Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim? Hogyan...

Mik a lehetőségeim? Hogyan tovább? Melyik megoldás a jobb?

Figyelt kérdés

Szeptember közepéig munkaügyi központ által egy oktatáson veszek részt. Ha annak vége ismét munkanélküli leszek. A párommal már egy ideje próbálkozunk a babával és felszeretnék készülni ebben a témában és tudni szeretnék róla néhány dolgot. Mivel bármikor teherbe eshetek és nem tudhatom, hogy mikor kapok állást, nem tudom, hogyan alakul a GYES illetve a 9 hónapra eső rész. Ha munkanélküli maradok akkor honnan és mennyi pénzt kapok? Ha sikerül állást találnom akkor tudom. Viszont hallottam valamit arról, hogy ha van a családban vállalkozó akkor ő fel tid venni mint alkalmazott, de ha én magam után fizetem a járulékokat akkor szinte nullára jövök ki, nem?

Valaki aki ért ehhez felvilágosítana.


2010. aug. 6. 10:20
 1/2 anonim válasza:

Üdv!

Csak egy részét tudom. Az előző kormányzás alatt meg lett változtatva a GYES. Az utóbbi 4 évet nézik és fél év munkaviszonyod kell, hogy legyen mielőtt állapotos lennél, ha GYESre akarsz menni. A GYES-t pedig lerövidítették egy évvel. Így most két év a GYES+GYED, vagyis az állam ennyi időt szán neked arra, hogy egész nap a gyerekeddel tudj lenni. A többit sajna nem tudom

2010. aug. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már vissza állították 3 évre a gyest de ennek az összege 25ezer havonta,de ha dolgozol előtte jobban jársz akkor a fizud 70-80%-át kapod 2 évig és utánna 1 évig a gyes.Azért nem mindegy mert az a 25ezer semmire nem elég.....
2010. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!