekem meg legyinteni kellene hogy sebaj, kiheverem párhónaposan a rotavírust, vagy bármilyen aktuális fertöző betegségét, bőven belefér egy terhességbe hogy bármit bármikor elkaphatunk.Hozzáteszem hogy itt élünk Budapest közepén és a legnagyobb influenza járvány közepén sincs semmi bajom de amikor hozzájuk megyünk és találkozunk tuti van valami utána. Hát elegem van ebből.

Párom szerint felfújom és túlsokat panaszkodok a gyerekre neki. Mi a fenét csináljak ezzel az egésszel??? Tényleg szerintetek csak felfújom és el kéne néznem ezeket a dolgokat? -jó a táplálkozás részét hagyjuk ki. Erre azért vagyok érzékeny valszeg mert nálunk gyerekkoromban mindig kevés volt az étel és ezért igencsak megbecsültük.


2012. júl. 10. 02:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
29%

Néma vagy?? Szólj a szülőknek hogy terhes vagy és nem szeretnél elkapni semmit(bár a barátodnak kéne ennyi esze lennie hogy a saját gyerekének tehet rosszat) !!!

Ha terhes vagy nem játékok ezek a betegségek.

Egy tipikus elkényesztetett csaj.

Kaja ügy hát...Majd ha felnő és nem lesz pénz , nyugodj meg még kukázni is fog.

Kutya probléma , szintúgy szólj a szülőknek hogy megfogja harapni ha basztatja.

Én biztos nem tűrném el.

2012. júl. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
55%

Ilyenek a gyerekek, barátkoznak, játszanak, hülyéskednek..., nyakba ugrálnak, birkóznak, produkálják magukat.

A szülők meg szeretnek dicsekedni, hisz büszkék a gyerekekre, hogy hú, felült, felállt, elindúlt, megszólalt, bilizik, tud szavalni, írni, olvasni....ilyen olyan külön órákra jár mert ebben abban ilyen olyan jó!

Ha majd te is szülő leszel, megtudod milyen is ez!


A gyerekek bizony össze szednek ezt azt, ha beteg, félted magad, ne menj át, mondd hogy ne jöjjön!

Gondolj bele, hány kismama, terhes anyuka van otthon, akiknek a gyermekük Bölcsibe, Oviba, Suliban jár, havonta hazavisz valamit a gyerek, nem mondhatja azt a gyermekének beteg vagy, ne gyere a közelelembe, mert terhes vagyok, sőt, neki kell ápolnia, éjszakáznia vele, a hányását feltakarítania, orvoshoz vinnie ahol a váró tele betegekkel, és vagy elkapja az anyuka is, vagy nem, de mégis túléli, egészséges babája születik.


Aztán mi sem ettünk ám meg mindent gyermek korunkban, a tojás levest, májgombóc levest, tök főzeléket meg sem kóstoltam, a rántott hús bundáját leszedtem, a paradicsom magjait kikapartan, felnőtt ként meg imádom!

A te gyereke is lehet válogatón lesz, akkor mit csinálsz majd vele, ha ezt azt nem akar meg enni? Készítesz neki olyat amit szeret, mert a szülő nem akarja hogy a gyerek éhen legyen!


A gyerekek szeretik a pici kutyákat, és az emberek többsége a kutyákat állatnak tekinti, amit simogatni, nyúzni, játszani lehet. Ha nem akarod hogy simogassák, ne vidd magaddal!

De ha nem egy gyerekbarát kutyás van mint írod, mi lesz ha meglesz a babád?!


Annyira látszik az írásodból hogy nincs még gyereked, és hogy felfújod az egészet!

Az jön le az áltlad írtakból, hogy neked semmi sem jó igazából, és mintha az zavarna, nem te vagy a közép pontban, nem rólad szól most minden!

2012. júl. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
62%
Hét éves gyerekről van szó, aki a család szeme fénye és nem lett rászoktatva a másik ember tiszteletére- vagy a kutyáéra. Korlát kell neki. Ha beteg, mondd, hogy maradjon távol. És ne engedelmeskedj neki, te is tehetsz róla, hogy veled szemben hogy viselkedik. Hogy mit tűrsz el neki. Tisztelni fog, ha nem úgy ugrálsz, ahogy ő fütyül.
2012. júl. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
47%
Te vagy a felnőtt, ő meg csak egy gyerek, te diktáld a szabályokat ne már ő. A picid meg a te egészséged a fontosabb a gyerek nyafogásánál, állj a sarkadra és kérd ki magadnak.
2012. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
59%

"Kedves" Második!


Egy hét évesről beszélünk!!! Nehogy már ne lehessen megtanítani Neki, hogy tegye a szája elé a kezét, ha már köhög. Ne ugráljon rá mindenkire, ne fogdossa a kutyát, ha az a kutya történetesen nem szeretné. Egy éves a kislányom, Nála helytálló, amit leírtál, Neki még nem mondhatom, hogy ugyan hagyjál már békén, mert beteg vagy. Egy hét évesnél ezek a dolgok pusztán a nevelés teljes hiányát jelentik. Az meg csak egy ócska kifogás, hogy majd megtudod, meg nincs gyereked, meg hasonlók. Egy gyereket nevelni is kell ám.

