Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki felnőtt fejjel is nagy...

Aki felnőtt fejjel is nagy családról álmodozott, de nem sikerült neki végül sok gyereket vállalnia, azt mi gátolta meg végül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mondjuk azokra akik első gyermekük születése előtt huszonévesen is úgy vélték, hogy 3-4-5 vagy több gyereket szeretnének?
2020. aug. 31. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát engem a saját rossz döntéseim akadályoztak főleg.Bennragadtam pocsék párkapcsolatokban,mert azt gondoltam a szerelem mindent legyőz (végül az alkoholizmus győzött), bíztam olyan emberben akiről azt gondoltam szeret aztán 5 év kapcsolat után smsben szakított,mert más terhes lett tőle.Aztan el is ment 20 év a nagy semmire.🤦De azért hálás vagyok a sorsomnak, hogy megtaláltuk egymást a párommal akivel minden rendben van, szeretjük, tiszteljük egymást és van egy közös babának is.Több nem fér bele a korom miatt, viszont boldogok vagyunk és ez nagyon fontos.
2020. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A pénz.


Nem voltak "nagy elvárásaim" pedig, de minimumnak tartom, hogy minden gyereknek tudjak külön szobát biztosítani, de már nem tudnék eggyel nagyobb háat venni, mert akkor félrerakni nem tudnánk. És nagycsalád mellett luxus nem félretenni szerintem (meg amúgy is, de ahol sok a gyerek, több lehet a váratlan kiadás).


Plusz én nem tartom a családommal a kapcsolatot, magyarán nincs mögöttem semmiféle háttér, ami komolyabb gond esetén kicsit felfognà a zuhanást.

2020. szept. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A korom. 34 évesen szültem az első gyermekemet, most 20 hetes kismama vagyok, 36 évesen jön a kistesó. Több nem lesz, még ez számomra éppen belefér. De minimum 3 gyereket szerettem volna. Amúgy az anyagiak miatt tolódott ki a gyermekvállalás.
2020. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Éppen betöltöttem a 23-at,amikor szültem. Úgy terveztük a férjemmel, hogy 3 gyerekünk lesz. Az anyagiakkal nem lett volna baj,meg a minden gyereknek külön szoba is bele fért volna. Megszületett az első most 20 hónapos. Akartunk neki tesót. 2x lett méhen kívüli, már csak lombikkal lehetne,mert nincs petevezetékem,azt meg nem szeretnénk bevállalni. Szóval itt vagyok 25 évesen meddőként...nem így terveztük,ezt dobta a gép. Már annak is örülök, hogy van egy egészséges kislányunk.
2020. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A első gyermekem, betegen született. Hiába az összes vizsgálat, előzetes vitaminszedés, csak szüléskor derült ki, hogy gond van.


A második, még a pocakban, de több babát, nem merünk bevállalni.

Ha valami vele is történik, akkor nem lesz több lelkierőm megint próbálkozni és nem tudnám elviselni, ha a 3.-4. babánknak is valami baja lenne.

Plusz, a 2. várandósságot is sokkal rosszabbul viselem.


Pedig, nagy családról álmodtam, mindig, de most bőven örülök annak, ha a 2. gyermekünk egészségesen születik, az első szülöttünk, pedig az állapotának megfelelően és boldogan fejlődik és önálló/önellátó felnőtt lehet belőle.

2020. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Anyagi megfontolás. Rájöttünk, hogy szép dolog az álmodozás, de reálisan kell gondolkodni, a baba cuki meg nem kerül olyan sokba, de mi van, ha pl mind orvosok szeretnének lenni...? És hogy indítjuk el őket? Szóval maradt a 2 gyerek, őket tudjuk majd biztonságosan elindítani az életben.
2020. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a saját hülyeségem miatt. Mindig csak a szerelmemtől akartam, viszont ők tőlem nem. Tehát vagy ilyen kapcsolatban voltam, vagy semmilyenben. Sajnos, kapcsolatot még most se tudok elképzelni, random pasitól meg nem mernék.(Félek a nemi betegségektől.) Úgy néz ki, egy se lesz😭
2020. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!