Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges pánikbetegséggel/de...

Lehetséges pánikbetegséggel/depresszióval kihordani egy kisbabát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos generalizált szorongással, depresszióval és pánikbetegséggel lettem diagnosztizálva évekkel ezelőtt. Nagyon sok nehéz traumatikus dolog ért eddigi életem során,ami miatt kénytelen voltam szakemberhez fordulni.

Azóta teljes életet tudok élni gyógyszerekkel. Dolgozom folyamatosan, most készülünk a vőlegényemmel az esküvőnkre, tehát teljesen normális életet élünk.

Családot is nagyon szeretnénk majd.

Az eddigi gyógyszerelhagyásaim sajnos kudarcba fulladtak. Amikor elhagyom, rögtön visszajönnek a tüneteim. A doktornő akihez járok megnyugtatott, hogy bizonyos készítményekkel kockázat nélkül vállalhatunk kisbabát. Nőgyógyászt nem kérdeztem még erről, de majd most ha legközelebb megyek hozzá megkérdezem őt is.

Borzasztó dolog egyébként ezzel a tudattal együttélni, hogy gyengébb vagyok ebből a szempontból,mint az átlag. Rengeteg módszert kipróbáltam már, pszichológushoz is jártam, nem is egyhez, de nem vezetett eredményre.

Kérni szeretném, hogy azok válaszoljanak akik érintettek a témában, vagy esetleg ismernek valakit akinek hasonló gondja van.

Kb 1 év múlva szeretném ha a kisbabám itt lenne a pocakomban.

Kit érdemes még felkeresni ebben a témában?


Nagyon köszönök minden választ és esetleges tanácsot!


2020. szept. 23. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp járd teljeskörűen körbe a témát. Vitasd meg jól a gyógyszereidet, terhesség majd szoptatás alatt is.



Mérlegelj tényleg képes lennél e ellátni egy pici babát.

A Te állapotodban még gyógyszerek mellett is veszélyes lehet egy pici babával - szerintem,de nem vagyok orvos.


Még egy teljesen ép nőt is tacsra tud vágni az első időszak, a szülés utáni 4 fal közti lét, a támogatás hiánya férj részéről.. A kialvatlanság. A rágörcsölés mindenre..

Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a hajlama mind örökölhetőek.



Remélem nem vetted bántásnak,se támadásnak.

2020. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Dehogyis,egyáltalán nem veszem támadásnak. Mindenképpen körbejárjuk a dolgot. Nem lehet könnyű egy kisbabával az élet, de nem szeretnénk a család szépségét elszalasztani.

Sajnos nekem van ez a betegségem,aminek a tudata is megvisel,mindent megtesznek azért, hogy kordában tudjam ezt tartani.

2020. szept. 23. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nincs depresszióm, pánikbetegségem, de az első év brutális volt. Ha nincs ÁLLANDÓ, NAPI segítséged, meg fogsz bolondulni.


Egy barátnőm sajnos úgy nőtt fel hogy mikor 4éves volt az anyja öngyilkos lett. Nem bírta a nyomást. Rengeteg mindennel kellett megküzdenie emiatt.


Én kétszer is meggondolnám. Gyereket nevelni egyáltalán nem olyan vidám és könnyű és boldogsággal teli mint ahogy kívülről látszik. Ezt jó ha szem előtt tartod.

2020. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a barátnődet. Nem lehet neki könnyű. Nekem sem egyszerű az életem.

Ha gond van, segítséget kell kérni, én azt gondolom.

2020. szept. 23. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Vannak gyógyszerek, amik terhesség alatt is biztonsággal szedhetők. Antidepik és nyugtatók is. Csak olyan orvost kell találni, aki kismamákkal dolgozik, van velük tapasztalata és képben van a gyógyszerekkel. Én találtam ilyet szerencsére, ha gondolod, megírom priviben a nevét. Meglepően sok kismama szorul ilyen kezelésekre,csak valamiért ez tabusítva van. Valamiért rgy antidepi bogyó ördögtől valóbb, mint egy vérnyomáscsökkentő vagy egyéb szer, pedig fontosságban ugyanott van.
2020. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megírod, ha megkérlek? Írsz néhány sort, hogy hogyan zajlott le a terhességed, és, hogy miket szedtél?

