Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire pártoljátok újszülött...

Mennyire pártoljátok újszülött kortól kezdve a cumit, cumisüveg használatát?

Figyelt kérdés

Hát lehetett volna egy kategória arra is, hogy etetés..na, de akkor így.

Még várom a babám, és persze az etetésre is hangsúlyt kell majd fektetnem..de mindegy milyen eszközökkel.

Első babás vagyok/leszek, tehát szeretném kérni a véleményeteket a cumi használatáról (ahány ház, annyi szokás, ahogy látom..), legyen-e, ne legyen, előnye, hátránya?

Ugyanígy a cumisüveg használata is..mikortól szükséges majd? Mert látom, hogy van ez az újszülött kortól egyből, START elnevezésű...de sok olyat olvasni, hogy a legelején nem kéne, nehogy jobban bejöjjön neki, mint a cici.



2020. szept. 8. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
mi lesz itt megint :D :D
2020. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Hozom a popcornt a műsorhoz :D
2020. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Én szeretném majd szoptatni a babámat, de beszereztem cumisüveget is, hátha kelleni fog. Nem vagyok az a mindenáron erőltessük a szopizás típust. Ha menni fog akkor örülünk, ha nem akkor sem fogok kétségbe esni. Cumikát is vettem egy pár darabot. Az még kiderül majd, hogy fogjuk-e használni...szerintem igen.
2020. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanígy voltam mint 3-as.

Amúgy attól függ milyen típus a babad. :)

2020. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Jó nagy vita lesz itt nemsokára. 😂 Az én kislányom ordított a mellemen,mint,akit ölnek úgy. Járhatott hozzánk bármilyen szoptatási tanácsadó stb.egyik sem ért semmit. Már ha a mellkasomra fektettem, akkor nyomta el magát és visított,de nemcsak nálam,hanem az apjánál is. Az első naptól kezdve lehetetlen küldetés lett volna a szoptatás,de így is 4 hónapos koráig fejtem neki, aztán tápszereztünk. Mindent megpróbáltam,amit csak lehetett. Cumisüveget simán elfogadta meg a cumit is. Onnantól kezdve lett egy kiegyensúlyozott ,boldog,mosolygós babám az éhes visítós helyett. :)
2020. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
91%

Az enyémet tápszeresként hoztuk haza a 3.napon, akkor persze cumisúvegből kapott. Ez amúgy talán tényleg nem.ideális, de nálunk nem okozott zavart.

Kb 7-10 nap alatt abba lehetett hagyni a pótlást.

Utana legkózelebb 5 hónaposan kapott lefejt tejet cumisüvegből, de ez azért is volt, mert csak nagyon nehezen tudtam fejni, akkor volt először, hogy 5-6 órara elmentem vhova.

A cumit még a kórhazban adták neki, mire odaadták nekem, ott volt a szájában. Engem nem zavart, de amint lett tejem, kb rámköpte. Még párszor megpróbálgattam, de nem kellett neki. 2-3 óranként kert enni, szóval okot se láttam rá, higy mindenképp próbálkozzak.

De nem lett semmilyen zavara, bár az elején rosszul vette be a mellem és fekélyes lett, de sztem nem ettől.

2020. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Szoptattam és cumizott is (a mam cumi jött be neki). Ha nem én etettem akkor cumisüvegből is ugyanúgy meg lehetett etetni, nálunk semmilyen cumizavart nem okozott. 8 hónapos koráig szoptattam, utána nem hagytam, mert amúgy sajnos nagyon utáltam az egész szoptatás dolgot. Gyertek csak lepontozók.
2020. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem, mert tudtam már a terhesség végén, hogy több alkalommal ott kell hagynom a férjemre vagy anyukámra párszor hamar, és a poharaktól ódzkodtak (én is). Pár hetesen pótolni kellett sajnos, azóta cumizik is. Szerintem részben az én babám cumizavaros is lett emiatt, bár már a pótlás is azért kellett mert nem működött a szoptatás rendesen... Szóval nekünk a kézi fejő és a cumik nagy barátaink. De ha kizárólag szoptatsz, akkor nem szükséges.
2020. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel most látogatási tilalom van, vinnék 1 cumis és 2 kis uveget.


En is vittem, mert nem tudtam hogyan alakul.

Végül szopizott a lányom, de mivel nekem lett egy gyulladásom, nem engedték szoptatni, a lefejt tejet ki kellett öntenem 2 napig 😭


Emiatt utána nehezen szopizott, lefejt tejet kapott hónapokig, majd elhagytuk.


Ezzel csak azt akarom mondani, bárhogyan alakulhat...


Cumi nem kellett neki, kb 3 hónaposan próbáltam újra. Akkor elalvashoz elfogadta.


Most 1 éves, kizalorag elalvashoz kap, napközben nem. Ugyh sikerült kontrollálni (személy szerint nem szeretem, ha egy 2-3 éves nappal cumival rohangál, ezért alakitottam így)

2020. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Később derül majd ki.

Én tápszereztem, ahhoz kell a cumisüveg, aventet használunk, abból a kisméretűt feleslegesnek tartom, a nagyból is ugyanúgy meg tudja inni az újszülött is, 2 darab üvegünk van, nem fertőtlenítem minden alkalommal, csak kimosom, ha szoptatsz nem kell cumisüveg.

Cumiból vettem párat, a lányom az összeset kiköpte, kidobott pénz, vegyél egyet, hátha kelleni fog, de ne lepődj meg ha nem fogadja el.

2020. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!