Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire pártoljátok újszülött...

Mennyire pártoljátok újszülött kortól kezdve a cumit, cumisüveg használatát?

Figyelt kérdés

Hát lehetett volna egy kategória arra is, hogy etetés..na, de akkor így.

Még várom a babám, és persze az etetésre is hangsúlyt kell majd fektetnem..de mindegy milyen eszközökkel.

Első babás vagyok/leszek, tehát szeretném kérni a véleményeteket a cumi használatáról (ahány ház, annyi szokás, ahogy látom..), legyen-e, ne legyen, előnye, hátránya?

Ugyanígy a cumisüveg használata is..mikortól szükséges majd? Mert látom, hogy van ez az újszülött kortól egyből, START elnevezésű...de sok olyat olvasni, hogy a legelején nem kéne, nehogy jobban bejöjjön neki, mint a cici.



2020. szept. 8. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség alatt kaptam cumiböl és cumisüvegből is minta darabokat, de venni nem vettem. Cumisüvegre nem volt szükségünk, mert szerencsére jól megy a szopizás.A játszócumit akárhányszor próbáltuk mindig kiköpte, pedig több fajtával is próbálkoztunk, a nagyon nyűgös napjain örültem volna ha elfogadja a cumit.
2020. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptattam a lányom sokáig (2 év).

Cumit 7 hónaposan kapott, egy műtét miatt.

A cumisüvegeket, amiket születésekor kaptunk, 6 hónapos korában bontottam fel. Abból itta a vizet.

Ő tápot sosem evett, szóval etetésre nem használtam cumisüveget egyáltalán.


Majd meglátod te is, mi lesz könnyebb a babádnak és neked.

2020. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel elapadt tejem lévén csak cumisüvegből tudom etetni a fiam, ezért igen pártolom a cumisüveget az éhenhalással szemben.


Cumit is kap, mivel a bimbóm nem kellett neki, így azzal nyugtatja magát a mellre tétel helyett, egyébként ha kiesik a vumi a szájából, az öklét szopogatja, szóval valamit biztos fog ha el is veszem.


Szerintem ha szoptatni tervezel, akkor ne vegyél cumisüveget, ha nem sikerül, vagy valami baj lesz majd vesztek, addig felesleges erre költeni, anyatejet nem adnék cumisüvegből lehetőleg. Cumi az egyéni szoc. Ha tetszik, adjad, ha nem, ne. Cumi esetleg okozhat cumizavart ha szoptatsz, de az se törvényszerű, meg lehet nem is fogja igényelni, ha sokszor mellre teszed. A bimbó és a szopás, az nem feltétlen az éhség megszüntetésére korlátozódik, hanem megnyugtatja a babákat, viszont ha szoptatsz, akkor nem kell feltétlen kamubimbó a.k.a cumi.

2020. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
Èn nem vettem, soha nem hiànyzott. A sikeres szoptatàsba bezavar, az esetek 99%-àban teljesen felesleges. Szerintem inkàbb szoptatasi ismeretekkel, szoptatàsi tanàcsadò elèrhetősegèvel kèszülj, ès ha sehogy sem megy a szoptatàs, ràèrsz akkor cumisüveget venni.
2020. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem cumisüveget, hogy legyen, ha kell, de a dobozából sem lett kivéve. Sokat nem veszíthetsz vele, bármikor szükség lehet rá. Cumija volt, mert hasfájós volt, 2 hetesen dugtam a szájába, akkor már azt mondtam, hogy teszek a rohadt elveimre, terveimre, csak ne sírjon. A torna szedte ki a cuccot belőle, ahhoz viszont el kellett lazulnia, ebben segített a cumi. Ahogy a hasfájás elmúlt, elhagyta a cumit is, 8 hónaposan. Majd alakul, ne aggódj emiatt sokat, úgyis a babán és a testeden fog múlni leginkább. Készülj fel minden eshetőségre, aztán várj, majd látod, hogy mit dob a gép, mást nem igazán tehetsz.
2020. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

6 hónapos igény szerint kezdtem el szoptatni. A kórházban kapott pótlást cumisüvegből, de ahogy hazajöttünk, belövellt a tejem, azóta csak szoptatok. Lefejt tejet kapott cumisüvegből (Lansinoh), mikor elmentem valahova 2-3 órára. De 3 hónapos korától nem fogadja el, üvölt ha meglátja.

Cumit (Nuk) kap, de csak utazáskor és napközbeni altatásnál. Nagyon ellene voltam, de mással esélytelen volt megnyugtatni, Illetve megőrülni sem akartam. Most azt érzem, hogy megtaláltunk vmilyen arany középutat a cumizásban, mert szerencsére nem az a típus, akinek mindig, minden helyzetben lóg a szájából a cumi és hisztizik érte. Sajnos több ilyet ismerek, és ezt szerettem volna elkerülni. Amíg csak altatáshoz kell, addig nem zavar.

2020. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy a jóslások ellenére nem alakult ki harc! Szeretem, ha értelmes, felnőtt emberekkel lehet tanácskozni! Igen, ahányan vagyunk, annyi félék, így több kategóriából is lehet szemezgetni.

Tehát akkor jobb, ha nem a cumizásra, cumisüvegre készülök be, de nem baj, ha van belőle 1-1 db, akár bontatlanul is hagyhatom, aztán ha nem lesz rá szükségem, túladok rajta. Én ezt szűrtem le magamnak :) Köszi!

2020. szept. 9. 08:30
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja, és ment mindenkinek a Pont...itt nincs rossz válasz.:)
2020. szept. 9. 08:32
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Promóciós dobozokban nekem volt 1-1 tommee tippie cumisuveg


Plusz az egyikben egy mam start cumi

Így ezeket vittem be. Szóval ingyen volt valójában. Max, ha nem jön be később veszel másikat.


Dm babylove pl olcsó és jó


Promóciós dobozokat tudsz igényelni a neten, ha beirod Google - ba, ki dob párat.

Persze majd küldik a sok spam email-t cserébe, érdemes megadni valami nem használt email címet :)

2020. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak le volt tapadva a nyelve úgyhogy kisebesítette mind a két bimbómat. Nagyon fájt 😅. Úgyhogy fejtem neki és cumisüvegből adtam a tejet. Azóta felcsípték neki, de még mindig nem hajlandó szopni csak cumizni sajnos. Aventet használok.
2020. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!