Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harry Pottert hány évesen...

Harry Pottert hány évesen adnátok oda gyermeketeknek olvasni?

Figyelt kérdés
Lányom most lesz 3. osztályos (8,5 éves) és nagyon szeretné elolvasni, de szerintem még korai.
2010. aug. 6. 19:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem korai. Nem az a véres horror könyv, amit ne lehetne elolvasni félelem nélkül. Miért gondolod úgy, hogy korai?
2010. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy korai lenne, az első néhány kötet nem durva, szerintem add oda neki nyugodtan.
2010. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első rész 6 évesen láttam. 8 évesen olvastam először Harry Pottert, a második könyvvel kezdtem. Nem volt korai. Azóta is imádom mind a hét kötetet. :) Nem volt rám rossz hatással, pedig néhol elég félelmetes (4. könyvtől), nem lettem tőle agresszív vagy más. Szerintem az első három könyvet nyugodtan elolvashatja. :)

15/l

2010. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

Olvassa az Egri csillagokat, a Kincskereső kisködmönt vagy esetleg a Bogáncsot, Vukot...stb.

Adj neki értelmes szépirodalmat!

Sajnos ezektől a hülye könyvektől lesznek olyan "csirák" a fiatalok!

Bocs, senkit nem akarok megbántani, de próbálj meg embert nevelni a gyerekedből, ne hagyd, hogy amortizálják őt a kortársai!

2010. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Olvas szépirodalmat is. Eddig főleg azt adtam neki. Most éppen a Tüskevárt olvassa. Fekete Istvántól szinte mindent olvasott már és Bálint Ágnes könyveit is nagyon szereti, vagy Csukás István könyveit. Nemrég olvasta a Vakáció a halott utcában című könyvét.Persze szórakoztató irodalmat is olvas pl. Pöttyös könyvek stb. Közel 200 könyvet olvasott eddig :) Minden este két órát olvas.

Harry Pottert szerintem azért akarja elolvasni, mert filmben már sokan látták az osztályban, de ő mindent jobban szeret először könyvben olvasni, mert szerinte az jobb, mint a film. Igazából a könyvért én sem rajongok, nagyon megoszlanak a vélemények róla.

2010. aug. 6. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Hivatalosan" minden Harry Potter könyv annyi évesnek való, ahány éves a történetben Harry. Szerintem is mehet már az első 3 rész. Biztos nagyon okos, ha ennyi mindent olvasott ilyen fiatalon. A gond a folytatásokkal van, amikre biztos kíváncsi, de még kicsi hozzájuk, úgyhogy ha pl. minden évben, esetleg fél évben olvashat egyet, akkor szerintem tök jó.
2010. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan odaadhatod. Nagyon jó könyvek. Az első három rész az kb mintha egy vígjáték lenne. A 4. még olyan semleges onnan felfelé már inkább krimi. De jók.
2010. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy az első hármat engedném neki olvasni, a negyedik már elég félelmetes! A többit nem is olvastam már utána...(Anyuka vagyok, nem kiskamasz :) )
2010. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3 rész mehet szerintem, a negyediktől már elég sötétre veszi Rowling az eseményeket.

De ha olvasni ennyire szeret, hát olvassa ki mindet, pláne ha már látta a filmeket. Akkor mindegy.

Egyébként én olvastam és láttam is mind, a könyv sokkal sokkal jobb, igaza van a lányodnak (gratulálok hozzá, hogy ennyire szeret olvasni).

14 hónapos kislány betűfüggő anyukája

2010. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem látta még a filmet és nem is szeretném, hogy megnézze egyenlőre. Talán ha már olvasta könyvben, de lehet hogy előbb a férjemmel elolvasom én is az első részt. Ha oda is adom neki, akkor is csak az első pár részt. A többi szerintem még nem neki való.
2010. aug. 6. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!