Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyenek (vagy milyenek...

Milyenek (vagy milyenek voltak) veletek szemben az emberek Indonéziában vagy Malajziában? Kevesebbnek,mint hazánkban úgy általában? Vagy (rosszabb esetben) ott is gyakori az undorító módon trágárkodó, agresszív, teljesen alaptalanul(!) kötekedő alak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Indonéziában nem találkoztam velem szemben agresszív emberekkel egyáltalán. Maximalisan udvariasnak, én azt mondanám kedvesebbek.
2020. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem nálunk miért mászkálnak ilyen durva, felfuvalkodott, rendkívül ocsmány mód trágárkodó, lenéző, kötekedő isten barmai? Illetve, hogy mi termeli ezeket ki? Mi miatt lesznek ilyenek egyesek?
2020. aug. 28. 18:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Szabályosan félsz tőlük, ilyen durván lépnek fel! Mire jó ez...
2020. aug. 28. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez két teljesen más ország.

Az malájok rettentően öntudatosak, beképzeltek, istenítik a miniszterelnöküket, ők eléggé lenézik a külföldieket.

Indonézia más, ott mondjuk kedvesebbek, de rosszabb a közbiztonság, és ott vernek át, ahol tudnak.

Kötekedő alakkal én sehol sem találkoztam, de nem is mentem olyan helyre, ami aggályosnak tűnt.

2020. aug. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Ritkán járok Magyarországon, és az a tapasztalatom hogy rengeteg savanyú ember van.

Sok helyen kapunk megjegyzéseket, néhányuk vicces, néhány pedig tapló. Amikor pedig magyarul válaszolok a rólunk szóló kommentekre, akkor azt se tudják hova bújjanak el. Szánalmas...

Pl kínai kajáldában magyar személyzet miközben rendeltünk: “nnnna, ezek biztos jó csípőset zabálnak”


Másik példa egy európai nagyvárosból, nem Magyarország. A fiam néhány képet készített a feleségemről folyó parton, a mellettünk levő padon ülők pedig kommentelték nem éppen szép szavakkal, amiért a feleségem pózol a kamerának. Természetesen magyarok voltak... Kivártam a végét, és amikor kérdőre vontam őket hogy mi a problémájuk a feleségemmel akkor persze menteni próbálták a helyzetet.

Szánalom.

2020. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

4. Indonéziában is csak akkor vernek át ha hagyod magad. Ez mindenhol így van.

Azt pedig el kell fogadni hogy sok helyen a dolgoknak vagy helyi ára, és bule árazása.


Tény hogy a korrupció hihetetlen mértékeket ölt, és titkot sem csinálnak belőle.

2020. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom ötös, engem majdnem életveszélyesen fenyegettek meg, mert hazánkban az út jobb szélén a szegélytől csupán húsz-harminc centire kerékpároztam (érdekesség, hogy évtizedekig ezzel senkinek nem volt baja; millió autó ment el mellettem, senki nem csinálta az alaptalan fesztivált), ezek szerint valamit "rosszul" csinálok. Szerinte. Több millió autóshoz (akiknek a sáv jobb szélén történő közlekedésemmel az égvilágon soha nem volt semmi problémája) viszonyítva egyedül maradt az ordenáré, agresszív, buta (és legfőképp értelmetlen) álláspontjával. De fenyegetni és üvöltve káromkodni úgy, ahogy soha nem hallottam még senkit, azt tudott. Rendesen félelmetes volt a mocsadék gazember, a nagy semmi miatt.


Ez az idegenlenéző maláj felfogás mennyire lehet igaz? Valóban így, vagy hasonlóan van?


Négyes/Hatos: Indonéziának szerintetek tényleg vannak erősen közveszélyes részei? Nem a zsebtolvajokra értem, hanem az olyan indokolatlanul agresszív senkiházi ordibáló bunkókra, akik Magyarországon agyonütnék még a saját anyjukat is, még ha nincs rá semmim okuk, ezek szerint akkor is.


(Balit most nagyjuk, nem csak egy kis szigetből áll két millió négyzetkilométer.)

2020. aug. 28. 23:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Előfordul azért Indonéziában is a rablás, lopás. Viszont ha valaki erre adja a fejét akkor azt jól át kell gondolja. Ha elkapják, akkor az utcán meglincselik, és senkit nem fog meghatni ha összeverve, árokba dobva még a motorját is rágyújtják. Előfordul... :)


Feleségemet szorították le motorosok és vitték el a táskáját, mást nagyon nem hallottam ismeretségi körben. Jártam sok helyen, szegényebb kornyékektől kezdve a leggazdagabbig, de semmi extrém ez nem tapasztaltam.

2020. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem mindkét ország remek, nyilván tök másképp. Malajziában úgy lehetsz Délkelet-Ázsiában, hogy közben egy gazdaságilag sikeres országban töltöd az idődet, az emberek java jól beszél angolul és gyakorlatilag nincs lehúzás. Indonézia nem ilyen, de ettől még csodálatos. Az mondjuk kérdés, hogy miért pont ezen két ország kapcsán kell a magyarok kedvességének mértékéről beszélgetni.
2020. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked (és másnak) egyértelműnek kellett volna lennie az összes hozzászólásom után, amiket itt írtam, hogy indokolatlanul mit merészeltek megengedni velem szemben, ráadásul ÚGY, hogy évtizedek (és több millió mellettem elhaladó autó) során SOHA ILYEN ÉRTELMETLEN ALAPTALAN ABERRÁLT UNDORÍTÓ VISSZATASZÍTÓ viselkedést nem tapasztaltam a KRESZ szerint teljesen szabályos közlekedésem mellett! SOHA senkinek nem volt problémája (nem is lehet, mert a megfelelő helyen tekerek mindig) semmivel. A mai napig felfogni nem tudom, hogy annak az ocsmány vérlázítóan mocskos szájú felfuvalkodott ronda kinézetű tagbaszakadt hájas idegbeteg senkiházinak MI volt a konkrét baja, hogy elmentem a járműve mellett (továbbra is az út jobb szélén a patkától harminc cemtire elhaladva). Én meg ilyet nem éltem, nem is kívántam még csak elképzelni sem, hogy egy ismeretlen ostoba műveletlen senki, ok nélkül ennyire sértőn ennyire gyomorforgátóan üvöltve trágár lekicsinylő stílusban merészelt egyáltalán beszélni hozzám!!

Ha van valaki ezen a bolygón aki ezt az indokolatlan ocsmányságot egyáltalán nem érdemelte, az egyedül én vagyok!!


Az itteni hozzászólásaimból értelemszerűnek kellett volna lennie, hogy nem akarok többé ilyen fenyegetettségben (hogy ez bármikor máskor is megtörténhet) nem akarok többé ebban az országban élni, amit egyébként valójában még mindig kedvelnék. :(


Szükségem volt a tájékozódásra. (Ne írjátok a vízumot, a letelepedés problémájával magam is tisztában vagyok. Nem ez volt a kérdés.)

2020. aug. 29. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!