Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire lehetetlen,...

Tényleg ennyire lehetetlen, hogy gyűjtsek a kicsire?

Figyelt kérdés

A párommal gondolkozunk, hogy pár év múlva belevagunk a baba projektbe. Én mondtam, hogy szeretnék otthon maradni egy évet (külföldön vagyunk, nincs csak 6 hét szülés szabadság ) gyűjtenek pénzt, hogy egy évig otthon tudjaķ maradni. Kiszamoltam, hogy mennyire lenne szükség havonta, hogy a számláinkat és az egyéb szükséges dolgokat meg tudjuk majd venni. Persze kell, hogy ő is besegitsen, de ha én elmennek dolgozni és fizetnem a bolcsit, akkor csak a bölcsi árára dolgoznek, másra nem jutna.

Csak én latom, hogy ez kivitelezhető?

( nem most vágnak bele, mindenképpen dolgoznek és felretennem a penzt.)


2016. jún. 24. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ki mondja, hogy lehetetlen?

Nalunk sincs szules szabadsag, en is itthon vagyok a babaval. Sajna addig a parom tart el minket, de nem megterhelo, egyutt igy vallaltuk be. Felre is tud tenni, ugyhogy nincs anyagi gondunk.

De sztem siman ossze tudsz annyit szedni, hogy ezt megcsinaljatok.

2016. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülye kérdés, neked kell ismerni a saját büdzsédet, hogy mekkora megtakarítás fér bele.

De nem vállalnék úgy gyereket, hogy az apa csak "besegít" a költségekbe, nem pedig közös dolog (és közös kassza).

2016. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ráadásul a fejemhez vagja, hogy én elvarom, hogy otthon maradjak ő meg gurizze , nekem csak egy pénzes csávó kell, stb...az, hogy havi szinten lenne felretett pénz a számlákra meg a bevasarlasra, az nem számít. .. neki csak a lakbér felét kéne fizetnie...


Az az igazság, hogy párom nem keres rosszul, igaz két munkahelye van, de pénzei az apját meg a testvéreit és azoknak a gyerekeit is... nem is szóltam a gyerek vallalasrol, de ő tegnap felhozta, hogy készen állna rá pár éven belül. ..

2016. jún. 24. 15:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En ilyen hozzaallasu embernek tuti nem szulnek... Ha mondjuk kersz pelenkara penzt, a fejedheh vagja, hogy o a honapban mar 3x vett, te meg csak 2x? Isten orizz az ilyen anyagias emberektol.
2016. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én se szulnék ilyen embernek..
2016. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
kirázna a hideg az ilyen pasitól....ennek ne szülj
2016. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
pláne, hogy elég érdekes a felfogása, hogy te majd otthon mereszted a segged. A férjemnek evidens volt, hogy a legjobb az a babának, ha az anyjával van legalább egy évig
2016. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen gondolkozom... nem tetszik amiket mond. Mert ő úgy kepzelu, hogy majd mindketten dolgozunk, fizetjük az alberletet, a szamlakat, meg a bolcsit, és a baba dolgokat is havonta... egy átlag fizetéssel alig ha kijon egy hónapra a bölcsi főleg ha a legelső csoportba kerül a 6 héttől a másfél éves korig. Kettő munkát kellene vallalnom, hogy a bolcsit fizessem, aztán meg majd anyumek gondoskodjanak a picitol amíg anya meg apa a seggét kigurizi? Többet spórolok, ha otthon maradok..

Raadasul, jelenleg nem kell lakbért sem fizetnem mert a szüleimmel elek, így félre tudok rakni majdnem minden fizetést.

2016. jún. 24. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha együtt se éltek, hova gondolkoztok már gyerekvállalásról? Vagy ő is a te szüleid kontójára él?
2016. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk ám olyan közel a gyermekvallalashoz. Csak szóba került, ő pár éven belül akar... en előbb akarok össze költözni vele, de még nem állok rá készen. .. sőt ezek után nem is biztos, hogy akarok...
2016. jún. 24. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!