Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a munkát...

Anett80 kérdése:

Hogy oldjátok meg a munkát egyedül reggel 7óra és du fél 5 között egy óvodás gyerek mellett?? (4 éves) Az én feladatom hozni-vinni az oviból, apuka nem segít!!! Szinte lehetetlen küldetésnek tűnik!!!

Figyelt kérdés

A vendéglátásban és a kereskedelemben van több éves szakmai gyakorlatom és végzettségem is. Onnan mentem Gyesre, ami most lejárt.A régi helyre nem tudtam visszamenni mert megszűnt a cég (csődbe ment),így új munkahelyet kell keresnem. A probléma hogy mindenhol napi 12 órát kellene dolgozni, hétvégeken, ünnepnapokon is, már 6 különböző állásinterjún voltam és egy munkát sem tudtam elvállalni, mert nincs, aki a gyerekre vigyázzon!! Aldis munka, Tescos, Deichmann cipőbolt, Spar, Lidl, Interspar, stb. hiába a sok éves gyakorlat ha vállalhatatlan a munkaidő!!! A részmunkaidős munkát is már tömbösítik, ez úgy néz ki, hogy a heti 20 óra nem 4X5 óra, hanem 2X10 óra, 2 napba sűrítve. Tegnapelőtt "világosítottak" fel erről az egyik állásinterjún.

Már nem számolom, hány helyen próbálkoztam és reménytelen. A nagymama sem vállalja, hogy minden nap ő hozza-vigye a gyereket, este 10ig babysitterkedjen minden nap,még a hétvégeken is,egész nap, erről hallani sem akar!!! Csak max. 2X hetente, pár órára (3-4órára) Ez miatt már nagy viták voltak!!! Home Office-ban sosem dolgoztam, nincs gyakorlatom benne, egy ősrégi számítógép van otthon, ami már erre nem is alkalmas.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék ebben a helyzetben.... a babysitter drága,azt nem vállalom,hogy minden nap és hétvégeken babysitter legyen, mert rámenne a teljes fizetésem!!! Itt nem csak egy pár óráról lenne szó, a munkaidő jelentős részéről, ezért túl drága ez az opció.

Sokszor gondolkozom, más nőknek is van gyereke, azok hogyan oldják meg??? Nekem nincs különleges, ritka szakmám, sosem dolgoztam otthonról. Szakács, eladó, péntáros-árufeltöltő voltam...



2020. szept. 22. 11:38
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

3/6-os:: bocs, de hülyeség, amit írsz. Este 10-kor végeznék a legtöbb helyen és az óvoda bezár 6-kor!!! Azt meg nem engedik, hogy 5-kor felálljak és elmenjek, mert a gyerekemért kell menni.

Ja és mielőtt bárki vádaskodna, nem egyedül vállaltam a gyereket!!! Ha előre tudtam volna, hogy el fogok válni, biztosan nem vállaltam volna a gyereket.

2020. szept. 22. 12:21
 12/29 anonim ***** válasza:
37%

"Ja és mielőtt bárki vádaskodna, nem egyedül vállaltam a gyereket!!! "


Senki sem vádaskodott!!!44!!

2020. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
Erről a sok felkiáltó jelről pedig szokj le,mert nagyon idegesítő.
2020. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
10/11-es::: sürgősen munkára van szükségem, mert apuka még a gyerektartást sem akarja fizetni. Ő vállalkozó és össze-vissza dolgozik, akkor dolgozik, amikor hívják. Az óvodába szaladgálást nem vállalja, hallani sem akar róla. Akkor jön csak, amikor neki jó az időzítés....
2020. szept. 22. 12:25
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

Szállodában reggeliztetes? Sok helyen dolgoztam már,(Szállodában) ott nem volt akadály hogy 7-8-rá járjon aki kisgyerekes, délután maradt annyi a tovább, ott van munka 2 után is.

Reggeliztető szakács? Ugyanugy mint az első, őket etteremekbe is keresik nem csak szálloba

Szobalany? Általában nem kell végzettség, de tisztességes szállóban van lehetőség átkerülni később más részlegre.

2020. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg butikok? Ott is végzel arra az időre, kereskedelmi végzettséggel tuti felvennének.
2020. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%

Lehet én értettem félre, de a tömbösített részmunkaidő (heti 2x10 óra), és a nagymama gyerekvigyázási hajlandósága (heti 2x 3-4 óra) pont passzol egymáshoz nem?

A gyerektartás meg nem úgy megy, hogy ha apukának van kedve akkor fizet, ha nincs akkor nem, ez törvényi kötelezettség. Az összeg megállapításakor pedig ha jól tudom nem csak a fizetését nézik, hanem az életkörülményeit is, tehát ha a minimálbéres állása mellett van egy 100mn-s budai lakása is, akkor egyértelmű, hogy a minimumnál több gyerektartást is ki tud fizetni.


Amúgy az irodai munka előfeltétele, hogy ne triplázd meg a felkiálltójeleket a mondataid végén. Az első ilyen ügyfeles e-mail után ki fognak rúgni.

2020. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy nem értem, miért itt sajnálod magad. Ez nem állásportál. Azokat nézegesd, menj el a munkaügyre is, ott is tudnak segíteni. Kisgyerekkel egyedül mindig nehéz volt, megoldást kell találni.
2020. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Saját vállalkozásom volt, egy kis ajándékboltot vezettem 3 évig. Nagyon jól ment a business, amíg a havi 60000 Ft bérleti díjat fel nem emelték a többszörösére.... ez után bezártam a boltot és alkalmazottként helyezkedtem el. A tervem az, hogy újranyitok máshol, de sajnos nincs tőkém hozzá. Hitelt nem akarok felvenni!!! Az exem is bajban van a hitele miatt,már nálam is keresték a végrehajtók. Ezt én nem akarom.

Addig muszáj dolgozom, amíg anyagilag össze nem szedem magam, hogy kinyithassak egy kis üzletet máshol, ez a terv. Amíg saját boltom volt, 8tól 5ig voltam nyitva, óvoda mellett is tökéletes lett volna.... már bánom, hogy akkor nem kerestem másik helyet azonnal az újranyitáshoz. Nem gondoltam akkor, hogy Gyes után ennyire keserves egy új munkahelyet találni...

2020. szept. 22. 13:10
 20/29 anonim válasza:
100%
Próbálkozz munkát keresni esetleg pékségben, cukrászdában vagy olyan napi menüs étteremben, ahova irodai dolgozók járnak, mert az ilyen helyek általában korábban zárnak, nem kell késő estig dolgozni. Vagy a szállodai reggeliztetés is jó ötlet lehet.
2020. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!