Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet butaság, de "rendmániásk...

Lehet butaság, de "rendmániásként" hogy fogadjam el, hogy ha megszületik a fiunk valszeg úszni fog a lakás?

Figyelt kérdés
Lehet hülyének nézni, de eléggé tud zavarni a rendetlenség, a kosz. Kb 5-6 naponta porszívózok, felmosok, wc, fürdő sikálás, portörlés hetente van. Ne kérdezzétek, de hetente simán összegyűlik ennyire a kosz, pedig 2-en élünk egy 4 szobásban...Mindennek van helye, nincs szétpakolva... Este, ha úgy maradnak a dolgok reggel első dolgom rendet tenni, pakolni. Képes vagyok a földről szedegetni 1-1 szöszt, bármit, ha meglátom. Családomban senki sem ilyen, anyum tartja nagyjából a rendet, de havi 1x takarít kb, a többi rokon meg hát édes istenem.. a wc re alig merek ráülni, tiszta dzsuva, nagyiéknál is mindig kupi és koszos mosdó, wc. számomra ez undorító. Anyósom 2 percre lakik, ő fog nekem tudni segíteni pl levinni sétálni a babát Férjem csak hétvégén tud segíteni, sokat dolgozik. Szerintetek elfelejthetem az eddigi megszokott rend színvonalát baba mellett? Van olyan érzésem, hogy ha lesz módom inkább az alvást fogom választani takarítás helyett...Mentségemre szóljon, hogy nekem a heti takarítás max 1,5 óra mindennel, mert tartva van a rend és nem kell dzsuvázni semmit.
2020. szept. 3. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem rendmánia.
2020. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 naponta porszívóztam és felmostam. Este mindig elpakolom pl. a konyhát, addig nem bírtam elaludni.

Szóval te nem vagy rendmániás. Gyerek mellett ez egy kicsit javult. De amikor mászni kezdett, akkor naponta porszívóztam és felmostam. A konyhát ugyanúgy elpakoltam. Most 2-3 naponta takarítok.

2020. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell a babát elkényeztetni, akkor nem lesz gond. 2 szopi közt el lehet az ágyában, és te csinálhatod a munkádat.
2020. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Vegre valaki, aki emiatt nem nez ki... Szerintem sem vagyok manias egyebkent, en ugy erzem jol magam, ha takarítok hetente, rend, tisztasag, jóillat, friss ágynemű nálam alap. Csak a családtagok szoktak rajtam nevetni, hogy jaj majd elengedem ezt a témát, ha gyerekem lesz. De hiszem, hogy a gyerek mellett sem kell rendetlenségben élnünk...
2020. szept. 3. 15:42
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
de jó neked bárcsak én lennék ilyen rendszerető, de túl lusta vagyok :D szerintem sem rendmánia egyébként, senki nem szeret kupiban és koszban élni. Egyébként ha magadra kötöd a babát, simán tudod csinálni a kisebb házimunkákat.
2020. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szint egy átlagos civilizált rend és tisztaság szerintem, nem extrém rendmania. Gyerek mellett is simán fenntarthato nálunk (én ennél kicsit többet takarítok mert itt nagy a por), szerintem nem lesz gond. Ha nagyon extrém nehéz eset lesz a babád, akkor meg tudod akkor csinálni mikor mondjuk férjed babázik, vagy mondják még a kendőbe rakast (én nem próbáltam).
2020. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pici babám van.

3 hetes kora óta minden nap főzök és 2-3 naponta takarítok. Nagyobb takarítás hetente van, akkor fürdő, WC, vízkőtlenítés.

2020. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ez nem rendmania, nyugi. Nekem is kisbabám van, inkább már totyogó, kétnaponta porszívózás és felmosas mindenütt, heti kétszer mosdó és fürdő takarítás, este én sem fekszem le úgy, hogy szét van pakolva a lakás, a gyerek cuccait óránként visszapakolom a helyére, az meg alap hogy úgy még sétálni sem megyünk le, ha a játékai szét vannak pakolva. Inkább kések, de indulás előtt itthon visszapakolunk mindent a helyére. Szóval ahogy látod, gyerek mellett is megoldható, de amit leírtál azért nem egy beteges szint, inkább alap higiénia nálunk legalábbis.
2020. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom. Nagyon orulok, h babasok, kisgyerekesek is irtak. Szerintem nem hogy majd redukalom, hanem szaporitom gyerek mellett a takaritast, pakolast :D csak a csaladom mar most maniasnak hiv, teljesen belem beszelik, hogy a havi takaritas a normalis vagy a meg ritkabb, minek felmosni, poeazivozni hetente.. Hat nalunk neha 4 naponta kell port torolni, wc mindig tiszta, sajna kemeny a viz, igy ha nincs vendeg heti 1x de ha van 2x is lepucolom egy heten a vizkovet...
2020. szept. 3. 17:57
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Gyerek mellett mindennap porszivozok.....Amit te írsz az nem rendmania inkabb hagyagsag.
2020. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!