Barátnőmnek is van kutyája a 13 hónapos fia mellett, és igen! Már most rá van szólva, hogy ne bas.ogassa a kutyát, mert most épp pihen, eszik, akármit csinál. Egyáltalán nem beteges dolog ám arra szoktatni egy gyereket, hogy tisztelettel közeledjen mind az emberek, mind az állatok felé. Pláne nem beteges elvárás ez egy hét évessel szemben.

Ne hasonlítgassuk már az ember saját gyerekét, egy rokon gyerekhez. Teljesen érthető, hogy a kérdező félti a születendő gyermekét. Majd később, ha már többedik gyermeke fog születni, gondolom máshogy lát majd egy-két dolgot.

Na az meg igen vicces/szánalmas mondatra sikeredett, hogy ne vigye magával a kutyát. Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? :D :D Az a kutya pusztuljon meg otthon, ne sétáljon, mert az ilyen hozzáállású szülők nem tudták megnevelni a gyereküket.

Nekem alap lesz (volt kutyánk), hogy arra nevelem, hogy MINDEN ESETBEN kérdezze meg, hogy megsimogathatja-e a kutyát? Miért? A SAJÁT GYEREKEM VÉDELMÉBEN! Bezzeg utána jön a fröcsögés, hogy az a gyilkos vérengző kutya. Pedig csak át kéne gondolni, hogy lehet, hogy én nem mondtam neki elégszer, hogy kérdezze meg? Vagy hogy ne nyúljon be a kerítésen?

Egy hét évesnek már kellenek szabályok, különben egy elkényeztetett tini/ beképzelt/egoista felnőtt lesz belőle.

Végezetül, lehet, hogy most több figyelmet igényel a kérdező, mint egyéb esetben, na de melyikünk nem volt így terhesen? Ezt már elfelejtetted? Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű? :)


Kedves kérdező!


Mondd meg a rokonoknak, hogy vagy neveljék meg a gyereket, vagy Te nem vagy kíváncsi rájuk. Mondjuk ha 7 év alatt ez nem jutott eszükbe, akkor most nem tudom mennyi eredményt fogsz elérni. :)


Sok sikert!

2012. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
58%
Egy neveletlen, mindent ráhagyó, önmagát atyaúristennek tartó gyereknek nagyon nagy baja lesz a későbbi iskoláiban, munkahelyein. Egy kutyára szokták ezt mondani, hogy nincsen szocializálva, ő is épp ilyen. Grat. a szüleinek, nevelésből elégtelen.
2012. júl. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
17%
2.nak: de már van gyereke a kérdezőnek, 12 hetes:) és naná hogy fontosabb neki mint a szomszéd neveletlen gyereke.
2012. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
66%
Nem szomszéd gyerek, hanem család tag. "Hozzáteszem hogy itt élünk Budapest közepén és a legnagyobb influenza járvány közepén sincs semmi bajom de amikor hozzájuk megyünk és találkozunk tuti van valami utána."Ha máshol nem szedsz össze betegséget csak tőle kapod el, akkor ez lelki dolog lehet. Nem szimpatikus neked a kislány ezért is kapsz el tőle midet. Gondolom a sógorodék/sógornődék sem a kedvenceid. A párod családja el kell viseled őket. Ha mentek, ne vidd magaddal a kutyát. Előtte kérdezd meg, hogy beteg-e a kislány. Ha beteg, akkor e menj. A kislány azt hiszi kedveled azért akaszkodik rád és produkálja agát a szülők meg örülnek, mert azt hiszik, hogy kölcsönösen kedvelitek egymást. Toleránsabbak kellene lened a rokonaid gyerekével, hacsak nem az a cél, hogy a párod ellened, agy ellenük forduljon. Neme nevelik egyformán a szülők a gyerekeket. Abba meg nem szólhatsz bele, ha válogatós agyerek. Ez az ő dolguk. Jól látod, semmi közöd hozzá. Mit írtam, e menj hozzájuk, ha nem bírod őket. Csak e csodálkozz, hogyha majd meg lesz a gyermeked a te nevelésed sem lesz tökéletes és ne háborodj fel, ha valaki ezt a hátad mögött fölháborodva jól kibeszéli. Tisztázd sógorékkal, hogy nem kedveled a kislányt, ha találkoztok tartsák távol tőled és ne a párodtól várd, hogy megoldja. Ő lehet, hogy kedveli az unokahugit. (akkor most egem sem kell szeretni)
2012. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt picit jobban ki vagy akadva a szokásosnál, de nem csoda hisz terhes vagy :) Ilyenkor kijön az emberből ez az:)) Legalábbis nekem a tolerancia szintem kicsit aláment a szokásosnak terhesen (de ez is ilyen hullámszerűen mint nálad hogy kitört belőlem aztán elmúlt:))

Hozzátenném 3 gyerekem van, 6,3 és 1 évesek. Fiúk lány vegyesen, tipikusan csendesen nézelődő, és iszonyú aktív érdeklődő energiagombóc is ( ez a nevelésemtől független dolog nagyrészt).

