Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás másra való...

Gyerektartás másra való elköltése. Mit tennél az anya helyében?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó.

Van 2 gyereke a volt férjétől, 10 és 8 évesek. Gyerektartást soha nem kapott rájuk, a bíróság nem ítélte meg, de januártól kapja, mert anyuka kiharcolta.

Van 2 gyereke is, akik kicsik még, a legkisebb 1 éves, gyesen van vele. Dolgozni nem tud, mert nincs bölcsi a környéken, nagyszülők nincsenek. Apuka meghalt.

4 gyereket nevel gyes és családiból.

A gyerekeknek mindene meg van. Nem szenvednek hiányt. Ruhát, élelmiszert sokszor kap innen- onnan.

Viszont anyukának nincs semmije. Se csizma, se kabát, most szakadt edzőcipőben, vastag pulcsiban jár, nadrágja összesen 2 darab van.

Szerintetek megteheti, hogy januárban a gyerektartásból vesz magának pár darab ruhát a turiban? Csak a legszükségesebbeket? Igazából azt is mondhatnám, hogy a gyerektartást költi a gyerekekre, magának meg a családiból vesz, de ez lényegtelen.

Tényleg rossz helyzetben van, én is segítem, de itt elakadtam. Kell számlával bizonyítania, mire ment a gyerektartás? Vagy egyáltalán etikus, hogy a 80 ezres gyerektartásból kb 10 ezret magára költene a turiban?

Kérlek, ne támadjatok, tényleg nem rólam van szó, csak anyukának se nete, se gépe, plusz ebben a témában nem vagyok járatos. Köszönöm, ha válaszoltok.



2015. nov. 23. 06:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Vegyen maganak, senkinek nem kell beszamolni rola.


En mondtam a ferjemnek, hogy ha gyerektartast fizet majd ( valoszinu szetmegyunk sajnos ) , akkor azt nem ugy kepzelje el, h konkretan a gyerekre megy , ruhara , mert az alapveto dolgok is a gyerekre is koltodnek.

Ertem ezalatt : futeni kell , hogy a gyereknek meleg legyen, tobbet kell takaritani - ergo tobb tisztitoszer fogy, a gyerek furdik tehat tobb a vizszamla, vannak ruhai amit mosni kell, stb.

Tehat ha en a gyerektartasbol a szamlat fizetem, az ugyanugy a gyerekre is megy.


Szerintem nyugodtan vegyen ruhat maganak !

2015. nov. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vegyen magának ruhát. Aki ez miatt elítéli, azzal nem kell foglalkozni. Ha lebetegszik, mert nincs kabátja sem, a gyógyszerekre többet elkölt, pláne ha a kicsik is elkapják. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került. Valami alapítványhoz, nagycsaládos egyesülethez kellene forduljon.
2015. nov. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartással nem kell elszámolni.

Feltűnt, hogy gyest meg csp-t kap: árvaellátást nem igényelt?

2015. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elszámolni a gyerektartásról! Azt vesz rajta amit akart. Nyugodtan vehet magának ruhát!

Nem csak arra költheti, ami a gyerekeknek kell. Fizetheti belőle a rezsit, kaját, ruhát, költheti lakás felújításra, de Kár fodrászhoz is elmehet belőle, vagy magának vesz bármit!

2015. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az árvaellátásra beadta a kérvényt, de válasz még nem jött. 3 hónapja ülnek rajta. Első körben visszadobták valami okból, most várja a csodát. Hülye hivatalok....nem egyszerű a papírmunka.
2015. nov. 23. 06:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elszámolnia, viszont ha bemegy a pl vöröskereszthez ott adnak neki ruhát, sőt a gyerekekre is, és nem csak ruhát hanem amiben tudnak segítenek, érdeklődjön utána.
2015. nov. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rólad van szó ha nem, ez nem ok támadásra.

Szerintem amíg a gyerekeknek megvan minden szükséges dolog, addig az anya is költhet magára.


Az a nem normális, amikor a gyerek hiányt szenved valamiben, de cigi fodrász műköröm az van anyának.

Amit leírtál, itt nem erről van szó.


Szomorú, ami vele történt, de ettől még ember maradt, és biztos nem jó neki, hogy magától elvett mindent.

2015. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Eleve nevetséges, hogy a kérdés felmerul. A tartásdij nem azt jelenti ám, hogy abból csak és kizárólag a gyerek költségeit kell fizetni. Abból kell a járulékos költségeket is fizetni, ami Pl albérleti díj, villanyszamla, stb. Eddig ezeket valahogy csak megoldotta, úgyhogy nyugodtan vásárolhat magának.


Mondjuk azt nem értem, hogy nulla jövedelemre miért kellett 4 gyereket is vállalni....

2015. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem 0ra vállalta, jó vállalkozása volt az első gyerek előtt. A párjának meg kiemelkedő fizetése. Arra senki nem tud felkészülni, hogy az apa meghal. Nem volt beteg, balesete volt.
2015. nov. 23. 11:25
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Arra valóban nem, ám a vállalkozás olyan jó nem lehetett, ha nem gyedet, hanem gyest kap, de mindegy....


Mivel alacsony az egy főre jutó jövedelem, igényelhet rendszeres gyermekvedelmi támogatást az önkormányzatnál, ez gyerekeket evi 2×6e valamennyi Erzsébet utalvány.

2015. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!