Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet valahogy értetni...

Meg lehet valahogy értetni egy gyerekkel az anyagi nélkülözést?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de érdekel hogy ti mit gondoltok.

Meg lehet valahogy értetni egy gyerekkel, hogy a család sajnos nélkülöz anyagilag, anélkül hogy ez traumaként ráégne az életére?

Mert ugye mindig azt fogja látni, hogy a társainak mindig jobb ruhái, kütyüjei játékai bármije van mint neki. Kirekesztődik a társaságokból, mert nem tud hozzá szólni azokhoz a témákhoz, pl: videójáték, mit tudom én mi.


A kérdés főleg arra irányul, hogy ha az embernek már egy kicsit is szerényebb az anyagi helyzete, és itt nem mélyszegénységre gondolok, hanem még egy viszonylag normálisra, de mit tudom én ha már a fent említett dolgokat nem igen tudná megengedni valaki a gyerekének, akkor nincs is értelme gyereket vállalni, mert egy traumatizált gyereket fog felnevelni?


2020. szept. 6. 10:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem éhezésre gondolsz, akkor ne írj nélkülözést. Döntsd el miről beszélsz. Az nem nélkülözés, ha valakinek nem telik iPhonera, csak Samsungra vagy Xiaomira a gyereknek. Ezt a szintet meg lehet és meg is kell értetni a gyerekkel. Legalábbis én olyan gyereket akarok nevelni, aki az emberi kapcsolatokat/közös élményeket többre becsüli, mint a tárgyakat.


Ha éhezik, az nyilván traumatizálja, olyan körülmények közé inkább ne vállaljon valaki gyereket.

2020. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Pont ugy gondolom mint az előző.
2020. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Legalábbis én olyan gyereket akarok nevelni, aki az emberi kapcsolatokat/közös élményeket többre becsüli, mint a tárgyakat."


Aha, és mi van akkor, ha pont azért lesz kívülálló a korosztálya társaságból, mert éppen mindenkinél a legnagyobb téma az aktuális divatos videójáték amivel minden gyerek játszik, de ő nem tud hozzászólni a témához, részt venni a közösségbe, mert neki a szülei nem tudják azt megengedni anyagilag.

2020. szept. 6. 11:28
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

"az emberi kapcsolatokat/közös élményeket többre becsüli, mint a tárgyakat."

Erre csak felnőtt korában jön rá az ember, de mikor ott vagy a kis iskolai társaságoddal, akkor nem akarsz kilógni a sorból, és csak azt látod, hogy neked nem vesznek, nekik meg igen.

Én ezt átéltem, mert anya egyedül vállalt egészségügyis fizetéssel. Simán csak megszoktam, beletörődtem, nem mert tudtam mit csinálni. Sokkal később lett pl számítógépem, az is csak valami leselejtezett munkahelyi gép volt. Akkor nagyon menő volt Simsezni, de én nem tudtam, mert nem volt elég jó gép, hogy fusson rajta, meg amúgy se tudtuk megvenni a játékot se. Nem tudtam hozzászólni a témához a suliban. Nem volt DVD lejátszónk sem, filmjeink sem. Nem szerettem áthívni magunkhoz senkit, mert nem volt mit csinálni, max TV-zni.

De amúgy ez a vállalj-ne vállalj emiatt gyereket ügy nem főleg ezekre az elektronikai dolgokra vonatkozik. Ez inkább arról szól, hogy olyan életet tudj biztosítani a gyereknek, ami nem vegetálás. Ne legyen probléma, ha szeretne suli mellett pl úszni járni, vagy zenélni. Lásson filmeket, legyenek számára elérhetőek játékok. El tudjátok vinni állatkertbe, kalandparkba, moziba, stb. És szerintem ezek nem irreáis dolgok. A magyar fizetések szarok.

2020. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem örülnék, ha olyan társaságban keresné a barátait, ahol egy új iphone a mérce. Ok, hogy az egyiknek van, a másiknak meg nincs ilyen-olyan kütyüje, de ha ebben mérik a barátságukat, az kimeríti a rossz társaság fogalmát.
2020. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon kihegyezted ezt a számítógépes járékokra. Jó anyagi helyzetben élünk, simán megvehetnénk az Xbox-ot, Play-stationt és társait. De nem vesszük. Elvből. Olyan iskolába jár, amugy 10 éves, ahol nem ez a fő téma a kölkök között. És később sem fogja megkapni az éppen aktuális kütyüt, legyen az játék, telefon, xbox és társai.
2020. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Csak példának hoztam fel, de ugyan úgy megvoltak ezek az aktuális sikk dolgok minden korban, amivel a gyerekek foglalkoztak. 10 éve is 20 éve is, azelőtt is.
2020. szept. 6. 12:06
 8/34 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kell kihegyezni a dolgot a kütyükre.


Vissza mennek a gyerekek nyári szünetről, első téma, na ki hol nyaralt. Az egyik gyerek Görögországba volt a családjával, a másik a Balatonra sem jutott el.


Vagy ünnepek után, ki mit kapott karácsonyra, az egyik gyerek a fél játékboltot fel tudja sorolni hogy mit kapott apuanyutól, nagyszülőtől, keresztszülőtől, nagybácsitól stb.. a másik gyerek meg örül ha kapott valamit.


Ezek is csupa olyan dolgok ami bele tud sz*rni szerencsétlen gyerek tányérjába, ha egy szerény anyagi helyzetű családból való.

2020. szept. 6. 12:14
 9/34 anonim ***** válasza:
70%
Akkor majd nem az elkényeztetett kölykökkel barátkozik, hanem a hozzá hasonlóakkal. A társadalmi különbségek meg akkor is meglesznek, ha 40 éves korodig vársz a gyerekvállalással. Max az akkori harmincasok között 40esként be tudsz kerülni a középmezőnybe, és akkor legalább évi egy Balatonra futja.
2020. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"Akkor majd nem az elkényeztetett kölykökkel barátkozik, hanem a hozzá hasonlóakkal."


Ez max akkor elkerülhető, ha a gyerek valami leszakadt vidéki falusi suliba jár, ahol mindenki kb hasonlóan csóró.

2020. szept. 6. 12:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!