És teljesen egyetértek azzal hogy kiszúrás ahogy a kislányt "nevelik" vagy inkább nem nevelik, vele szemben kiszúrás..mert nagyon hamar agyára megy majd mindenkinek szegényke.

A másik hogy 7 éves, nem 2!! szerintem egy 7évesnek meg kell értenie hogy valaki babát vár, nem ugrálunk rá, nem köhögünk a vakvilágba orrot fújunk ez az amaz ezt a 3 évesem is tudja már (pedig nem egy csodagyerek).

Ez a produkálás is egyértelműen azért van mert egyetlen és első gyerek, minden figyelem rá irányul gondolom állandóan.

Ebbe mondjuk nem kötnék bele a helyedben mert számukra a saját gyerek a non plus ultra ezt úgyse írja felül semmi és semmilyen kérés. Szóval ezt el kell fogadnod ha odamész hogy ezt kell hallgatnod..

Kutya téma: én soha egyik gyerekemet se engedem kutyához pedig imádjuk őket én is ők is (tehát nem vmi félelem van mögötte) épp ezért amit írsz. Mi meg épp az ellenkezőjével találkozunk egyébként hogy sok gazdi kicsit megsértődik hogy dehát nem harap nem kell félni tőle, meg lehet simogatni. Olyankor tisztelettel megköszönjük és megsimogatjuk a kutyust lassan közelítve felé.

Szerintem ez alap dolog az állatokkal való bánásban.

De valahogy nyomatékkal fel kell hívnod a szülők és a kislány figyelmét is hogy nem gyerekszerető a kutya akár minden egyes alkalommal mint a verkli, mert aztán ha megkapja, akkor mindenki a kislányt fogja sajnálni.

2012. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ketteskének is pontosan olyan a gyereke mint ez a 7 éves kislány. Mindent szabad, mert ő a gyerek, és még kicsi, nem érti.

Egy frászt! Én már három évesen tudtam, hogy nem szabad a kutya fülét húzni, mert mondjuk eszik. Vagy a szám elé kell tennem a kezem, ha köhögök. Mindig mindent meg kell kérdezni, hogy lehet-e (ennek hatására még azt is megkérdeztem egyszer, hogy elmehetek-e wc-re, a szüleim jót mulattak rajtam, hogy mennyire komolyan vettem amit mondtak).

Kedves Kérdező! Ne izgasd magad emiatt a kölök miatt. Egyszerűen mondd meg nekik, hogy nem óhajtasz összeszedni semmilyen betegséget, amíg babás vagy, mert nagyon veszélyes és nem akarod, hogy baj legyen. EZt tartsák tiszteletben, ahogy te is tiszteletben tartod az ő szokásaikat, kéréseiket. Egyébként nem a te dolgod, hogy hogyan van nevelve, ha nálad van a kölyök, akkor a te fenhatóságod alá kerül, vagy is szépen megmondod neki, hogy ha még egyszer úgy köhög, hogy nem rakja a szája elé a kezét, akkor szépen kirakod a kertbe és nem jöhet be, amíg meg nem tanulta. Vagy hogy ne ugráljon rád, mert gyerek van a pocakodban és ő fontosabb, mint hogy a kislányt a nyakadba vedd. Meg fog sértődni, árulkodni fog a szüleinek. Na és? Ha ennyit ér a kapcsolatotok, akkor megette a fene.

Legyen a kislány elrettentő példa! Én is csak ámélkodok, hogy miket meg nem engednek a gyerekeknek. De már 15 évesen is csodálkoztam, amikor visszamentem az ovimba látogatóba, és az egyik kisgyerek olyan szemtelen volt az óvónénivel, hogy még én szóltam rá, hogy fegyelmezze magát a néni meg csak csitítgatott, hogy nem kell rászólni, ő már megszokta, hogy ilyenek. A mai gyerekeket még jobban elkényesztetik, mint anno minket, vagy legalább is egyeseket. A férjem is már kinézte azt az elektromos kisautót, amibe a gyereket 3 évesen bele lehet ültetni és mehet amerre akar. Lesz még egy menet, mire lebeszélem róla, de biztos, hogy nem fogom engedni neki, hogy megvegye. Nehogy már egy 3 éves autót vezessen! Inkább lovagoljon hitalovon, nem? :) Legszívesebben a legtöbb gyereknek akkora taslit adnék, hogy a fal adja a másikat! Ilyenek, hogy 6 meg 8 évesen kézzel eszik a spagettit, meg teleissza magát ivólével kajálás előtt és az asztalra hányja meg hasonlók. És ez csak az evés kategória. Ott van még az üvöltözés, hogy csak úgy tud az anyjával komminukálni ha üvölt, vagy csak úgy tud játszani a barátaival, hogy ordít torkaszakadtából. Iszonyat! Nekem ezek mind elrettentő példák!

Nyugodj meg, és legyen az a mottód, hogy a te gyereked lesz a legjólneveltebb gyerek a környezetedben és te erre legyél büszke, ne arra, hogy felhúzta mondjuk a harisnyáját teljesen egyedül.

Csak nyugi! Szép babavárást!

2012. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!