Köszönöm szépen!

2020. szept. 23. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is pánikbetegség miatt kezdtem a terhességemet antidepivel és szorongáscsökkentővel, orvosi jóváhagyás és kontroll mellett.

Én a második trimeszterben el tudtam hagyni mindent, semmi gond nem volt a terhességemmel, egészséges gyermekeim születtek.

2020. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért akinek pánikbetegsége és depressziója van, az biztos nem bírja úgy a nyomást. A gyereknevelés attól függetlenül hogy vannak jó részei, viszonylag stresszes. Az első időkben még egészséges embereknél is kialakulhat szülés utáni depresszió, pont azért mert annyira új, merőben más, stresszes az egész 0-24ben.

Ezen kívül egy gyerek min 20 évig veletek van. Látja, hogy az anyja nincs jól, plusz a hajlam nagyban örökölhető. Szerintem ez nagyobb és komplexebb átgondolást igényel, minthogy végig lehet e csinálni antidepresszánssal a terhességet...

2020. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a gyereknevelés során te alkalmatlanabb lennél, mint más "egészséges". Szorongást, pánikbetegséget nem feltétlen a nyomás vált ki. Én is szorongásos vagyok, illetve pánikbeteg olyan szempontból enyhébb formában, hogy rendszeresen gyógyszert nem kaptam rá. Megesik, hogy nagyobb nyomás mellett kell dolgoznom vagy mást csinálni és nem tör rám semmilyen roham. Csak bizonyos szituációk váltják ki. Ha pedig le vagyok foglalva munkával, terheléssel, akkor még jobb is, mert nem a félelmeimen rágódom. Legalább is nálam így van, de minden pánikbeteg más.

Mindenképp konzultálj orvossal, hogy mi szedhető terhesség alatt és mi váltható ki. Vannak így egy páran, akik vállaltak így gyereket, nem új a problémád. És legyen segítséged, bár ez alap lenne mindenkinél.

2020. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos még odáig se jutottam el, hogy elmenjek egy terapeutához, nem tellett rá.


Most PhD hallgató vagyok, mégis eléggé kijött a depresszióm, mert úgy érzem alkalmatlan vagyok erre. :(


24 évesen nincs párom, 4 barátnőm van, ebből ketten szintén nincsenek teljesen jól lelkileg. Az egyik rosszabbul van nálam, a másik hívő lett, most van egy cicája, neki nagyobb eséllyel lesz normális élete, mint nekem.


Édesapám depressziós, az édesanyja ettől öngyilkos lett, tehát ez nálunk örökletes. Anya családja ADHD-s,a húgom hiperaktív és pánikbeteg emellett.


Minden vágyam egy kisbaba, de jelenleg egy párkapcsolatra sem érzem alkalmasnak magam. Annyi kritikát kaptam már életemben, hogy nem érzem, hogy bárki velem szeretne lenni, még ha találkoznék is egyáltalán férfiakkal.


Nekem sajnos a lelkin kívül más testi bajaim is vannak, minden vágyam egy család lenne de...nem hiszem, hogy a génjeim tovább kéne adnom, nem érdemli meg egy gyerek ezt a sorsot, hiába vagyok okos, intelligens, amit szintén átadhatnék, de szenvedjen minden mással?


A te életed ehhez képest meglehetősen rendben van, nem kell lemondanod a babáról szerintem. És nem szégyen gyógyszert szedni, a szerotonin termelődési zavar örökletes probléma, muszáj gyógyszerrel kezelni, különben a depresszió megmarad.


Sok sikert! :)

2020. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!