Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog azt elvárni,...

Normális dolog azt elvárni, hogy az ember gyereke 18 évesen költözzön el otthonról és legyen 100% önnáló?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 00:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, 18 évesen már felnőtt, oldja meg
Nem, de 25 évesen már húzzon el otthonról
Akkor költözik ki, amikor anyagilag reálisan lehetősége van
Ha olyan a gyerek, 18 alatt is kirakom a szűrét, az én házam, az én szabályaim
70 szavazat
 1/8 Derjaderja ***** válasza:
63%

Szerintem ez a kérdés túl általános.

Nálunk az a szokás, hogy a diplomáig maradtunk, de utána pár évig a szüleink másik lakását használtuk.

Ehhez már plusz támogatást nem kaptunk, sőt mindketten (tesóm es én) felújítottunk mindent ott, amit tudtunk, azota a szüleink élnek ott.

Ezenkívül nem váltogattuk a sulikat meg nem hurcibáltunk szr jegyeket haza (kb a 4est is szégyelltük), nem bulikáztunk. Az én egyetemem hosszabb volt, kb a felétől dolgozgattam is mellette.


A szüleimnek eszükbe se jutott volna 18 évesen kitenni, de biztos kiakadtak volna, ha a 3. egyetemen is kibukunk, zsebpénzt kunyizunk bulizásra vagy a diploma után nem kapunj gyorsan munkát, hanem otthon héderelünk és nyafogunk hogy semmi se tetszik igazán.


Én is kb így tervezek a saját gyerekemhez állni.

2020. szept. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
86%
Előző vagyok. Még annyi, hogy kitenni a dolgozó felnőtt gyerekemet se tennèm, de egyenrangú részvételét várnàm el a ház és ház körüli teendőkben (ha mi szülők is dolgozunk), és méltányos hozzájárulását a ház fenntartásához (tehát nem kellene annyit fizetnie hogy ne tudjon fèlretenni, de vmi jelképes összeget igen). Nem vinném ágyba a kávét meg mosnám alapértelmezetten a ruhait.
2020. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
18 évesen a legtöbb embernek manapság az érettségije sincs meg, a mostani 18 év körüli korosztály nagy része ugyanis 7 évesen kezdte az iskolát, vagyis évismétlés és 13. (mondjuk nyelvi vagy szakmai) év nélkül is 19 évesen végzi. Szóval nem, nem normális dolog a még középiskolás gyereket kidobni otthonról hogy tartsa el magát mert ezzel gyakorlatilag arra ítéled hogy végzettség nélküli betanított munkákból éljen élete végéig vagy küzdelmesen, estin, munka mellett fejezze be a tanulmányait. Semmilyen okot nem tudok arra elfogadni hogy valaki így keresztbetörje a gyereke életét.
2020. szept. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Az a jó, ha a lányokat otthon lehet tartani még egy ideig, míg gazdag férjet nem találnak. Addig csak jelképes összeget szabad tőlük elfogadni, amikor már dolgoznak, hogy több pénzük legyen a szépségápolásra, esetleges beavatkozásokra és tanulásra. Így minőségibb férj jut nekik, mintha albira koppogatna egész hónapban. Szomszédomnak így lett millárdos veje és már a lánya is az lenne, ha el is válnak, mert kikupálta a férje.

A fiúkat meg úgy kell támogatni, ahogy ők akarják, hogy sikeres vállalkozók legyenek.

2020. szept. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derjaderja ***** válasza:
12%
😊😂😂
2020. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor megy el amikor akar...saját gyermekem akit létrehoztam, sose raknám ki otthonról...
2020. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyiktol sem várnék el ilyet, de azt igen, hogy ha már nem tanulnak, akkor dolgozzanak, és ha dolgoznak, akkor a keresetukbol tegyenek félre az önálló élet megkezdésére. Mondjuk azt tényleg nem bánnám, ha 25 fölött már külön laknának, még ha némi segítséggel is.
2020. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!